Pozitif çıkan testim,1,5 aylik oğlum 😔

Hayırlı geceler kızlar,işin içinden çıkamıyorum psikolojim alt üst yazıp belki bir kaç teselli alıp bir nebze rahatlamak istiyorum...

2 gün önce baş boğaz eklem ağrısı ile hastaneye gidip test yaptım ve malesef pozitif cıktı 🙁 Rabbim daha ağırını vermesin ama ağır geçiriyorum ateş ve tat koku kaybida beraberinde geldi anlayacağınız bütün belirtiler mevcut

bende oğlumu emzirdigim için ilaç kullanmayı reddettim ama bildiğiniz saat sayıyorum gunlerin geçmesi ağrılarımın azalması için çünkü şimdiye kadar hiç mama vermedim eğer emzirmeyi kesip mama verirsem kabul etmeyebilir istemeyebilir en önemlisi benim sütumden mahrum olabilir bir daha gelmeyebilir sütüm çünkü emzirmedigim süre zarfında ne kadar sagsamda bebeğin çekmesi kadar süt gelmez ve günden güne sutum azalır bu arada oğlum mamaya alışır bi daha beni emmek istemez:KK43:

Bebeklere bulaşmaz diyorlardı ateşi 38den düşmüyor sürekli basindayim takipteyim soğuk uygulama ılık duş dönüşümlü yapıyorum çünkü sağlık ekipleri biz bisey yapamayız evde düşürmeye çalışın diyorlar :KK43: bi hastaneye bile götüremiyorum belki bir serum iyi gelecek yavruma ben bu kadar kötü geçiriyorsam illa oda acı çekiyordur buna dayanamıyorum:KK43:

Virüsten korkumdan kimseyle gorusmuyordum kv ve kendi ailem hariç ayda bir anneme gidiyordum annemden de bulaştı bana demek olacağı varsa her türlü oluyor eşimden yediğim laflar tuzu biberi annem den geçti diye ama görüştüğüm zaman hiç bir belirtisi yoktu zaten biz görüştükten 1 hafta sonra annem pozitif cıktı kv edilmedik laf bırakmadı beni arayıp bi geçmiş olsun bile demedi daha dakka başı eşimi arıyor bak gördünmü olan sana oldu is yerin kapali kaldi bakalim nasil geçineceksiniz vs.daha cok kriz geciriyorum inanin zor sabir ediyorum

C vitamini propolis ballı zencefil bol limon mandalina tuketiyorum ayakta durabilmek için ama ayakta duramiyorum esim negatif suan ama hic bir yardım desteği yok bana ben böyle çaresiz hastalık görmemiştim elim kolum bağlı hiç bisey yapamıyorum..

Rabbim günahsız küçücük kulları hürmetine bu belayi en kısa zman da ülkemizden def etsin inşallah çünkü çok zor gerçekten psikolojimi iyi tutmak için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor güzel dilek ve dualariniza ihtiyacım var rabbim hepinizden razı olsun💐
Kötü gününüz de hastalıkta yanınızda olmayacak eşi iyi gününüzde yanınızda tutmayın derim. Eşinize çok kızdım ne demek küçücük bebekle size yardım etmemek neyin intikamı ya da kızgınlığı bu? İnsanlar ölüyor o hala trip peşinde.

Eğer hem bebeginin hem kendisinin bagisikliginin güçlenmesini istiyorsa şu süreçte anlık iyileşme odaklı değil uzun süreli süreçte iyi olma odakli düşünmeliyiz.hep sabirsizligimizin beedeli olarak çok ilaç içip çabuk iyi olup sık sık hasta oluyoruz ben bunu kendi çocuğumda gözlemledim.inanin şuan en iyi ilaç anne sütü.annesi için ise odayı sık sık havalandirip bol dinlenip bol su içip,doğal beslenmeli.
Normal bir zamanda normal bir hastalik icin bu dedikelriniz dogru ama bu korona yani ayni seyler gecerli degil bence. Vucutta kaldigi surece tahribat yapan bir hastalik normal grip yada baska kendiliginden gecen bir hastalik degil

Normal bir zamanda normal bir hastalik icin bu dedikelriniz dogru ama bu korona yani ayni seyler gecerli degil bence. Vucutta kaldigi surece tahribat yapan bir hastalik normal grip yada baska kendiliginden gecen bir hastalik degil

İnanın hastalık olduğu kadar ilaçlarda çok tehlikeli kimseye ilaç icmesin demem tabiki ama duruma göre ve kan tahliliyle birlikte kan sulandırıcı iğneyle falan kullanılmalı bence doktor bı tanıdığım hastanede o şekilde verdiklerini söylüyor ama şuan herkese bu ilaçları kapıdan bırakıp gidiyorlar bence bu çok yanlış o kadar ağır yan etkileri olan ilaçları tahlillerle doktor kontrolünde vermeleri gerekir bence ya da hasta kendini çok kötü hissettiğinde kullanmalı onun haricinde asemptomatik olup iyileşen yada nezle geçirdiğini düşünüp atlatan yada hafifce geçiren bir çok hasta var ve çoğunlukta bu şekilde geçiyor. Burda en önemlisi vücut direnci,sağlıklı beslenme,moral ve destekleyici gıdalar diye düşünüyorum.

Test yapmadan ilaç veremeyiz dedi sağlık ocağı doktoru test yaptırmadım oğluma o teste ben dayanamadim o nasıl dayansın bugün ablam calpol alıp kapıya bıraktı onu verdim fayda etmesini bekliyorum
Test yaparken cok mu acıyor?
Cok gecmis olsun buarada.
Sonucta esinizin ailesi de gorusuyormussunuz annenizden gecmese belki onlardan gececekti.
Bu kadar acimasiz olmasinlar.

Çok geçmiş olsun. Doktorunuzu arayıp ne yapmanız gerektiği konusunda fikir alın lütfen. Burada ilaç tavsiyesinde bulunanların tavsiyeleriyle ilaç almayın doktor hangi ilacı derse onu kullanın.
Sanırım bilmeden yorum yaptılar dolven faln demişler, bakın benim bebeğim ateşlendiğinde bile doktor ateş düşürücü olarak corona dönemi dolven kullanmayın sakıncalı demişti.
Ateşi düşmüyorsa lütfen doktoru arayıp önerdiği şeyleri uygulayın.

Hayırlı geceler kızlar,işin içinden çıkamıyorum psikolojim alt üst yazıp belki bir kaç teselli alıp bir nebze rahatlamak istiyorum...

2 gün önce baş boğaz eklem ağrısı ile hastaneye gidip test yaptım ve malesef pozitif cıktı 🙁 Rabbim daha ağırını vermesin ama ağır geçiriyorum ateş ve tat koku kaybida beraberinde geldi anlayacağınız bütün belirtiler mevcut

bende oğlumu emzirdigim için ilaç kullanmayı reddettim ama bildiğiniz saat sayıyorum gunlerin geçmesi ağrılarımın azalması için çünkü şimdiye kadar hiç mama vermedim eğer emzirmeyi kesip mama verirsem kabul etmeyebilir istemeyebilir en önemlisi benim sütumden mahrum olabilir bir daha gelmeyebilir sütüm çünkü emzirmedigim süre zarfında ne kadar sagsamda bebeğin çekmesi kadar süt gelmez ve günden güne sutum azalır bu arada oğlum mamaya alışır bi daha beni emmek istemez:KK43:

Bebeklere bulaşmaz diyorlardı ateşi 38den düşmüyor sürekli basindayim takipteyim soğuk uygulama ılık duş dönüşümlü yapıyorum çünkü sağlık ekipleri biz bisey yapamayız evde düşürmeye çalışın diyorlar :KK43: bi hastaneye bile götüremiyorum belki bir serum iyi gelecek yavruma ben bu kadar kötü geçiriyorsam illa oda acı çekiyordur buna dayanamıyorum:KK43:

Virüsten korkumdan kimseyle gorusmuyordum kv ve kendi ailem hariç ayda bir anneme gidiyordum annemden de bulaştı bana demek olacağı varsa her türlü oluyor eşimden yediğim laflar tuzu biberi annem den geçti diye ama görüştüğüm zaman hiç bir belirtisi yoktu zaten biz görüştükten 1 hafta sonra annem pozitif cıktı kv edilmedik laf bırakmadı beni arayıp bi geçmiş olsun bile demedi daha dakka başı eşimi arıyor bak gördünmü olan sana oldu is yerin kapali kaldi bakalim nasil geçineceksiniz vs.daha cok kriz geciriyorum inanin zor sabir ediyorum

C vitamini propolis ballı zencefil bol limon mandalina tuketiyorum ayakta durabilmek için ama ayakta duramiyorum esim negatif suan ama hic bir yardım desteği yok bana ben böyle çaresiz hastalık görmemiştim elim kolum bağlı hiç bisey yapamıyorum..

Rabbim günahsız küçücük kulları hürmetine bu belayi en kısa zman da ülkemizden def etsin inşallah çünkü çok zor gerçekten psikolojimi iyi tutmak için elimden geleni yapıyorum ama olmuyor güzel dilek ve dualariniza ihtiyacım var rabbim hepinizden razı olsun💐
Bebek için neden parasetamol kullanmıyorsunuz?
Lütfen bir cocuk druna danışın.
Bebeğin belki agrısı da vardır. Agrı kesici ates düşürücü kullandırırlar.

Çok geçmiş olsun. Doktorunuzu arayıp ne yapmanız gerektiği konusunda fikir alın lütfen. Burada ilaç tavsiyesinde bulunanların tavsiyeleriyle ilaç almayın doktor hangi ilacı derse onu kullanın.
Sanırım bilmeden yorum yaptılar dolven faln demişler, bakın benim bebeğim ateşlendiğinde bile doktor ateş düşürücü olarak corona dönemi dolven kullanmayın sakıncalı demişti.
Ateşi düşmüyorsa lütfen doktoru arayıp önerdiği şeyleri uygulayın.
İbuprofen grubu ilaçlar suan kontrendike
En son böyleydi yani.

Pediatriye danışın.

Ağır geçirirken neye güvenerek ilaç kullanmayı reddediyorsunuz yahu? Yoğun bakımdaki hastaların pek çoğu ilacı reddeden ve ciğerlerine inen kişiler. Allah korusun size bi şey olsa ne yapacak çocuk. Fazla merhametten maraz gelcek başınıza lütfen kullanın ilaçlarınızı. Bebekler için ne veriyorlar bilmiyorum ama veriyorlarsa testi yaptırın o da kullansın. İyilik yapmıyorsunuz şu an ne kendinize ne bebeğinize.

Gecmis olsun, bende suan covidim. Ama cok sukur agir gecmiyor. Ayakta atlattim. Bende emzirdigim icin hic ilac kullanmadım. Cunku ilaclar yogun sekilde kan değerlerini dusuruyor ve sutten çocuğuna gececegi icin onda da ayni sıkıntılara sebep olur. Ilaci vermeye gelen saglik ekibi ilaci icmememi icersem en az 1 ay cocugu hic emziremeyecegimi soyledi. %60 artik ilac almadan atlatiyor seninde asiri semptom yoksa icme dediler. Esim negatif ancak kizim bugün ateslenmeye basladi. Gozleri kizarik ve burundun nefes alisi biraz zor. Görüştüğüm doktorlar calpol vermemi söyledi. Yoğun solunum sıkıntısı yaşamadığı surece hastaneye getirmeyin dediler. Insallah kolayca atlatiriz hepimiz. Canini sıkma redoxon c vitamini al, coraspirin de kullan ve parolde icebilirsin.

Test yaparken cok mu acıyor?
Cok gecmis olsun buarada.
Sonucta esinizin ailesi de gorusuyormussunuz annenizden gecmese belki onlardan gececekti.
Bu kadar acimasiz olmasinlar.
Hayır acımıyor eğer kendinizi kasmassanız ve durumu abartmazsanız. 15 günde bir oluyorum düzenli olarak inanın dramatik bi tarafı yok. Konu sahibi fazla hassas yaklaşmış1

öncelikle çok geçmiş olsun.

2 ay önce bende covid pozitif ciktım. oğlum ve esim negatifti evde tek pozitif bendim.

oncelikle kendinizi suçlamayın. ben asansör dugmesine bile peceteyle basan dısarida kesinlikle maskesini cikarmayan dezenfektan kullanmaktan elimi tahriş etmis biriydim ama yakalandım. olmuşla ölmüşe çare yok.

Allah kayınvalidenizle esinize merhamet versin. kayinvalideniz sizi suçlayacağına kapınıza 2 kap yemek koysun. esinizde boş boş durmasın gelsin cocugu dus aldırmaniza yardım etsin.

esinizden yardım isteyin. gerekirse kayinvalidenize de cevabı yapiştirin. zor gunde destek olmuyorsun laflarinla kostek olma bari diyin.

ayrica bebek dediginiz ateslenir. benim oğlum bebekken covid yoktu ama 39 ları gördügümüzü bilirim. Bebegıniz icin kendinizi suçlamayın covitten bağımsızda ateslenebilirdi.

Ayrica bebeginizin arada mama yemesi dunya nın sonu değil. oğlum bebekken narkoz almak zorunda kaldım 2 3 gun emzirmedim mama yedi emmeyi unutmadı 2 yasina kadar emdi zor bıraktirdım. biberonu reddediyorsa kasikla mama verip kendiniz icin ilaç kullanabilirsiniz.

Öncelikle gecmis olsun ama o ilaclar hastalik cigerlere inmesin diye veriliyor. Cigere inerse cok zor. Bence ilacinizi kullanin

X