Premature Bebekler Prematüre annesi olmak

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Amin insAllah korur Rabbim. Cok sukur benim oglumda iyi :) normal yasi 4.5 aylik ancak gorunus ve gelisim 2 aylik gibi, gelisim geriligi bizdede mevcut ama benimki simdilik daha kucuk. Yas ilerledikce onunda atlatacagina inaniyorum :)) arada bir burda meleklerimizin gelisimlerini yazalim birbirimizi motive edelim :)
Tabiki moral bir annenin en iyi ilacı biz iyi olursak evlatlarimiza güzel enerjiyle bakarız buyuturuz 😍

Merhabalar yeni doğum yaptm 30 haftalk bebegim 1190 g doğdu kuvezde şimdi..sütüm gelmiyo tavsiyelerinize ihtiyacım var 😥

Merhabalar yeni doğum yaptm 30 haftalk bebegim 1190 g doğdu kuvezde şimdi..sütüm gelmiyo tavsiyelerinize ihtiyacım var 😥

Kaç gün oldu. Hemen kendine bir süt sağma makinesi al ve her 2 saate bir göğüsünü 10er dk sağ. Maltana diye içecek var arpa dan alkolsüz olanından. Ve emzirme çayları al kendine. Bol yeşillik. Ceviz incir. Ve bol bol su

Kaç gün oldu. Hemen kendine bir süt sağma makinesi al ve her 2 saate bir göğüsünü 10er dk sağ. Maltana diye içecek var arpa dan alkolsüz olanından. Ve emzirme çayları al kendine. Bol yeşillik. Ceviz incir. Ve bol bol su
3 gün oldu bugün..cay iciyorum maltanada aldk göğüs pompası da aldk 2 saate bir sağıyorum ama gelmiyor 😢

3 gün oldu bugün..cay iciyorum maltanada aldk göğüs pompası da aldk 2 saate bir sağıyorum ama gelmiyor 😢
Geçmiş olsun öncelikle, sağımdan önce sıcak su torbası ya da ısıtılmış havlu eşliğinde masaj yap. Fb da emzirme grupları var, onlara bakarak elle sağımı öğren. İlk süt makineyle çekilmemeliymiş kıvamından dolayı ve ziyan olmasın diye. En önemlisi neşeli ve moralli sağım, hayal kur..Damlalar da işe yarıyor..

Slm kızlar acil yardımınıza ihtiyacım var 9.07.2019 da 25+6 bir kız çocuğu dünyaya getirdim 82 gün yoğun bakımda kaldık 10 gün önce eve geldik 2020 Gr la bugün konturole gittik 2200 olmuş Ya sanki besleyemiyorum gibi çok üzüldüm

Slm kızlar acil yardımınıza ihtiyacım var 9.07.2019 da 25+6 bir kız çocuğu dünyaya getirdim 82 gün yoğun bakımda kaldık 10 gün önce eve geldik 2020 Gr la bugün konturole gittik 2200 olmuş Ya sanki besleyemiyorum gibi çok üzüldüm
Sağlıkla buyutun İnşallah Allah bir daha ayırmasın sizi ve tüm bizim gibi olan aileri sakin olun eve alışma dönemleri var bu surede kilo bile kaybedebilirler üzülmek sadece sizi yipratacak inanın beslenmesini yavaş yavaş artırın beslerken sık gaz çıkarın emziriyorsanız sık sık besleyin meleginizi

Sağlıkla buyutun İnşallah Allah bir daha ayırmasın sizi ve tüm bizim gibi olan aileri sakin olun eve alışma dönemleri var bu surede kilo bile kaybedebilirler üzülmek sadece sizi yipratacak inanın beslenmesini yavaş yavaş artırın beslerken sık gaz çıkarın emziriyorsanız sık sık besleyin meleginizi
Meme emerken çok çabuk yoruluyor bu yüzden biberonla sağıp veriyorum her ikisinide kullanıyoruz yani

Merhaba, ben de aklımdan geçiriyordum nasıl oldunuz diye.. Çok sevindim. İlk zamanlar emmek yorucu az kilo almaları normal, biz de günlük 16-17 gram almıştık ilk 10 -15 gün. Sonrasında açılacak. Ancak biberona çok alıştırma, gerekirse az sık besle, şırıngayla emzirirken akıt, damlalıkla ver ya da. Red olayı olursa hep sağmak zorunda kalırsın. Banyosunu, masajını rutine alırsan, onlar da gelişimine çok katkı sağlıyor. Güle güle büyütün canım..

Merhaba, ben de aklımdan geçiriyordum nasıl oldunuz diye.. Çok sevindim. İlk zamanlar emmek yorucu az kilo almaları normal, biz de günlük 16-17 gram almıştık ilk 10 -15 gün. Sonrasında açılacak. Ancak biberona çok alıştırma, gerekirse az sık besle, şırıngayla emzirirken akıt, damlalıkla ver ya da. Red olayı olursa hep sağmak zorunda kalırsın. Banyosunu, masajını rutine alırsan, onlar da gelişimine çok katkı sağlıyor. Güle güle büyütün canım..
Sütüm de azaldı o yoğun bakım dayken sanki yetmiyor gibi sen ne sıklıkla banyo yaptırdın

Yazmazsam çıldıracağım. Ne diyeceğimi hissettiklerimi nasıl anlatacağımı bilmiyorum. Kolay kolay anlaşılacağımı da düşünmüyorum. Çok farklı bir hissiyat içindeyim. 20 Mayıs gece birden gelen bir acıkma hissi gece boyu uyuyamama. Sabah tam 6 buçuk civarı bir anda vajinamdan su aktığını hissettim. Yataktan kalkıp tuvalete gidene kadar iç çamaşırı pijamam ıpıslak oldu. Annemi aradım dra gidicem ama hala doğum olmaz herhalde doğum olmasını engelleyici birşey yapıp gönderirler diye düşünüyorum yine de nolur ne olmaz diye hastane çıkışlarını hazırlayıp bir köşeye koydum. Önce devlet Hastanesi'ne gittim direkt doğumhaneye alındım. Açıklığım bir cmdi. Nstye alındım. Baya baya beni doğuma alacaklardı. Kontrollerimi olduğum hastaneye geldim hemen. Sancılarım çok artmıştı 170 falan çıkıyordu. Hemen önlük giydirildi. Tekerlekli sandalye geldi. Doğuma girdim. Doğuma gireeken bir sürü soru sorduğumu hatırlıyorum. (bir nedenden dolayı sezaryen olmam gerekiyordu o yüzden epidural sezaryen oldum. ) Ameliyat ne kadar sürer sütüm gelir mi gibi. Sonra doğuma girdim. Önce belinden iğne vuruldu. Yavaş yavaş bacaklarıma sıcaklık indi ve uyuştu beni yatırdılar. Ve doğum başladı. Gerçekten bana ne olacağını bile bilmiyordum. Hatta hissetmeyeceğimi sanıyordum. Kestiklerini diktiklerini hepsini hissettim. Aklımda kalan çok şey yok. O anı unutamıyorum ama. Bebeğimi karnımdan çıkarışları. Karnımın içinden sanki zorla alır gibi öekeleyişleri. Bebeğimin ağlaması. O anlayınca çığlık çığlığa benim de ağlamam. Kslbimin sıkışması. Bana hava vermeleri. Drum sırma saçlı selvi boylu bi bebeğin oldu deyişi. Sadece iki sn bana gösterdiler. Odama geldim sonra hala kalbim sıkışıyordu. Tam nefes alamıyordum. Vücudum titriyordu. Tam 34 haftalık 45 cm 2680 gram bebeğimi doğurdum. Sonrası mı?
Bebeğimi yoğun bakıma aldılar. Solunum makinesine bağlandı. Nefes alışverişi çok hızlıymış. O gün bebeğimi göremedim bile diğer gün gidebildim ancak. Nasıl anlatırım bu duyguyu bilmiyorum. O kadar tatlı birşey ki. Tombul tombul yanakları var. Elleri parmakları tombik tombik. Çenesi kıvrık. Böyle insanın ısırıp yiyesi geliyor. Dokunamıyprsun bile ama. Cam fanusun arkasından bakıyorsun. Ne kokusunu duyabildim. Ne bir kere dokunabildim. Oradaki hemşireleri öyle çok kıskanıyorum ki benim bebeğime dokunabiliyorlar. Benim tek yapabildiğim süt sağıp vermek. Allah'a şükür tabi en azından sütüm geliyor. Bir de o cins drlarla uğraşmak var. Ezber cümlelerle konuşan doğru düzgün açıklama yapmayan. Çok acı drdan bebeğiniz sıkıntılı cümlesini duymak. Kötü bişey olursa biz arayacağız demeleri. Hayır anlamıyorum ne oldu bir anda bebeğimin gelişimi hep iyiydi. Hep önden gidiyordu hatta 35 artı 3 gelişimi. Ciğerleri de gelişmiş ama tıkanıklık varmış o yüzden nefes alamıyormuş. Sürekli sıkıntılı diyorlar diğer bebeklerle karşılaştırma yapmayın biraz uzun sürecek tedavi diyorlar. Bugün görüş günü yoktu. Burnumda tüttü. Yarın gidip görcem bebeğimi. Onu çok özledim. Yazmak istedim sadece. Ve daha önce böyle bir deneyim yaşayan varsa kaç gün küvezde kaldı.sğreç nasıl ilerledi bilgi almak istiyorum. 10 ml ile başlamışlardı şu an 15 ml içiyor iki saatte bir. Noemal zamanında doğan bebekler kaç ml içiyor mesela? Neyse çok uzattım. Buraya kadar okuduysanız en azından dua ederseniz çok sevinirim.
Canım benim bebeğimin kilosu seninkinden düşüktü ama Dr olası erken doğuma karşı ciğer geliştirici iğne vurmuştu kuveze alınmadı seninde geçer insAllah

X