Prolaktin yüksekliği gebeliğe engel mi

kardelen555

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2022
37
15
31
Adetin 2. Günü kontrole gittim doktor herşey yolunda dedi kan testi sonuçlarımda sadece prolaktin 33 çıktı sanırsam yüksek tekrar gideceğim doktorum d vitamini folik asit ve pıhtılaşma için coraspin verdi sizce prolaktin kolay düşer mi yani gebeliğe engel mi yüksek olup hamile kalan var mı

Benim prolaktinim 52-62ye kadar çıkıyordu verdiğim testlerde ama doktor hamileliğe engel olmadığını söylemişti ve hamile kalabildim. Sizin doktorunuz da eğer sorun yaratıcak olsa söylerdi bence

Benim prolaktinim 52-62ye kadar çıkıyordu verdiğim testlerde ama doktor hamileliğe engel olmadığını söylemişti ve hamile kalabildim. Sizin doktorunuz da eğer sorun yaratıcak olsa söylerdi bence
teşekkür ederim doktorumun özel muayenesine gitmiştim yarın sonuçlarıma bakılacağı ve ilaç yazılabileceği söylendi sizde ilaç kullanmışmıydınız 🌸

Hayır ilaç kullanmadım doktorum gerek görmedi ama bu hormonun her zaman sütten dolayı yükselmediğini, strese bağlı yükselebildiğini eğer kan vermeye giderken hızlı hızlı merdiven çıktıysam onun bile etkileyebileceğini söylemişti. Bende genel olarak her şeyden stres altına girdiğim için sürekli yüksek çıkmasını normal karşılıyorum artık. Ama dediğim gibi önemli olan doktorunuzun sizin için nasıl bir tedavi izleyeceği, umarım en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz

Hayır ilaç kullanmadım doktorum gerek görmedi ama bu hormonun her zaman sütten dolayı yükselmediğini, strese bağlı yükselebildiğini eğer kan vermeye giderken hızlı hızlı merdiven çıktıysam onun bile etkileyebileceğini söylemişti. Bende genel olarak her şeyden stres altına girdiğim için sürekli yüksek çıkmasını normal karşılıyorum artık. Ama dediğim gibi önemli olan doktorunuzun sizin için nasıl bir tedavi izleyeceği, umarım en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz
Bende biraz bu konularda fazlaca stres yapıyorum ilk bebeğimi kalbi durduğu için kaybettim sonrada hep olacak mı olamayacak mı stresi var inşallah dediğiniz gibi en kısa zamanda kavuşabilirim 🌸🌸

Benim de bugün bebeğimi aldılar o yüzden sizi çok iyi anlıyorum rabbim inşallah hepimize hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻

Benim de bugün bebeğimi aldılar o yüzden sizi çok iyi anlıyorum rabbim inşallah hepimize hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin🤲🏻
Amin🤲🏻Rabbim sabır versin inşallah en yakın zamanda sağlıkla kucağınıza alacağımız evlatlarımız olsun güzel haberler paylaşalım 🤲 Buda bi imtihan inanıyorum bi gün tekrar olacak sağlıkla kucağımıza alıp çokça şükredeceğiz

Benim Prolaktinim yıllarca sınırlara yakındı hiç bir doktor bana ilaç vermedi, refersansaralığı 26 galiba/benim19-20-22-25 gibi degerler çıkardı. 6 yil çabaladım hamile kalmak için, 2 aşılama 1 tüp bebek tedavisi gördüm hepsi negatifti.
En son bir doktor; ya normalde biz sınırı geçmemiş prolaktin değerine ilaç vermeyiz ama sizde başka hiçbir sorun gözükmüyor bir de bu prolaktin degerini minimuma düşürerek deneyelim dedi. Doxtinex kullandım ve kullandığım ilk ay normal yolla hamile kaldım 🙏
Sınıra yakin olan Prolaktin benim 6 yılımı çaldı, hamile kalmak isteyenler kesinlikle ihmal edilecek birşey değil.

X