Polikistik overle hamile kaldım 🙏tedavi sürecim 🍀

Merhaba hepinize ☺️ bir gün ben de hamile kalırsam başkaları adına umut olsun diye bende hikayemi paylaşacağım demiştim. 14 yaşında ilk adetimi oldum daha sonrasında birkaç ay düzensiz adet oldum ve sonra 7 ay hiç adet olmadım hastane doktor tahlil test vs 18 yaşına kadar normal dediler hiç birşey yapamadı doktorlar . 18 olunca özel bir hastaneye gittim durumu anlattım muayne oldum Yasmin doğum kontrol hapina başladım tam 6 sene hapı kullandım hiç bırakmadan ara vermeden .. daha sonra 24 yaşında evlenmeye karar verdim son kez hapı içtim adet oldum o ay bir daha baslamadim evlenmiştim bebek olursa olsun modundaydim 56 kilo ile evlendim 1.73 boyundayim. Neyse evlendim hapı da bıraktım adet olmuyorum 40-45 gün geçiyor gelen giden yok tarlusal alıp içiyorum o şekilde geliyor .. Eylül ayında evlendim .. Şubat ayında eşime tahlil vermesini söyledim bende polikistik over var ama onda da herhangi bir sorun var mı onu görmek için kırmadı beni gidip tahlil verdi sonuçlar gayet iyiydi .. ben bir doktora gittim doktor smear testi aldı tahlil muayne vs dedi olur erken deneyin 1 yıl kendi kendinize .. ovulasyon testi aldım iki ay denedim yumurtlama oluyor çatlama oluyor sonuç negatif adet olmuyorum .. Mayıs ayında bir kliniğe gittim doktora durumu anlattık sonuçları gördü muayne etti klomen günde 3 kez kullanmamı söyledi kullandım gittim en büyük yumurtam 11 mm .. bir sürü yumurtam var fakat boyutları küçük yeterli değil , bu kez gonal f 450 ml iğne verdi günlük 50 ml vuruldum 9 gün boyunca hiç kontrole çağırmadi 9 gün sonra kontrole gittim en büyük yumurtam yine 11 mm , burada konular açtım büyümeyen yumurta vs diye hatta. Neyse inositol toz şase kullanıyorum bu arada bu süreçte ve glifora başladım günlük 1000 mg içiyorum ama en büyük yumurta 11 mm. Neyse doktoru değiştirme kararı aldım bu üçüncü doktorum olcakti artık tüp bebek kliniğine başlamaya karar verdim artık orda kalırım dedim son aşama tüp bebek ya . Tahlilleri götürdük durumu anlattım eşimden kendi laboratuvarlarinda tahlil istediler verdi .. herşey yolunda muayne oldum toplam 10 yumurtam vardı o gün doktor kesin konusmadi ama birden çok yumurta büyüyebilir diye tüp bebek gibi diye kesin konuştu ama bakicaz gorcez dedi rahim filmi istedi benden tüplerin açık olduğundan emin olalım dedi çekildim sorun yok şükür . O ay zaten bekliyorum adet olcam ilaç kullanıp bu arada bize B12 ve D vitamini takviyesi verdi ben inositol ve Glifor devam ediyorum o ay tarlusal içip adet oldum ve doktora gittim muayne oldum femera hap başladım günde bir tane etkili ilacmis vs klomene cevap vermiyorum diyorum doktor femera veriyor günde bir tane 🤦🏻‍♀️ neyse içtim bu hapı gittim kontrole kendi doktorum yokmuş hasta olmuş yerine başka bir doktor kontrole girdi en büyük yumurtam 11 mm gelişme olmamış dedi rahim incelmeye baslamis haplardan estrofem verdi rahim kalinlastirici .. tutunma olsa bile düşer yoksa dedi adet soktorucu verdi duphaston neyse ben duphaston iciyorum adet olmayı bekliyorum aradım merkezi randevu alcam doktor bey ayrılmış ordan artık yokmuş kendine yeni yer acicakmis istersek orada devam edebilirmisim doktoru aradım bir buçuk ayı geçer dedi muayne yeri açmam öteki adetinde göruselim dedi kapattık telefonu moralim bozuk 😔 ertesi gün merkezi aradım o yokken yerine kontrolümu yapan doktorla devam etmek istedigimi söyledim iyi ki de böyle olmuş herşey .. adet oldum kontrole gittim asla tüp bebek yanlısı bir doktor değil , size tüp bebek yaparsak üzülürüm dedi gerek yok çünkü diye .. muayne mi oldum ve bana klomen + merional iğne 150 ml günlük verdi 4 adet iğne göbekten vurulcak hergun 💉 klomeni içtim takviyelerime devam ediyorum aynı zamanda ignelere geçtim 3 tanesini vurdum kontrole gittim ve ilk kez o ay 15--17-18 şeklinde 4 yumurtam vardı toplam 🐣🧿 elimde kalan bir iğneyi bir gün ara verdim ertesi gün vuruldum ve diğer gün kontrole gittim şükür ki istenen boyuta ulaşmıştı yumurtalarim 🙏 o gün çatlatma iğnesi oldum orada ve daha sonrası hayatımın ek güzel haberini aldım 🍀👶🧿🤗 asla umutsuz olmayın elinizden geleni yapın dua edin . Benimde dualarimdasiniz 🥰 benim gibi polikistik olanlara kilonuzu koruyun ideal kilonuz neyse o kiloya ulasin 🤗 sigara kullanıyorsanız bırakmaya çalışın , veya azaltın , şekeri bırakın takviyelerinin duzenli kullanın 🍀 biraz uzun oldu kusura bakmayın 🙏 inşallah en kısa sürede dileyen isteyen kim varsa hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim. Hiç kimseyi evlat acısıyla evlat hasretiyle sinamasin 🤲🥰
Merhaba benimde polikistik over vardı ve yumurtlama dgeeri sıfırdı auan 3 ayım klomen kllndm ve yumurta 22 olöus degeri doktor cok iyi dedi belkide hamile de olablrsn dedi insallah dua edn olrmu klomenn cok faydasi oldu

Merhaba benimde polikistik over vardı ve yumurtlama dgeeri sıfırdı auan 3 ayım klomen kllndm ve yumurta 22 olöus degeri doktor cok iyi dedi belkide hamile de olablrsn dedi insallah dua edn olrmu klomenn cok faydasi oldu
Allah gönlüne göre versin inşallah 🤲 kim istiyorsa nasip etsin inşallah

Ben İzmir'deyim doktorum irenbe tüp bebek merkezinde profesör doktor ümit ince boz .teşekkür ederim inşallah 🥰🤲
Merhaba çok çok sevindim sizin adınıza sağlıkla sıhhatle sag salim kavuşun insallah bebeğinize. Ben de izmirdeyim. 3 nisan cumartesi günü İrenbe Tüp Bebek Merkezinde aşılama oldum. Bana da umut verdi yazınız insallah bana ve tüm isteyenlere nasip olur anne olmak. 🌹🙏

Merhaba çok çok sevindim sizin adınıza sağlıkla sıhhatle sag salim kavuşun insallah bebeğinize. Ben de izmirdeyim. 3 nisan cumartesi günü İrenbe Tüp Bebek Merkezinde aşılama oldum. Bana da umut verdi yazınız insallah bana ve tüm isteyenlere nasip olur anne olmak. 🌹🙏
İnşallah canım hayırlı haberler olsun inşallah 🥰🤲 bana da haber ver mucizen seninledir inşallah 🤲

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olursa çook sevinirim. Ben DEVLET üniversite hastanesinde mesai dışı profa ücret ile muayene oluyorum.AŞILAMA yada TÜPBEBEK değil sadece yumurta gelişim ve takibi için GONALF kullanmk istiyorm Dr.um TUP BEBEK DRu DEGIL KADIN DOĞUM DOKTORU bu şartlarda gonalfa rapor alabilir miyim doktorumdan devlet yarısını karşılasın diye?

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olursa çook sevinirim. Ben DEVLET üniversite hastanesinde mesai dışı profa ücret ile muayene oluyorum.AŞILAMA yada TÜPBEBEK değil sadece yumurta gelişim ve takibi için GONALF kullanmk istiyorm Dr.um TUP BEBEK DRu DEGIL KADIN DOĞUM DOKTORU bu şartlarda gonalfa rapor alabilir miyim doktorumdan devlet yarısını karşılasın diye?

Rapor cikartabilirsin diye biliyorum canım yine de daha bilgili arkadaşlar vardır illa ki detay verirler.

Ya arkadaşlar bende polikistik overim ileri boyutta değil hatta tedavisiz olur dedi doktorum ancak ne zaman ultrasona gitsem yumurtam büyümemiş oluyor. Devlete başladım doktoruma cocuk istedigmi bi senedir kendim denediğimi anlattım. Sadece adet düzenleyici verecegini söyledi. Klomen dedim yumurta icin veremez misiniz dedim soğan suyu denedin mi dedi. Anlamıyorum illa özele mi gitmem gerekiyor kadın doğum bölümüne gidiyorum şu aşamada ne yapabilirim. Gerçekten soruyorum klomen vb kullanmam için ne yapmam gerekiyor

Ya arkadaşlar bende polikistik overim ileri boyutta değil hatta tedavisiz olur dedi doktorum ancak ne zaman ultrasona gitsem yumurtam büyümemiş oluyor. Devlete başladım doktoruma cocuk istedigmi bi senedir kendim denediğimi anlattım. Sadece adet düzenleyici verecegini söyledi. Klomen dedim yumurta icin veremez misiniz dedim soğan suyu denedin mi dedi. Anlamıyorum illa özele mi gitmem gerekiyor kadın doğum bölümüne gidiyorum şu aşamada ne yapabilirim. Gerçekten soruyorum klomen vb kullanmam için ne yapmam gerekiyor
Klomen için ya özele gideceksin ya devlet hastanelerinin infertilite bölümüne ya da yine devlet üniversite hastanesi mesai dışı prof muayenesi olacaksın devlet de öyle direk kadin doğum a gidip yumurta takibi yaptırmak diye bir işlem yok 🤷‍♀️

Devlet hastanesi çok geç tedavi başlatır genelde hepsi böyle . Yaş evlilik vs kriterlerini göz önüne alır. Özel hastaneye gittiğim zaman bile doktor erken daha olur olur diye gecistirmisti beni . Özel merkeze başladım bende postta da yazdım detaylarını. Bana soracak olursan özele git

Devlet hastanesi çok geç tedavi başlatır genelde hepsi böyle . Yaş evlilik vs kriterlerini göz önüne alır. Özel hastaneye gittiğim zaman bile doktor erken daha olur olur diye gecistirmisti beni . Özel merkeze başladım bende postta da yazdım detaylarını. Bana soracak olursan özele git
Artık öyle yapacagım heralde bende şaşırdım. Allah bağışlasın bu arada teşekkür ederim 😊

Kızlar bende psco var , kendimi bildim bileli hemde. Doğum kontrol hapı vermişti doktor sadece 1 ay kullandım bıraktım güven vermedi bana. Şimdi 1 aylık evliyiz zor olur diye korunmuyoruz, sizce şimdiden bir doktora gidiyim mi yoksa biraz daha bekliyim mi doğal yolla oluyor mu olmuyor mu diye

Kızlar bende psco var , kendimi bildim bileli hemde. Doğum kontrol hapı vermişti doktor sadece 1 ay kullandım bıraktım güven vermedi bana. Şimdi 1 aylık evliyiz zor olur diye korunmuyoruz, sizce şimdiden bir doktora gidiyim mi yoksa biraz daha bekliyim mi doğal yolla oluyor mu olmuyor mu diye
.
Doktora git canım mumkunse özele git ve 1 aylık evliyiz deme çok ağırdan alıyorlar çünkü ben doğruyu söyledim 6 ay bekle dediler bana bekledim ortada bir sorun var bu sorun bekleyince mi duzelcekti hayır tabiki düzelmedi

X