Polikistik overle hamile kaldım 🙏tedavi sürecim 🍀

Merhaba hepinize ☺️ bir gün ben de hamile kalırsam başkaları adına umut olsun diye bende hikayemi paylaşacağım demiştim. 14 yaşında ilk adetimi oldum daha sonrasında birkaç ay düzensiz adet oldum ve sonra 7 ay hiç adet olmadım hastane doktor tahlil test vs 18 yaşına kadar normal dediler hiç birşey yapamadı doktorlar . 18 olunca özel bir hastaneye gittim durumu anlattım muayne oldum Yasmin doğum kontrol hapina başladım tam 6 sene hapı kullandım hiç bırakmadan ara vermeden .. daha sonra 24 yaşında evlenmeye karar verdim son kez hapı içtim adet oldum o ay bir daha baslamadim evlenmiştim bebek olursa olsun modundaydim 56 kilo ile evlendim 1.73 boyundayim. Neyse evlendim hapı da bıraktım adet olmuyorum 40-45 gün geçiyor gelen giden yok tarlusal alıp içiyorum o şekilde geliyor .. Eylül ayında evlendim .. Şubat ayında eşime tahlil vermesini söyledim bende polikistik over var ama onda da herhangi bir sorun var mı onu görmek için kırmadı beni gidip tahlil verdi sonuçlar gayet iyiydi .. ben bir doktora gittim doktor smear testi aldı tahlil muayne vs dedi olur erken deneyin 1 yıl kendi kendinize .. ovulasyon testi aldım iki ay denedim yumurtlama oluyor çatlama oluyor sonuç negatif adet olmuyorum .. Mayıs ayında bir kliniğe gittim doktora durumu anlattık sonuçları gördü muayne etti klomen günde 3 kez kullanmamı söyledi kullandım gittim en büyük yumurtam 11 mm .. bir sürü yumurtam var fakat boyutları küçük yeterli değil , bu kez gonal f 450 ml iğne verdi günlük 50 ml vuruldum 9 gün boyunca hiç kontrole çağırmadi 9 gün sonra kontrole gittim en büyük yumurtam yine 11 mm , burada konular açtım büyümeyen yumurta vs diye hatta. Neyse inositol toz şase kullanıyorum bu arada bu süreçte ve glifora başladım günlük 1000 mg içiyorum ama en büyük yumurta 11 mm. Neyse doktoru değiştirme kararı aldım bu üçüncü doktorum olcakti artık tüp bebek kliniğine başlamaya karar verdim artık orda kalırım dedim son aşama tüp bebek ya . Tahlilleri götürdük durumu anlattım eşimden kendi laboratuvarlarinda tahlil istediler verdi .. herşey yolunda muayne oldum toplam 10 yumurtam vardı o gün doktor kesin konusmadi ama birden çok yumurta büyüyebilir diye tüp bebek gibi diye kesin konuştu ama bakicaz gorcez dedi rahim filmi istedi benden tüplerin açık olduğundan emin olalım dedi çekildim sorun yok şükür . O ay zaten bekliyorum adet olcam ilaç kullanıp bu arada bize B12 ve D vitamini takviyesi verdi ben inositol ve Glifor devam ediyorum o ay tarlusal içip adet oldum ve doktora gittim muayne oldum femera hap başladım günde bir tane etkili ilacmis vs klomene cevap vermiyorum diyorum doktor femera veriyor günde bir tane 🤦🏻‍♀️ neyse içtim bu hapı gittim kontrole kendi doktorum yokmuş hasta olmuş yerine başka bir doktor kontrole girdi en büyük yumurtam 11 mm gelişme olmamış dedi rahim incelmeye baslamis haplardan estrofem verdi rahim kalinlastirici .. tutunma olsa bile düşer yoksa dedi adet soktorucu verdi duphaston neyse ben duphaston iciyorum adet olmayı bekliyorum aradım merkezi randevu alcam doktor bey ayrılmış ordan artık yokmuş kendine yeni yer acicakmis istersek orada devam edebilirmisim doktoru aradım bir buçuk ayı geçer dedi muayne yeri açmam öteki adetinde göruselim dedi kapattık telefonu moralim bozuk 😔 ertesi gün merkezi aradım o yokken yerine kontrolümu yapan doktorla devam etmek istedigimi söyledim iyi ki de böyle olmuş herşey .. adet oldum kontrole gittim asla tüp bebek yanlısı bir doktor değil , size tüp bebek yaparsak üzülürüm dedi gerek yok çünkü diye .. muayne mi oldum ve bana klomen + merional iğne 150 ml günlük verdi 4 adet iğne göbekten vurulcak hergun 💉 klomeni içtim takviyelerime devam ediyorum aynı zamanda ignelere geçtim 3 tanesini vurdum kontrole gittim ve ilk kez o ay 15--17-18 şeklinde 4 yumurtam vardı toplam 🐣🧿 elimde kalan bir iğneyi bir gün ara verdim ertesi gün vuruldum ve diğer gün kontrole gittim şükür ki istenen boyuta ulaşmıştı yumurtalarim 🙏 o gün çatlatma iğnesi oldum orada ve daha sonrası hayatımın ek güzel haberini aldım 🍀👶🧿🤗 asla umutsuz olmayın elinizden geleni yapın dua edin . Benimde dualarimdasiniz 🥰 benim gibi polikistik olanlara kilonuzu koruyun ideal kilonuz neyse o kiloya ulasin 🤗 sigara kullanıyorsanız bırakmaya çalışın , veya azaltın , şekeri bırakın takviyelerinin duzenli kullanın 🍀 biraz uzun oldu kusura bakmayın 🙏 inşallah en kısa sürede dileyen isteyen kim varsa hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim. Hiç kimseyi evlat acısıyla evlat hasretiyle sinamasin 🤲🥰
Merhaba, çok mutlu oldum adınıza. Ben de geçen ay klomen kullandım. (5 gün, günde 1 adet). Ancak yumurtalarım gelişmedi. Reglimin 12. Günü 12 mm ve 8 mm de kaldılar. Dr tedaviyi o ay yanıt vermediğim için sonlandırdı. Şimdi yeni reglimi bekliyorum. 2. Günü iğne tedavisine başlayacağız. Çok heyecanlı ve umutluyum. Siz ve bir kaç arkadaş daha var klomen ile büyümeyip iğne ile gelişip hamile kalan. Dualarınızda bize de yer verin. Hepimizin gönlüne göre versin. 🌸🙏🏽🙏🏽

Aynen bugün 6.günüm dün Sol kasık ağrım vardı baya bugün çok hafif bacağımı uzattığımda ve bacağıma vuruyor ağrı ama akıntı fln yok bende özellikle çok ayakta kaldığımda ağrı oluyor belime vuruyor bilmiyor zaman geçmiyor 🙁
bende de akıntı yok 5 gün geçti, kramp da yok. bel agrısı var azıcık. dr embriyonun tutunması için progesteron fitil verdi onu kullanıyorum. ben de gün sayıyorum; 14. gün olsa da test yapsam :)

Merhaba arkadaşlar tavsiye olarak ilk tedaviye başlamadan önce mutlaka rahim filmi çekilin sonra başlayın..
Merhabalar, doğru diyorsunuz ben de istedim önceki dr'larımdan fakat gerek görmüyoruz şuan dediler. (Özelde olmasına rağmen talebimle çekmediler.) Şuan ki dr'um ise klomen ve iğne sonrası 'yumurta gelişiyor, çatlıyor ancak gebelik olmuyorsa' mutkala öncelikle hsg çekeceğiz dedi. Bende aşılama ve diğer aşamalara ihtiyaç duyulur ise ilk iş hsg çektireceğim. Çok teşekkürler.

bende de akıntı yok 5 gün geçti, kramp da yok. bel agrısı var azıcık. dr embriyonun tutunması için progesteron fitil verdi onu kullanıyorum. ben de gün sayıyorum; 14. gün olsa da test yapsam :)
Aynen gün geçmiyor canım ya benim artık ağrım çok çok hafif kendimi dinlersem oluyor sanki o da sol kasığımda o kadar başka hiçbişey yok bugün 7.gün . Bana doktor ondan vermedi sadece glifor kullanıyorum insülin direnci olduğu için ama yumurtayada faydası varmış galiba bide bir ay önce folik asit vermişti oda 2gün önce bitti

Aynen gün geçmiyor canım ya benim artık ağrım çok çok hafif kendimi dinlersem oluyor sanki o da sol kasığımda o kadar başka hiçbişey yok bugün 7.gün . Bana doktor ondan vermedi sadece glifor kullanıyorum insülin direnci olduğu için ama yumurtayada faydası varmış galiba bide bir ay önce folik asit vermişti oda 2gün önce bitti
Folik asit halen kullanıyorum ben. 1. faz olarak. hamile olduktan sonra da 2. faz folik asit varmış, sanırım devam ederim :)

Merhabalar, doğru diyorsunuz ben de istedim önceki dr'larımdan fakat gerek görmüyoruz şuan dediler. (Özelde olmasına rağmen talebimle çekmediler.) Şuan ki dr'um ise klomen ve iğne sonrası 'yumurta gelişiyor, çatlıyor ancak gebelik olmuyorsa' mutkala öncelikle hsg çekeceğiz dedi. Bende aşılama ve diğer aşamalara ihtiyaç duyulur ise ilk iş hsg çektireceğim. Çok teşekkürler.
Şöyle söyliyim örn. benim başta bilmediğim için dediğinizi söyle doktor 3 çatlama iğnesi oldum olmadı sonrasında çekildim geçen ay sağ tüpüm 5 çekimde açıldı doktor belki solda tıjalıydı ilk uygulamada açılmış olabilir dedi yani onca hormon yüklemesi boşu boşuna olmuşum işin para kısmıda ayrı bi durum malesef biraz ticaret gibi yapmışlar bunu ben öyle düşünüyorum 3 ay senden muayene parasını alıyorlar sonra Bi Hsg parası...

Merhaba, çok mutlu oldum adınıza. Ben de geçen ay klomen kullandım. (5 gün, günde 1 adet). Ancak yumurtalarım gelişmedi. Reglimin 12. Günü 12 mm ve 8 mm de kaldılar. Dr tedaviyi o ay yanıt vermediğim için sonlandırdı. Şimdi yeni reglimi bekliyorum. 2. Günü iğne tedavisine başlayacağız. Çok heyecanlı ve umutluyum. Siz ve bir kaç arkadaş daha var klomen ile büyümeyip iğne ile gelişip hamile kalan. Dualarınızda bize de yer verin. Hepimizin gönlüne göre versin. 🌸🙏🏽🙏🏽

Merhaba canım 🥰 hayırlı olsun inşallah , evet klomene bazen yanıt vermeyebiliyoruz iğne daha iyi bizler için .. dualarimdasiniz sizlerde bana edin nolur ❤️ Allah yardımcımız olsun inşallah hepimizin, kimseyi evlat acısıyla evlat hasretiyle sinamasin inşallah 🥰🤲

Şöyle söyliyim örn. benim başta bilmediğim için dediğinizi söyle doktor 3 çatlama iğnesi oldum olmadı sonrasında çekildim geçen ay sağ tüpüm 5 çekimde açıldı doktor belki solda tıjalıydı ilk uygulamada açılmış olabilir dedi yani onca hormon yüklemesi boşu boşuna olmuşum işin para kısmıda ayrı bi durum malesef biraz ticaret gibi yapmışlar bunu ben öyle düşünüyorum 3 ay senden muayene parasını alıyorlar sonra Bi Hsg parası...
Evet evet doğru diyorsunuz, en başta çektirmek en iyisi. En azından onca ilaç-iğne kullanırken tüpünün açıklığını bilerek rahat ediyrsun. Benim de aklımda hsg çekimi. İğneden yanıt alamadığımızda ilk işimiz hsg çekimi olacak, sonra aşılama ya da diğer süreç ne öngörülürse ona geçilir. Gerçekten çok sıkıntılı bir süreç, maddi manevi. Ama şükürler olsun, rahim temiz, yumurta var, sperm var, teknoloji var diyelim. Kalanı allahın takdiri, nasibimizde varsa gelecek inşallah. Hepimizin emeği yerini bulsun inşallah.

Merhaba canım 🥰 hayırlı olsun inşallah , evet klomene bazen yanıt vermeyebiliyoruz iğne daha iyi bizler için .. dualarimdasiniz sizlerde bana edin nolur ❤️ Allah yardımcımız olsun inşallah hepimizin, kimseyi evlat acısıyla evlat hasretiyle sinamasin inşallah 🥰🤲
Yürekten, gönülden amin. Duam hepimizle. Her şey güzel olacak.

Merhaba canım hayırlısı olsun inşallah sende mucizene kavuşursun 🥰 evet seni sık kontrole çağırıp muayne etmesi güzel bişey .. ben doktorumu buluna kadar birazcık yıprandım çok şükür ki sonunda buldum .. bende insilun direnci olmadığı halde ben sadece polikistik over var diye glifor kullandım günde bir kez 1000 mg. Kesinlikle polikistik over olanların bu hapı doktora danışarak kullanması lazım senin kullandığında aynı ilaç işlevleri aynı isim farklı sadece ☺️ hayırlı haberlerini bekliyorum bana da haber ver mutlaka 🥰 sizlere dua ediyorum her gece Rabbim bu duyguyu yaşamak isteyen kim varsa hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah 🤲 umudunu yitirme benimde ilk yumurta büyümesinde ve ilk çatlatma iğnesinde hamilelik oluştu 🧿🤲 darısı başına inşallah
Canım haber ver demiştin, ben dün gece iğneden 7 gün sonra yani regli oldum 🤷🏼‍♀️🙄

X