Polis tayinleri

Fedakar anne

hayat zor ...
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2016
358
251
Evet arkadaslar bizim tayinimiz kapiya geldi catti.. Engin bilgisi olanlar lutfen beni aydinlatabilirmi? Basina gelmiş olanlar yardiminiza ihtiyacim var..
Simdik konuya gecelim bizim ailelerimizin ikiside ayni sehirde oturuyor kac senedir istemedigimi rahat olduğumu uzakta soyledim esime.. Bu arada daha once bes sene istanbulda gorev yaptik simdik doğudayız bitti oldu şükür, esimde bana nerede istersem orada oturacagimizi bu hep gitmek istedigi sehrin hayalini kurdunu soyledi gel gelelim ki iki ailede orada ben sekiz senedir gurbette bi sekilde hayatimi kurdum beni cok dusundurur oldu bu konu son gunlerde ve kabul etmem icin ailemin yanın da altli ustlu bile otururum sorun olmaz dedi istedigin zaman gorursun bizimkileri dayatmam sana dedi.. Buraya kadar anlaşıldı sanirsam .. Bende tamam madem bu kadar hevesleniyosun yaz ilk siraya dedim sonraki tercihleri de bana birakti ben yazdım.. Sansim olaki benim yazdigim sehirleride herkes yazmis.. Ve ben istanbulu okadar çok istiyorum ki bilhassa yaptim eger ilk tercih gelmezse kesin istanbul olsun diye eger polis esleri varsa deneyimli bana yardimci olun sizce tercih disi istanbul bu sene bize gelirmi ilk tercihimizde egenin incisi bu arada yardiminiza ihtyacim var esim de istanbulu cok yogun olduğu için istemiyor( eger manisa olcaksa istanbul olsun da diyor yeterki deniz kenari olsun karari kesin degil yani sonucta o da olu tercih yaptığımızin farkinda) ama ben gozumu orada actigim icin içimde istanbula karsi bi ask var ve tatlica gidip gelmek istiyorum memlekete karisan eden olmasin diye cunku tam sekiz senedir gurbeteyiz kafamiza gore yasiyoruz kimse arayip sormuyor ama tayin zamaninda akil veren sunu bunu yazin diyen cok oldu ozellikle esimin ailesi normalde beni aramazlar esimide ayda bi kez falan sizce haksizmiyim??

Son düzenleme:
Muhtemelen ilk tercih gelecektir. Ben istanbul doğma büyümeydim. İstanbul diyordum başka bişey demiyordum. E aile de orada. İlk tercihe yazdık nitekim hemen çıktı. Bütün arkadaşlar da ilk tercihlere gittiler. şaşmıyor yani.. Ama bildiğim polisler nüfüsa kayıtlı olduğu yerde, doğduğu yerde görev yapamıyor. istemeye istemeye yazdığın ilk tercih bu şekildeyse çıkmaz sadece.

istanbulda istenecek birşey göremiyorum, çok paran varsa neyse de hele bir polis için görev görev görev demek aldıkları para da belli benim eşim de poli

6 ay önce biz de batmandan geldik ankaraya, evlenip direk batmana gitmiştik karışan görüşen yoktu iyiydi uzak olmak, ama yıllık izinleri hep ankarada ailelerle geçiriyoduk haliyle, babam bizim dönmemize 2 sene kala vefat etti ve ben annemle kardeşimle olmak için ille ankara olsun dedim, nitekim oldu, ama korkuyodum aileler çok mu salça olur bize diye, şükür şimdilik sıkıntı yok, zaten çalışan insanım 15 20 güne bir gürüşüyoruz annemle aynı apartmandayım

Muhtemelen ilk tercih gelecektir. Ben istanbul doğma büyümeydim. İstanbul diyordum başka bişey demiyordum. E aile de orada. İlk tercihe yazdık nitekim hemen çıktı. Bütün arkadaşlar da ilk tercihlere gittiler. şaşmıyor yani.. Ama bildiğim polisler nüfüsa kayıtlı olduğu yerde, doğduğu yerde görev yapamıyor. istemeye istemeye yazdığın ilk tercih bu şekildeyse çıkmaz sadece.

büyükşehirler için o kural yok, nüfusu istanbul bile olsa çıkar, keza ankara izmir vs

Evet arkadaslar bizim tayinimiz kapiya geldi catti.. Engin bilgisi olanlar lutfen beni aydinlatabilirmi? Basina gelmiş olanlar yardiminiza ihtiyacim var..
Simdik konuya gecelim bizim ailelerimizin ikiside ayni sehirde oturuyor kac senedir istemedigimi rahat olduğumu uzakta soyledim esime.. Bu arada daha once bes sene istanbulda gorev yaptik simdik doğudayız bitti oldu şükür, esimde bana nerede istersem orada oturacagimizi bu hep gitmek istedigi sehrin hayalini kurdunu soyledi gel gelelim ki iki ailede orada ben sekiz senedir gurbette bi sekilde hayatimi kurdum beni cok dusundurur oldu bu konu son gunlerde ve kabul etmem icin ailemin yanın da altli ustlu bile otururum sorun olmaz dedi istedigin zaman gorursun bizimkileri dayatmam sana dedi.. Buraya kadar anlaşıldı sanirsam .. Bende tamam madem bu kadar hevesleniyosun yaz ilk siraya dedim sonraki tercihleri de bana birakti ben yazdım.. Sansim olaki benim yazdigim sehirleride herkes yazmis.. Ve ben istanbulu okadar çok istiyorum ki bilhassa yaptim eger ilk tercih gelmezse kesin istanbul olsun diye eger polis esleri varsa deneyimli bana yardimci olun sizce tercih disi istanbul bu sene bize gelirmi ilk tercihimizde egenin incisi bu arada yardiminiza ihtyacim var esim de istanbulu cok yogun olduğu için istemiyor ama ben gozumu orada actigim icin içimde istanbula karsi bi ask var ve tatlica gidip gelmek istiyorum memlekete karisan eden olmasin diye cunku tam sekiz senedir gurbeteyiz kafamiza gore yasiyoruz kimse arayip sormuyor ama tayin zamaninda akil veren sunu bunu yazin diyen cok oldu ozellikle esimin ailesi normalde beni aramazlar esimide ayda bi kez falan sizce haksizmiyim??
dua et istanbul cıkmasın. cılgın mısınız siz yaa.. istanbul her gün bir olay bir olay.. en olaysız neresi varsa orayı isteyin.

dua et istanbul cıkmasın. cılgın mısınız siz yaa.. istanbul her gün bir olay bir olay.. en olaysız neresi varsa orayı isteyin.

aynen, hadi benim babam vefat etti anneme destek olmak istedim evimiz de vardı ankarada yazdık, yoksa büyükşehirler polis için zor

Zaten ilk tercih cikarsada uzulmem sarkda hic sinema vs sosyal hayatimiz hic olmadi calisiyorum onun disinda evden bes ay cikmadigimizi bilirim o yuzden bunaldim iyice ilk geldigimiz yerde istanbuldu nasil calisildigini biliyorum mAlum sosyal hayat olmadigi icinde para biriktirdik epeyce neresi cikarsa ciksin ev alma durumumuz var bu sene cok kisi tercih dışi diyorlar helede ege bolgesi yazanlar ve daha onceden istanbulda calisip sarka gidenler geri geliyorlarmis tercih disi esimi muduru uyarmis ilk tercih diye cok sevinme ilk tercih disinda hepsini olu tercih yapmissin demis istanbuluda dusun sonra uzulme demis dun banada dedi bunu 50 kisiden biri zaten tercih disi yapıyormuş..heryerde olay var ayrica cilgin olmasaydik polis olmazdik..

Tayinden polisten anlamam da istanbulda yaşamanın neresi sevilir anlamıyorum. Türkiyenin herhangi bir yerine göre üç kat fazla kira ver, üç kat fazla harcama yap gıdaya vs. kalabalık keşmekeş içinde sürekli koşturarak yaşa, bir yerden bir yere en az 1.5 saatte git, hafta sonu temiz hava alayım diye çık egzos gazında boğul, iki nefes alayım bi yerde oturup çay içeyim de kalabalıktan yer bulama, akşam karı koca başbaşa yemeğe gidelim de cebinden en az 300 lira çıksın. Bir insanın orda yaşamak istemesi için çılgın olması ya da en az 20 bin geliri olması gerek bence.

Tayinden polisten anlamam da istanbulda yaşamanın neresi sevilir anlamıyorum. Türkiyenin herhangi bir yerine göre üç kat fazla kira ver, üç kat fazla harcama yap gıdaya vs. kalabalık keşmekeş içinde sürekli koşturarak yaşa, bir yerden bir yere en az 1.5 saatte git, hafta sonu temiz hava alayım diye çık egzos gazında boğul, iki nefes alayım bi yerde oturup çay içeyim de kalabalıktan yer bulama, akşam karı kıca başbaşa yemeğe gidelim de cebinden en az 300 lira çıksın. Bir insanın orda yaşamak istemesi için çılgın olması ya da en az 20 bin geliri olması gerek bence.
Tabiki saygi duyuyorum sizin dusunceniz ama polislik de sadece istanbulda yapiliyor kucuk yerlerin dedikodusu yalakasi bitmez bilmem anlatabildimmi

Zaten ilk tercih cikarsada uzulmem sarkda hic sinema vs sosyal hayatimiz hic olmadi calisiyorum onun disinda evden bes ay cikmadigimizi bilirim o yuzden bunaldim iyice ilk geldigimiz yerde istanbuldu nasil calisildigini biliyorum mAlum sosyal hayat olmadigi icinde para biriktirdik epeyce neresi cikarsa ciksin ev alma durumumuz var bu sene cok kisi tercih dışi diyorlar helede ege bolgesi yazanlar ve daha onceden istanbulda calisip sarka gidenler geri geliyorlarmis tercih disi esimi muduru uyarmis ilk tercih diye cok sevinme ilk tercih disinda hepsini olu tercih yapmissin demis istanbuluda dusun sonra uzulme demis dun banada dedi bunu 50 kisiden biri zaten tercih disi yapıyormuş..heryerde olay var ayrica cilgin olmasaydik polis olmazdik..
iyi o zaman allah gönlünüze gore versin.

Tabiki saygi duyuyorum sizin dusunceniz ama polislik de sadece istanbulda yapiliyor kucuk yerlerin dedikodusu yalakasi bitmez bilmem anlatabildimmi

E küçük olmasın, ilk tercih izmir anladığım kadarıyla. İzmir olmaz ankara olur, o olmaz antalya olur, o olmaz bir sahil beldesi bodrum marmaris olur mesela. Yaşanacak bir sürü güzel yer var yani. İstanbulda yaşamak yaşamak değil bana kalırsa.

E küçük olmasın, ilk tercih izmir anladığım kadarıyla. İzmir olmaz ankara olur, o olmaz antalya olur, o olmaz bir sahil beldesi bodrum marmaris olur mesela. Yaşanacak bir sürü güzel yer var yani. İstanbulda yaşamak yaşamak değil bana kalırsa.
Zaten tercih ettiklerimiz arasinda bu saydiginiz iller var antalya canakkale vb ha izmir ha istanbul ikisininde gorev yuku ayni buyuk sehir sonucta neyse hakkimizda hayirlisi ne diyelim

Zaten tercih ettiklerimiz arasinda bu saydiginiz iller var antalya canakkale vb ha izmir ha istanbul ikisininde gorev yuku ayni buyuk sehir sonucta neyse hakkimizda hayirlisi ne diyelim

Dedim ya ben polislikten pek anlamam, görev yükü nedir ne değildir bilmem. Ama istanbulda mı yaşanır izmirde mi derseniz izmir derim. Kültür sanat etkinlikleri dışında her açıdan izmir daha yaşanılacak bir yerdir. İstanbulda da cepte para kalmadığı için kültür sanat etkinliklerine katılmak pek mümkün olmuyor zaten.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Şükür bitirmisiniz hayırlı olsun tercihleriniz. İstanbul kadrosu o kadar eksik ki tercih dışı gelenler çok olacak diyorlar ama ilk sıraya da İzmir yazmisiniz yani oranın da pek farkı yoktur burdan .belki ailelerden farklı ilçeye falan gidersiniz eğer çıkarsa da üzülmeyin yani kocaman şehir hayırlısı olsun gonlunuze göre inşallah

Biz tercih dışı Diyarbakır'dan İstanbul'a geldik. Yaklaşık 3 ay falan oldu.
İlk tercihimiz eşimin memleketiydi ama çıkmadı.
Eşimin tayinin çıktığı birim belliydi ama sonra özel istekle başka bir birime getirildi.
Bu sene çağrılan çok oldu rütbeli personelden,memurlar için durum ne pek bilmiyorum açıkçası.

Dedim ya ben polislikten pek anlamam, görev yükü nedir ne değildir bilmem. Ama istanbulda mı yaşanır izmirde mi derseniz izmir derim. Kültür sanat etkinlikleri dışında her açıdan izmir daha yaşanılacak bir yerdir. İstanbulda da cepte para kalmadığı için kültür sanat etkinliklerine katılmak pek mümkün olmuyor zaten.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Dogma buyume izmirliyim zaten canim aslinda benim dilegim aydin ama cok cok zor sadece. Tek sıkıntım iki aileninde orda olup herseye karismasi:KK43:

Şükür bitirmisiniz hayırlı olsun tercihleriniz. İstanbul kadrosu o kadar eksik ki tercih dışı gelenler çok olacak diyorlar ama ilk sıraya da İzmir yazmisiniz yani oranın da pek farkı yoktur burdan .belki ailelerden farklı ilçeye falan gidersiniz eğer çıkarsa da üzülmeyin yani kocaman şehir hayırlısı olsun gonlunuze göre inşallah
Aminn insallah esimde her dedigimi kabul ediyor ailemin yaninda bile otururum dedi onuda uzmek istemedim gonlu olsun dedim bir tane bebegimiz var gozumuz arkada kalmaz annem bakar keske ilce ler çıksa ama esimde bende kadroluyuz cok zor merkez direk yani birde soyle bir duyum aldik istanbulda kadro alan polis tekrar sarkdan sonra tercih disi istanbul deniyor ne kadar dogru bilmiyorum ama hakkimizda hayırlısı cikarsada uzulmem bu hayirliymis der gecerim

X