Gebeliğe Hazırlık PROGESTRON HORMON HAKKINDA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

melekzanem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2020
266
84
36
Arkadaslar daha once 21.gunde bu testi yaptim 7 cikti hsg cektirdim aralikta bu ay yine adetjn 21. Gununde test yaptirdjm 13 cikti neredeyse iki kati boyle olan varmi aramizda yada sebebini tahmjn edebilen tesekkurler

progestan hamilelikte artar ama bazen hamilelik olmadığındada artıyo ilaç kullanıyo musunuz
Hayir ilac kullanmiyorum ama normalde bu ay ovulasyon test kitleriyle takip ettim cift cizgiyi goremedim acaba bu deger yumurtlamanin oldugunu gosterirmi yoksa kitlere devammi etsem bilemiyorum

Ben de dün yaptirdim döngümün 25.gününde. Doktorun dönüş yapmasını bekliyorum pek bilgim yok ama maksat konu üste ciksin:)

Tesekkur ederim. 😄Sizin degeriniz kac cikti genelde 21. Gunde test istiyor doktorlar sizin neden 25. Gun 🤔
Ben 12. Ve 14. Gün gittim yumurtalarima bakti ve sanirim yumurta gec gelisiyo biraz nazlı dedi bu nedenle tahmini catlama gününü hesaplayip bir hafta sonraya verdi test gününü. Benimki 14.9 cikmis

Arkadaslar daha once 21.gunde bu testi yaptim 7 cikti hsg cektirdim aralikta bu ay yine adetjn 21. Gununde test yaptirdjm 13 cikti neredeyse iki kati boyle olan varmi aramizda yada sebebini tahmjn edebilen tesekkurler
Siz görüşebildiniz mi doktorunuzla bizimle de paylasirsaniz sevinirm bi bilgi sahibi oluruz benimki henüz yapmadi dönüş bekliyorum akşama döner heralde

Siz görüşebildiniz mi doktorunuzla bizimle de paylasirsaniz sevinirm bi bilgi sahibi oluruz benimki henüz yapmadi dönüş bekliyorum akşama döner heralde
Hayir ben henuz gorusmedim haftaya goruscem adet donemindede hormon testi istedi hepsi bitsin toplu sekilde yorumlayacak benim daha once yaptigim testte 7 kusur bisi cikti doktor ona normal demisti ama bu yeni degerle alakali henuz gorusemedik

Daha once butun testlerimi yaptim hsg cektirdim esimde yapti hepsi cok sukur normal cikti iste iki yila yakindir bebek istemim var hal boyle olunca testlerim tekrara kacti ama soyle bakindim netten biraz bu degerler normal yumurtanin catladigini ve ovulasyonun gerceklestigini gosteriyormus en iyi doktor bilir sizin icin en guzelinin olmasi dilegiyle

Daha once butun testlerimi yaptim hsg cektirdim esimde yapti hepsi cok sukur normal cikti iste iki yila yakindir bebek istemim var hal boyle olunca testlerim tekrara kacti ama soyle bakindim netten biraz bu degerler normal yumurtanin catladigini ve ovulasyonun gerceklestigini gosteriyormus en iyi doktor bilir sizin icin en guzelinin olmasi dilegiyle
Bizdede durumlar aynı bekliyoruz :KK14: insallah muradimizi versin rabbim

Arkadaslar adetin 21 günü progestron testi yaptım 4.91 çıktı ben anlamıyorum yumurtlama olmamiş mi😢

X