Psikolog Deneyimlerinizi Paylaşırmısıniz Lütfen

Ben online terapi aldim pandemi sürecinde her haftaydı bazen haftada iki maddi olarak zorladi 300 tl ydi bende daha fazla ilerleyemedim ,terapiste bugünden sonra görüşemeyeceğiz dedm maddi olarak söylemedim taşınacaktık bunu sebep sundum. Bunu deyince seni psikiyatriste yönlendirecem benle ve onla yapacaksın dedi benle devam etmiyorsan , ben bunu tehtid gibi algiladim. Zaten online cok rahat olamadim bağ kuramadım. Bu sözden sonra devam etmeyecektim sonra maddi olarak zorlaniyorum dedim görüşmeyi kestim. Bir fayda goremedim 1 ayi biraz geçkin konuştuk. Ama bence tamamen güvendiğim biriyle olursa faydalı olacaktır

Psikiyatristtır o. Psikiyatriste, psikologtan terapi almak istediginizi söyleyin. O size bir evrak verip psikologa yönlendirir, psikolog da randevu verir. Her görüşmenizde psikolog size yeni randevu tarihi verecektir
Çok sağolun ama psikiyatrinin direk ilaç vermesinden çekiniyorum bende ona söylemek mi gerekitor psikologa gitmek istediğimizi. Ben boşanma sürecinden geçtim o yüzden gitmek istiyorum şuan kızımı emziriyorum ilaç kullanmak istemiyorum

Çok sağolun ama psikiyatrinin direk ilaç vermesinden çekiniyorum bende ona söylemek mi gerekitor psikologa gitmek istediğimizi. Ben boşanma sürecinden geçtim o yüzden gitmek istiyorum şuan kızımı emziriyorum ilaç kullanmak istemiyorum
Evet psikologun kabul etmesi için psikiyatristin yönlendirmesi lazım. İlaç kullanmak istemediğinizi, emzirme süresince terapiyle atlatmak istediğinizi söyleyin. Bir süre böyle deneyeyim, kötü olursam size gelirim falan diye ikna edin. Eğer çok kötü değilseniz kabul eder

Evet psikologun kabul etmesi için psikiyatristin yönlendirmesi lazım. İlaç kullanmak istemediğinizi, emzirme süresince terapiyle atlatmak istediğinizi söyleyin. Bir süre böyle deneyeyim, kötü olursam size gelirim falan diye ikna edin. Eğer çok kötü değilseniz kabul eder
Çok sağolun öğrendiğim iyi oldu

Bende öyle mi yoksa ben mi kendimi ifade edemedim gitmek mi doğru yoksa girmemek mi onun kafa karisikligindayim

Ne bileyim işle ilgili bi sıkıntımı anlattım birds ailevi şimdi say ki bunlar hayatinda yok kedi cok mu mutlu biri olacak dedi sanki soylediklerin cok basit gereksiz dert ettiğim seyler
psikolog da insan evet yorgun da olabilir ama sizi yargılamaz ya da size soru sorarken sizin o soruyla birseylerin farkina kendiniz varin istiyor
Yani hersey guzel olsa baska yerde de mutlu olur muydunuz? Bunu öğrenmek istiyor sizin de bunu gormenizi istemis
Acilar bizim icimizde ve biz istemedikten sonra o yuklerden kimse bizi kurtaramaz

Özel psikologlar haftasonu da randevu veriyorlar. En azından benim gördüklerim öyleydi. Başka illerde haftasonu randevu almayı düşünebilirsiniz
Ben de bunu düşündüm yorumunuzu gormeseydim yazacaktim

Inanın burda başka bi alternatif yok yani baska özel yok devlet hastanesinde mesai saatleriyle uyumsuz şehitin çıkışı gibi bir yerde hastane aracında yok haftada yarim gun bunun için izin almak zorunda kalırım is yerininse yardimci olmayacağına eminim

Online psikologlara baktim ama emin olamadım.
Bu psikologa 2 arkadaşım gitmişti biri iyi dedi diğeri daha oncesindede gitmiştim gittiklerini arasında en iyisi demişti öyle duyunca ona güvenerek gittim ama acaba ben mi sorgu kişiliğim davranışlarını söylediklerini yanlis mi Anladim diye dusunuyorum sabahtan.

Ama inanın bugun psikologtan çıkmış olmanın rahatlığı degilde sanki ni aile üyesinden bi karışım için fırça yemiş gibiydim

merhaba yazdiklarinizi okudum bende dha önce dör bes psikologla görüstüm fakat güven olusmadi, sizin anlattiklariniz bana cok benzer geldi. online terapiyi veren kisi cok önemli. ben online terapi aliyorum, ve suan oldukca yol kat ettik, seanslarimin araliklari azaldi ve kendimi gercekten iyi hissediyorum. dilerseniz benim psikologumla bir iletisime gecip durumunuzu anlatip hem tedavi yöntemini hem ücreti seans araliklarini konusabilirsiniz, bu ilk kisa görüsme icin bir ücret talebi olmuyor zaten. birkac kisiyi yönlendirdim cok memnun kaldiklarini belirttiler. gecmis olsun , Allah acil sifalar versin.

O değil de devlet hastanelerinin psikologları var mı ? Sadece psikaytır var diye biliyorum ben. O da dert dinleyip sohbet etmez her seye uyku ilacı yazıp gönderir

X