Ponpon kızlar RTÜK'ten bir AKP'linin oyuyla kurtuldu

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
$fft81_mf2110594.Jpeg

Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın dansçılarını konuk eden televizyon kanalı, RTÜK cezasından kılpayı kurtuldu.

Radikal.com.tr - RTÜK İzleme Dairesi, hazırladığı raporda, “Dans gösterisi sırasında kameraların kızların bazı bölgelerine zumlama yaptığını, bunun çocukların gelişimini olumsuz etkileyeceğini” savundu. Üst kurulun AKP kontenjanından seçilen dört üyesi programın yayımlandığı kanalın cezalandırılmasını isterken beş üyenin oyuyla kanal ceza almaktan kurtuldu.

CNN Türk televizyonunda yayımlanan “Hafta Sonu Keyfi” adlı programın 23 Şubat tarihli bölümüne, Anadolu Efes takımının ponpon kızları konuk oldu. Program sunucusunun dansçıları salona çağırmasının ardından önce gruba ait bir tanıtım klibi ekrana taşındı, ardından da grup, “Efes kızları yarışıyor” alt yazısıyla hazırladıkları kareografiyi sundu. Gösterinin ardından sunucu, 16-18 Mayıs tarihleri arasında İtalya’nın Milano kentinde gerçekleştirilecek olan “Euroleague Dance Challenge” yarışması için gruptan çıkarak çeyrek finale kalan ve yarışmanın favori takımları arasında gösterilen gruba sorular yöneltti.

'ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİNİ BOZAR'

Cumhuriyet gazetesinden Fırat Kozok'un haberine göre, programda sergilenen danslar RTÜK’ü rahatsız etti. İzleme ve değerlendirme dairesi tarafından hazırlanan raporda da ilginç ifadeler yer aldı. Raporda, “Dansçıların tanıtım klibinde sunulan dansları sırasındaki kıyafetlerinin forma ve şorttan oluşması ve genel bir çekimle dans ve kareografi üzerine yoğunlaşılmış olmasına rağmen stüdyodaki danslarının farklı bir formatta ve farklı çekim teknikleriyle yayımlandığı görülmüştür. Stüdyoda yapılan dans gösterisinin çekimler sırasında çeşitli zumlama teknikleriyle kareografi ya da dans yerine, dansçıların vücutlarının bazı bölümlerine odaklanma yapıldığı izlenmektedir. Bu uygulamaya dansçılarla röportaj sırasında da zaman zaman yer verildiği gözlenmiştir. Dolayısıyla yayıncı kuruluş tarafından gerçek haber konusu olan bir yarışmada Türkiye’yi temsil eden dans gösterisinin ön plana çıkarılması gerekirken dansçıların vücutlarının belli bölgelerinin zumlama teknikleriyle ön plana çıkarılması, kadın vücudunun istismar edildiği izlenimini vermektedir. Söz konusu yayının küçük yaştaki izleyicilerin TV karşısında oldukları bir zaman diliminde yayınlanmış olması nedeniyle de onların gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilmiştir.”

Daire, tüm bu değerlendirmeleri yaptıktan sonra, yayıncı kuruluşun RTÜK yasasının yayın ilkelerinde yer alan, “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılmadan yayınlanamaz” hükmünü ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını istedi. Konuyu değerlendiren üst kurulda, tartışmaların ardından oy çokluğu ile cezaya gerek olmadığı sonucuna ulaşıldı. Karar, AKP kontenjanından seçilen 4 üyenin talebine karşın yine AKP kontenjanından seçilen 1, CHP kontenjanından seçilen 2, BDP ve MHP kontenjanlarından seçilen birer üyenin karşı oylarıyla alındı.radikal

ponpon kızlar küçük yaştaki izleyicinin psikolojisini bozuyormuş, erkek küçük yaştaki izleyici onlara bakmaz bile, zaten ilgi alanı değil o yaşta, kızlarda taklidini yapar, ne psikolojisini bozacak

keşke gerçekten çocukların psikolojisine karşı bu kadar hassas olup gerçekten zararlı programları engelleseler, ekranda silahtan, kadına şiddetten başka bişey yok, bi de ağlama zırlama geçitleri, aldatma entrika vs...

bu ponpon kız olayını da onaylamıyorum ama o ayrı bi konu bu arada:KK53::KK53:

Son düzenleme:
Kaç tane çocuk basketbol maçı seyrediyor ki:KK14:
Velev ki seyretti onların değil babalarının psikolojisi bozulur:KK60:
Bu kadar hatunu bir arada görünce hangisine bakacaklarını şaşırırlar:KK51:

Kaç tane çocuk basketbol maçı seyrediyor ki:KK14:
Velev ki seyretti onların değil babalarının psikolojisi bozulur:KK60:
Bu kadar hatunu bir arada görünce hangisine bakacaklarını şaşırırlar:KK51:

aynen Mune, ama psikolojilerini ponpon kızlar mı bozar yoksa karıları mı bilemicem:KK1::KK1:

aynen Mune, ama psikolojilerini ponpon kızlar mı bozar yoksa karıları mı bilemicem:KK1::KK1:

Evde küçük çaplı bir kıyamet kopacağı kesin:KK60:
Bak ben nasılda rahatım, ne futbol ne basketbol, bizde hiçbiri seyredilmez:KK60:
Benimkine futbolcu adı sor Gollllllll Maradona der, gerisi yok, Maradona döneminde takılı kaldı adamcağız:KK60:

Bu zihniyetin diğer türevi trt'nin soçideki buz pateni yayınını vermek istememişti.Yok yayın hakları zart zurt kıvırmışlardı bide.
Spor esnasında bacaktan etkilenecek zihniyeti seveyim ben.Yakında wimbledon,avustrala açığı da yayın yasağı gelir bakın görürsünüz.Bi oy yana bi bu yana koşturuyor minicik etekle.Cık cık cık.Bide çığlık atmıyo muu.Gel de sonra spor de yayınla bunları..Baştan çıkarır bunlar işte adamı.:KK14:

Bu zihniyetin diğer türevi trt'nin soçideki buz pateni yayınını vermek istememişti.Yok yayın hakları zart zurt kıvırmışlardı bide.
Spor esnasında bacaktan etkilenecek zihniyeti seveyim ben.Yakında wimbledon,avustrala açığı da yayın yasağı gelir bakın görürsünüz.Bi oy yana bi bu yana koşturuyor minicik etekle.Cık cık cık.Bide çığlık atmıyo muu.Gel de sonra spor de yayınla bunları..Baştan çıkarır bunlar işte adamı.:KK14:

Hahahahaha :KK60: :KK60:

Evet ponpon kizlari tehlike olarak görüyorlar ise, tenisçileri ne yapacaklar :KK9:

Ya aslinda aglanacak yerde güluyoruz artik. Cocuklari kurtlar vadisi gibi saçma sapan seylere baktiriyorlar ama biraz alkolu bulanik gösteriyorlar,
sigarayi bulanik gösteriyorlar. He kiz he, çoçuk televizyonda sigara gördü diye içeçek. Sanki bulanik yaptiginda fark edilmiyor içildigini :KK14:

Yemin ile, bu Rtük tam komedi, rezil bir komedi.

Hahahahaha :KK60: :KK60:

Evet ponpon kizlari tehlike olarak görüyorlar ise, tenisçileri ne yapacaklar :KK9:

Ya aslinda aglanacak yerde güluyoruz artik. Cocuklari kurtlar vadisi gibi saçma sapan seylere baktiriyorlar ama biraz alkolu bulanik gösteriyorlar,
sigarayi bulanik gösteriyorlar. He kiz he, çoçuk televizyonda sigara gördü diye içeçek. Sanki bulanik yaptiginda fark edilmiyor içildigini :KK14:

Yemin ile, bu Rtük tam komedi, rezil bir komedi.

Valla anlamak mümkün değil rtüğü ya işte.

Zamanında ki kübada,amerikada hala sliple sahaya çıkıyor voleybol takımları.Bizde de bir zamanlar vardı.Hey gidiii eeski günler.Kimse de rahatsız olmazdı sliple cıkılıyor diye sporcular rahat haraket edemiyoruz diyerek sonradan tayta geçtiler.Yani rahatsız olan yine sporcular oldu.Şimdi onları giymeye kalksalar değil kanala takıma en az 5 maç seyircisiz ceza bile verir RTÜK.Kurumları biraz çorba yaptım rtüğe klube ceza verdirttim ama durum okadar vahim :KK52:

Rtük benim okuduğum zamanlarda okullara gelseydi, bizim beden kıyafetlerimiz onaydan geçmezdi:KK14:
Kızlar yani biz eski voleybolcu şortları vardır bilirsiniz, onlardan giyerdik koşu da, voleybol da:KK51:
Beden hocamızda erkekti, o zamanlar kadın beden eğitim öğretmeni vardı da biz mi istemedik:KK51:

Yaşıyorsa Allah sağlık versin beyefendi bir adamdı, beni de tazı gibiyim diye çok severdi:KK9:

Rtük benim okuduğum zamanlarda okullara gelseydi, bizim beden kıyafetlerimiz onaydan geçmezdi:KK14:
Kızlar yani biz eski voleybolcu şortları vardır bilirsiniz, onlardan giyerdik koşu da, voleybol da:KK51:
Beden hocamızda erkekti, o zamanlar kadın beden eğitim öğretmeni vardı da biz mi istemedik:KK51:

Yaşıyorsa Allah sağlık versin beyefendi bir adamdı, beni de tazı gibiyim diye çok severdi:KK9:

Mune siz yine iyi şort giyermissiniz bahsettim ya işte biz ortaokulda voleybol takımında slip giyiyorduk.Birde ne renkti biliyor musunuz ? Kırmızı :KK52::KK52:

Allahımmm nasıl utanıyodumm seramoniye ilk çıkarken ahahahaha şimdi geldi o günler aklıma..

Bizim de antrenörümüz erkekti beni de uzun diye severdi..:KK1: Kendisi de 2 metre bişeydii.Beni keşfeden antrenörümdü.Hey gidiii nerden geldik bu konuya biz :KK1:

Mune siz yine iyi şort giyermissiniz bahsettim ya işte biz ortaokulda voleybol takımında slip giyiyorduk.Birde ne renkti biliyor musunuz ? Kırmızı :KK52::KK52:

Allahımmm nasıl utanıyodumm seramoniye ilk çıkarken ahahahaha şimdi geldi o günler aklıma..

Bizim de antrenörümüz erkekti beni de uzun diye severdi..:KK1: Kendisi de 2 metre bişeydii.Beni keşfeden antrenörümdü.Hey gidiii nerden geldik bu konuya biz :KK1:

ahahah:KK52: hadi siz neyse de erkeklere giydirmemişlerdr slip inşallah:KK53:

rtük vurdulu kırdılı şeylere hiç bişey demesin nerde bi bacak popo var onla uğraşsın e tabi bunlar hep s.ex :KK53:

Valla anlamak mümkün değil rtüğü ya işte.

Zamanında ki kübada,amerikada hala sliple sahaya çıkıyor voleybol takımları.Bizde de bir zamanlar vardı.Hey gidiii eeski günler.Kimse de rahatsız olmazdı sliple cıkılıyor diye sporcular rahat haraket edemiyoruz diyerek sonradan tayta geçtiler.Yani rahatsız olan yine sporcular oldu.Şimdi onları giymeye kalksalar değil kanala takıma en az 5 maç seyircisiz ceza bile verir RTÜK.Kurumları biraz çorba yaptım rtüğe klube ceza verdirttim ama durum okadar vahim :KK52:

Ne diyorsun sen, Rtükteki adamlar kriz geçirirlerdi, kriz! Cocuklarinizi saklayin diye milli anons yaparlardi, tabi kalp krizinden gitmeden önce :KK9:

Bence Rtük gibi kurumlar çidden gereksiz. Sirf sansür yapmak için iste çoçuklari kullanrak kilif buluyorlar.

ahahah:KK52: hadi siz neyse de erkeklere giydirmemişlerdr slip inşallah:KK53:

Yok çok şükürr giydirmemişlerdi.Tam da ortaokuldaydım.Rahat bir ergenlik geçirdim.Yoksa o psikolojiyle ahahahhaha.Olsaydı öyle bişey ıghhhh.Çok fena yaa:KK52:

X