Polikistik over ve 4cm kist

deniztyl

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
113
32
28
Kızlar merhaba. 10 günlük duphaston kullanıp adet olduktan sonra muayene için doktora gittim yapılan muayenede sağ yumurtalığımda 4cm kist ve sol yumurtalığımın polikistik olduğunu öğrendim. Hormon testi yapıldı daha sonuclarım çıkmadı. Böyle durum yaşayan arkadaşlar varsa cevap yazabilirler mi acaba. Nasıl Bi tedavi uygulandı süreç nasıl merak ediyorum 9 aydır cocuk istiyoruz fakat korunmadığımız halde olmuyor. Doktorum 2 aylık tedavi olabilir pazartesi görüşelim sonuçlarına göre dedi. Açıkcası cok kasıyordum kendimi ama bugun en azından Bi rahatlama geldi. Bu durumu yasayan arkadaslar benimle paylaşabilirse çok sevinirim.

1621707002807.jpg

Merhaba bende de 8 mm'le başlayan kist 2,5 cm e ulaştı. Doktorum kendiliğinden geçeceğini söyledi bu tedavi uygulamadı normalde 4-6 ayda kendiliğinden geçiyor dedi. Eğer bu ayda geçmezse doğum kontrol hapı vereceğini söyledi 🤷

Merhaba bende de 8 mm'le başlayan kist 2,5 cm e ulaştı. Doktorum kendiliğinden geçeceğini söyledi bu tedavi uygulamadı normalde 4-6 ayda kendiliğinden geçiyor dedi. Eğer bu ayda geçmezse doğum kontrol hapı vereceğini söyledi 🤷
2 aydır 3 farklı doktora gittim biri kist var deyip doğum kontrol yazdı yolladı diğeri kistlerin küçük dedi adet olamıyorum diye duphaston yazdı yolladı gel dedi sonra izne çıktı en son özele gidip durumumu anlattım vajinal ultrasonda baktı en son ne zaman gittin kadın doğuma dedi 15 gün önce dedim kistin 4 cm mandalina büyüklüğünde bunu söylemedi mi dedi hayır dedim ve diğer yumurtalığımın pco olduğunu söyledi şimdi ne tedavisi olacak merak ediyorum 9 aydır her ay bi umut stres oluyordum artık

Bende her ay stres oluyorum. Cidden bi tedavisi varsa uygulansın artık. Bizde 1 buçuk yıllık evliyiz hayırlısıyla evlat sahibi olmak istiyoruz. Önce eşimde sorun çıktı şimdi de bende kist çıktı beklemekten başka çaremiz yok şuan

Bende her ay stres oluyorum. Cidden bi tedavisi varsa uygulansın artık. Bizde 1 buçuk yıllık evliyiz hayırlısıyla evlat sahibi olmak istiyoruz. Önce eşimde sorun çıktı şimdi de bende kist çıktı beklemekten başka çaremiz yok şuan
İnşallah Rabbim hayırlı evlatlar nasip eder. Stres de önemli faktör ama bilmiyorum umudumu yitirmek istemiyorum

Amin inşallah isteyen herkese 🤲 aynen stres de etkiliyor ama çok şükür umudumuzu kaybetmiyoruz Rabbim bi yol gösterecektir

X