Premature Bebekler Prematüre bebeğim 😊

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

gamze0101

Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2020
53
55
28
Meraba 😊 buraya çocuğu erken doğanlara umut olmak için yazıyorum zira çocuğum erken doğduğunda burada yazılanları görüp çok üzülmüştüm .bu platforma herkes kötü şeyler yazıyor .bebeğim 1300 gram doğdu .40 gün küvezde kaldı .ilk zamanlar çok korktum .ödemi gidince 1150 Gram kaldı .çok üzüldüm .ama bebeğim 40 gün sonra 2 kg oldu başkaca da bi sorunu olmadığı için küvezden çıktı .şuan gayet sağlıklı yanımızda çok şükür .🙏🏻

33 ama gelişim geriliği vardı 29-30 la uyumluydu .32 de farketti sağolsun çok ilgili doktorum.33 e kadar beklendi 33 de aldılar

Ciğer geliştirici iğne vurmuşlardı onun çok etkisi oldu hiç entübe olmadı sadece oksijen desteği aldı .şuan doğalı 80 gün oldu 3800 kg .ama iyi çöl şükür 😊

Ben de erken doğum yaptım 26+6 da. Çok şükür sağlıklı bır kızım var. Ama küvez sonrası bakım bence çok onemlı mutlaka fızık tedavı goz ve norolojı kontrollerını yaptırmalısınız. Ben yuruyene kadar çok korkmuştum. Ve yurumeye başlayana kadar hem norolojık hem de fızık tedavı doktorlarımıza devam ettık. Şu an 4 yaşında. Hala goz kontrollerine 6 ayda bir goturuyorum. Çok şükür hıçbi sıkıntısı yok. Ama bunları ihmal etmeyın. Kontrollerini aksatmayın. Bol bol dua edın. Çok güçlü ve çok akıllı oluyorlar premature bebekler. ☺️

Meraba 😊 buraya çocuğu erken doğanlara umut olmak için yazıyorum zira çocuğum erken doğduğunda burada yazılanları görüp çok üzülmüştüm .bu platforma herkes kötü şeyler yazıyor .bebeğim 1300 gram doğdu .40 gün küvezde kaldı .ilk zamanlar çok korktum .ödemi gidince 1150 Gram kaldı .çok üzüldüm .ama bebeğim 40 gün sonra 2 kg oldu başkaca da bi sorunu olmadığı için küvezden çıktı .şuan gayet sağlıklı yanımızda çok şükür .🙏🏻
Merhaba 10 ocakta 29 haftalık 1239 gram doğdu seyidhanım. 35 gündür küvezde be hala entübe. Doktoru ciğerinin gelişmediğini söylüyor. Güçlü durmaya çalışıyorum ama çok zor. Rabbim tüm hastalara şifa versin. Bende bebeğime kavuşacak mıyım?

Merhaba .çok geçmiş olsun çok zor biliyorum tarif edilemez bi acısı var .instagramda prematüregücü hastaghında 1200 1300 gram doğup büyüyen bir sürü bebek var .biryle tanıştım 1100 gram doğmuş ve 80 gün küvezde kalmış şimdi çok şirin bi bebek .prematüreler birden toparlıyor diyor genelde bu konuda bilgi Sahibi olanlar lütfen metanetli olmaya çalışın .bebeğiniz kaçıncı haftasında doğdu .ciğer geliştirici iğne yapılmışmıydı size hamileyken

Merhabalar benim yegenim premature 6.5 aylik dogdu ve 1100 gr dogdu 2 ay kuvezde kaldi 1.900 gr olunca taburcu ettiler ve pamugum suanda 1.5 yasinda ve inanilmaz yaramazz😂😂 gelisimi yasitlarini yakaladi bile😍 en onemli sey dua ve bebekleriniz cok guclu unutmayin buraya kadar dayandilar ve onlar bunu basaracaklar kendinizi uzmeyin Allaha guvenin insallah herkes evladinni saglikla kucagina alir😍

En küçük benim bebeğim sanırım 27 haftalık 790 gram doğdu 85 gün küvezde kaldı çok şükür yanımda artık düzeltilmiş 3 aylık olduk herşeyimiz şükür Rabbime iyi gidiyo bol dua edin onlar çok güçlüler ☺️😘🥰

Merhaba 10 ocakta 29 haftalık 1239 gram doğdu seyidhanım. 35 gündür küvezde be hala entübe. Doktoru ciğerinin gelişmediğini söylüyor. Güçlü durmaya çalışıyorum ama çok zor. Rabbim tüm hastalara şifa versin. Bende bebeğime kavuşacak mıyım?
Prematüre bebekler o kadar güçlü oluyorlar ki hayal bile edemeyiz.Sizinde dışarıda ona inanmanız güvenmeniz ve güçlü olmanız çok önemli onlar herşeyi hissediyorlar.Siz şimdi bol bol dua edin be kendinize çok iyi bakın bol bol dinlenin İnci Candemir i araştırın kitaplarını okuyun İnstagram dan iletişime de geçebilirsiniz 670 gr doğan bir bebeğin annesi aynı zamanda bu konuda destek veriyor.Bilgilenin ki hiçbirşeyden korkmayın.Bebeğinizin çıktığında size çok ihtiyacı olacak kendinizi ruhen ve bedenen buna hazırlayın.İnanın geçiyor bu zamanlar herşey çok güzel olacak göreceksiniz🌸

merhaba, bebeğiniz şuanda nasıl, herşey yolundadır inşallah.. benim de bebeğim şuanda oksijen desteği alıyor, ciğer gelişmediği için. siz bu süreci atlattıysanız entübe durumu ne kadar sürdü?

Allah bağışlasın bende 29 hafta 1575 gram doğum yaptım 1530 grama düştü ve 19 gün kuvözde kaldı. Şimdi 7 aylık

Benim kızım da 34+4 de doğdu acilen suyumun sızıntı şeklinde gelip bitmesinden dolayı beni sezaryene aldı doktorum.2150 gram doğdu ödemler gidince de 1900 grama kadar düştü..prematüre annesi olmak gerçekten zor yani küçücük bir bedeni alırken kucağıma çok korkarak alırdım bir yerine bişey olucak diye..Allahtan hiç küveze girmedi ama gerçekten çok zor günlerdi..3. yaşını doldurdu 4 sen gün aldı şimdi..Allahım tüm evlatları nazarlardan korusun

Süpersin ❤️Valla burda kötü şeyleri okudukça stres yapıyordum insan olumlu şeyler de duymak istiyor 😍
Gelişim geriliği olduğu için mi erken doğdu peki

X