Polis, Afgan kadının oyununu ortaya çıkardı

themis1990

canım oğlum mertim
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2012
30.997
38.770
31
İstanbul Zeytinburnu'nda Afganistan uyruklu bir kadın, akıllara durgunluk veren bir planla kocasını eniştesine öldürttü. Cinayeti işlemek için kız kardeşini kullanan kadının planı ve işlenen cinayet dedektifler tarafından çözülerek deşifre edildi
fft2mm7254745.jpg

EŞİNİN KARDEŞİNİ TÜRKİYE’YE DAVET EDİP 4 BİN 500 DOLAR VERDİ

Soruşturmayı derinleştiren cinayet büro amiri dedektifleri, Afgan uyruklu Mohammed’in, yaklaşık 2 ay önce eşi Habibi ve iki çocuğu ile birlikte Türkiye’ye gelerek Zeytinburnu’na yerleştiğini öğrendi. İstanbul’a yerleşen Mohammed, herhangi bir işe girmezken eşi Habibi, tekstilfabrikasında işe başladı. Eşi ve 2 çocuğuyla İstanbul’da yaşamaya devam eden Mohammed, 1 ay önce eşinin Afganistan’da yaşayan kız kardeşi ve ailesini aramasını, onların da İstanbul’a gelmesini istedi.

Eşinin istediğini olumlu değerlendiren Habibi, kız kardeşi Naz Sahebi’yi arayarak İstanbul’a davet etti. Kız kardeşinin teklifine olumlu cevap veren Sahebi, İstanbul’a gelmek için yeterli paralarının olmadığını belirtti. Bunun üzerine Mohammed, baldızı ve ailesinin Türkiye’ye gelmesi için onlara 4 bin 500 dolar para verdi.
Parayı alan Sahebi, eşi Mohammed Nasım Anvari (42) ve 4 çocuğuyla ile birlikte İstanbul’a geldi. Baldızı ve ailesinin İstanbul’a gelmesinden bir süre sonra Mohammed, eşine akıllara durgunluk veren bir teklifte bulunarak, baldızına verdiği borç para karşılığında baldızıyla birlikte olmak istediğini söyledi.

Eşi Habibi de ilk önce teklife karşı çıksa da daha sonra kocasının baskısı sonucu ikna oldu. Habibi, daha sonra kız kardeşi Sahebi’ye durumu anlatarak, kocasıyla birlikte olmasını istedi. Habibi daha sonra kardeşi Sahebi’ye "Sen kocamla buluştuğunda eve birini göndereceğim, onun işini halledecek" dediği iddia edildi.

'KARIN EVDE KOCAMLA BİRLİKTE OLUYOR'

Aynı zamanda Habibi, kardeşinin kocası olan Anvari’nin yanına da giderek, "Karın evde kocamla birlikte oluyor" diyerek önceden onu eve yerleştirdi. Bunun üzerine Sahebi, evde kendilerini bekleyen kocası Anvari’den habersiz Mohammed ile birlikte sahilde buluşarak eve gitti.

İkili eve girdiği esnada Anvari, bakkaldan aldığı satırla Mohammed’i önce kafasına sonra omzuna vurarak öldürdü. Karısını da öldürmek üzereyken eşinin yalvarması sonucu öldürmekten vazgeçen Anvari, Mohammed’in cesedini banyoya taşıyarak eşi Sahebi ile birlikte evden ayrıldı.

Habibi, cinayetin ardından yanına gelen eniştesi Anvari ve kız kardeşi Sahebi’ye evde bulunan 10 bin doları vererek kaçmalarını istedi.

Eniştesini öldüren Anvari, evdeki parayı alarak eşi ve 4 çocuğuyla birlikte kaçtı. Ailenin önce Büyük İstanbul Otogarı’ndan Ankara’ya oradan ise İzmir üzerinden Manisa’ya gitmeye çalıştığını belirleyen cinayet büro dedektifleri, Anvari ve Sahebi’yi, Manisa’da yakaladı.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Sahebi, sorgusunda cinayeti ablası Habibi’nin işlediğiniitiraf etti. Ablası Habibi tarafından planın kurulduğunu ve onun oyununa geldiğini ifade eden Sahebi, "Ablam, ‘kocam onu aldattığımı düşünüyor. Yıllardır seni arzuluyormuş, affetmek içinseninle yatmayı şart koştu. Onunla eve git, adam tuttum, içeriye girince sopalarla dövecekler’ dedi" diye ifade verdi. Sorgusunda kocasının satırla eniştesine saldırdığını görünce şaşkına döndüğünü belirten Sahebi, "Ablam kocama, ’karın seni eşimle aldatıyor, akşam beraber olacaklar, inanmıyorsan, al evin anahtarını git kendin gör’ demiş. Beni de öldürecekti, yaşananları anlatarak zor ikna ettim" dedi.
Olaydan sonra, ablasından para alarak kaçtıklarını söyleyen Naz Sahebi, Yunanistan’a kaçmayı planladıklarını dile getirdi. Hızlı hareket eden polisin zamanında müdahalesi sayesinde 2 şüpheli de yakalandı. Diğer şüpheli Habibi’nin ise, ikiliye zaman kazandırmak için cinayeti bildirmek için 10 saat beklediği ortaya çıktı.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan şahıslar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

İHA
http://www.posta.com.tr/3Sayfa/Habe...aya-cikardi-.htm?ArticleID=302062&PageIndex=2