Premature Bebekler prematüre anneleri kaçıncı ayda katı mamya başladınız

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

nxixnxixm

nınım ve ata'm herşeyim
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.721
7
50
sevgili anneler bebeğiniz kaç aylıkken katı gıdaya başladınız?
hem normal yaşını hemde düzeltilmiş yaşıyla cevap yazın lütfen.:teselli::Saruboceq:

8.5 aylıkken başladım canım..düzeltilmiş olarak 6 aylıkkencokacimcoook

6 aylıkken başladım cnm düzeltilmiş yaşı 4 aylıkken. Meyve suyu, muhallebi ve yoğurt ile başladım. Yalnız bunları aynı gün verme. Birkaç gün arayla deneyerek başla.

sevgili bramble ve arzu teş ler.. dr kontrolüylemi başladınız katı mamaya
yoksa kendinizmi karar verdiniz katı mamaya ?

Cnm ben doktor kontrolüyle başladım çünkü benim sütüm bitmişti. mama ile devam ediyorduk o yüzden biz 4. aydan sonra başladık.

NINIM mrb benimde hiç sütüm yoktu ve oğlum hiç ama hiç anne sütü almadı her ay düzenli olarak doktor kontrolündeyiz bende 4. aydan sonra meyve suyu yoğurt'a başladım şu an 8. ayımıza girdik ama normalde 6 aylık.. ve şu andada yine doktor kontrolünde pürelere ve cici bebeyle kahvaltılara başladık güzelim...

4.5 aylıkken başladık biz 1 dilim elmayla rendeleyip 1 çay kaşığını geçmeyecek miktarda başlayıp arttırdık

11 aylık olduk bu gün doğumumuza göre düzeltilmiş yaşı 9.5 aylık 34+2 de doğdu kızım ikiz eşi olarak ikizini doğumda kaybettik

selam benim oğlum daha 2 .ayını yeni bitirdi..
yani daha erken merak ettim ne zaman başlanıyor diye..
tşk arkadaşlar..
ege seninki kaç aylık kaç kilo ve kaç hafta doğdu??
ya birde benimki fena kucağa alıştı
vazgeçirmek için ne yapmam lazım ????????????

canım benim 31 haftalıkken doğum gerçekleşti. 1768 gr.doğdu şu an 7,5 aylık ama düzeltilmiş olarak 6 aylık... boşver bırak alışsın kucağa benimkide alışmıştı ki herkezinkide alışmıştır diye düşünüyorum bebeğimiz orda ağlarken kucağımıza kollarımıza almıcağızda napıcaz güzelimm....

ebrizm canım bebeğinin diğer eşi için üzüldüm..ama allah bunu nasip etmiş ve Berile sağlıklı uzun ömürler nasip etsin canım..

ya kızlar ne alışması o çağda öyle bi yetileri yokki bebklerin onlar sadece ihtiyaçları olduğu ,çin kucak istyiorlar 4.ayın sonunda eğitimle herşey normale döniyo kendini itiyodu benim kız yatağa koy diye

slm kizlar erken dogum yapan biri olarak ve bebegim gene sizinkilere ramen iyi dunyay geldi 43 santim 2 kilo ve 8 aylik dunyay geldi ve benim bebegimde hic sutumu almadi hep mama ilk 2 ayi gogsumu cekerek verdim ama arada mamada verdim tabi simdi 10 aylik oyle iste :) simdiyse yemek giyo sut icinyo

X