Progestan hapına rağmen lekelenme

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
488
173
32
Merhaba. 5.haftada kahverengi leke olunca doktorum önlem amaçlı 200 mg progestan sabah akşam hap yazdı. Kullanınca 3 gün sonra leke kesilmişti. Şu an 7 haftadayim ve bi sabah yine ufak bir leke olmus. Hala rağmen normal mi arkadaşlar? Hala kullanıyorum kesmemistik zaten ama lekesi tekrar gelen var mı? Korkuyorum doktorum da tatilde düşük riski mi diye

Mcz09

''Cennet kuşu FATİH'':(25.12):
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
5.890
8.888
Merhaba. 5.haftada kahverengi leke olunca doktorum önlem amaçlı 200 mg progestan sabah akşam hap yazdı. Kullanınca 3 gün sonra leke kesilmişti. Şu an 7 haftadayim ve bi sabah yine ufak bir leke olmus. Hala rağmen normal mi arkadaşlar? Hala kullanıyorum kesmemistik zaten ama lekesi tekrar gelen var mı? Korkuyorum doktorum da tatilde düşük riski mi diye
Keseyi gördünüz mü kalp atışını falan?
Ben 11.haftaya kadar sürekli yaşadım sadece lekelenmede değil bildiğiniz kanama oldu iç çamaşırım ıslandı.
Progestan günlük 800 mg kadar kullanılabilir ben ek olarak iğnesini de kullanıyorum hala.

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
488
173
32
Keseyi gördünüz mü kalp atışını falan?
Ben 11.haftaya kadar sürekli yaşadım sadece lekelenmede değil bildiğiniz kanama oldu iç çamaşırım ıslandı.
Progestan günlük 800 mg kadar kullanılabilir ben ek olarak iğnesini de kullanıyorum hala.
Evet gördük kese kalp atışı canim. Yani şu an bayram olduğu için dozu artırabilir miyiz bilmiyorum günde 2 kez içiyorum 200 mglik. Kan yok ama leke yine olmuş canim

Mcz09

''Cennet kuşu FATİH'':(25.12):
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2018
5.890
8.888
Evet gördük kese kalp atışı canim. Yani şu an bayram olduğu için dozu artırabilir miyiz bilmiyorum günde 2 kez içiyorum 200 mglik. Kan yok ama leke yine olmuş canim
Benim dr öyle demişti bana,artırmasanız da yatıp dinlenin dikkat edin.

Kapikulpu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
1.462
1.296
Risk hep olacak bununla yaşamayı öğrenmeniz lazim 12. Hafta 2. Li taramalar detayli usg doğum vs.. progestana devam edin bence ( faydasını gorursujux ) kese yanındaki küçük kanamalar bazen kendini bu şekilde dışarı atar yani korkmayın ama bir doğum hastanesine gidin ve usg de bir baktırn en azından kesenin bozulmadigini görünce rahat edersiniz

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
488
173
32
Risk hep olacak bununla yaşamayı öğrenmeniz lazim 12. Hafta 2. Li taramalar detayli usg doğum vs.. progestana devam edin bence ( faydasını gorursujux ) kese yanındaki küçük kanamalar bazen kendini bu şekilde dışarı atar yani korkmayın ama bir doğum hastanesine gidin ve usg de bir baktırn en azından kesenin bozulmadigini görünce rahat edersiniz
Sagol ne güzel demissin.zaten hapa da devam ediyorum. Leke bitip yeniden başlayınca korktum biraz.

Uykulu ve Bebekli

Supervisor
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
4.103
9.128
Leke bulunduğunuz zaman diliminde normal karşılanıyor genelde. Yine de kontrolde fayda var tabii ama bol bol dinlenin.
Ben dokuz ay ara ara sürekli yaşadım bu durumu.

Yasemamas

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
103
30
29
Aynı durumu ben de yaşıyorum. 8.haftadayım lekelenme ilk olduğunda çok korktum acile gittik. Bebeğin kalp atisi vardı. 2 gün sonra tekrar oldu bu sefer özel bi hastaneye gittim progestan başladı ve az önce yine aynı durumu yasadim aşırı stresli

Birsosyalci

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2020
488
173
32
Aynı durumu ben de yaşıyorum. 8.haftadayım lekelenme ilk olduğunda çok korktum acile gittik. Bebeğin kalp atisi vardı. 2 gün sonra tekrar oldu bu sefer özel bi hastaneye gittim progestan başladı ve az önce yine aynı durumu yasadim aşırı stresli
Ah ya..ikimize de bol şans canım benim de hapa ragmen süruyor 2.gün

Yasemamas

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2021
103
30
29
Ah ya..ikimize de bol şans canım benim de hapa ragmen süruyor 2.gün
Canım ben de çok korktum ama doktor baya detaylı muayene etti ultrasonla 10 dk bakmıştır. Kesede bebekte bi sorun yoktu hatta benim miyomum var sanırım kanama ondan kaynaklanıyo dedi. Miyom olmasa da böyle lekelenmeler normal dedi. Ne zaman ki kırmızı ve pintili görürsen gel dedi. Gittiğim doktor da başhekim. Biraz daha rahatla diye anlatiyorum