Psikologa gittim.

zeynones

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2014
17.660
31.578
Bugün psikologa gittim.

Aslında bambaşka bir konu ile ilgili sadece fikir almaya gitmiştim ki çocukluğumu anlatırken buldum.

Bir cümle canımı öylesine yaktı ki.

Senin yüzüne kapı kapanmış, başının çaresine bakmak zorunda kalmışsın dedi.

Yüzleşmek benim için çok can yakıcı...
Belki bazılarını daha acılarını yaşıyordur ama kalbim kaldırmamış büyüdükçe anlıyorum. büyüdüm ama acılarım kalbimle beraber büyüyor.

Terapi almak iyi gelir mi bilmiyorum.

Bebeğimiz olur mu ki diye düşündüğüm zamanlardayım, kimsenin insafına bırakmadan sadece sevgiyle büyüsün diye istediğim dua ettiğim bir şey. En çok evladıma travmalar değil, kardeş ayrımları değil güzel mutlu ve sevgiyle büyüteceğim zamanlar istiyorum Allahtan.

Psikoloji ile ilgilenen bir insanım ama bana tramvaları hatırlattıkça çalışamıyorum i, okuyamıyorum.

Ne güzel, demek ki frekansınız tutmuş. Devam edin bence. Bir süre sonra geçmişinize daha başka bir gözle bakar, geçmişteki travmalarinizin geleceginizi de etkilemesine engel olabilirsiniz belki de

PS: ben de gidiyorum, benimki daha çok dedikodu seansı gibi geçse de:)

Bugün psikologa gittim.

Aslında bambaşka bir konu ile ilgili sadece fikir almaya gitmiştim ki çocukluğumu anlatırken buldum.

Belki bazılarını daha acılarını yaşıyordur ama kalbim kaldırmamış büyüdükçe anlıyorum. büyüdüm ama acılarım kalbimle beraber büyüyor.

Bebeğimiz olur mu ki diye düşündüğüm zamanlardayım, kimsenin insafına bırakmadan sadece sevgiyle büyüsün diye istediğim dua ettiğim bir şey. En çok evladıma travmalar değil, kardeş ayrımları değil güzel mutlu ve sevgiyle büyüteceğim zamanlar istiyorum Allah'tan.
Yüzleşmeden baş edemiyor insan. Gunluk durumlar harici içte en derinde olan belki de en yaralayıcı kısmı göremiyor. Destek almak başta biraz yorucu, sorgulayıcı oluyor. Ama sonrası daha güzel 🤍
Umarım herşey güzel olur sizin için.

Bugün psikologa gittim.

Bebeğimiz olur mu ki diye düşündüğüm zamanlardayım, kimsenin insafına bırakmadan sadece sevgiyle büyüsün diye istediğim dua ettiğim bir şey. En çok evladıma travmalar değil, kardeş ayrımları değil güzel mutlu ve sevgiyle büyüteceğim zamanlar istiyorum Allahtan.

Psikoloji ile ilgilenen bir insanım ama bana tramvaları hatırlattıkça çalışamıyorum i, okuyamıyorum.
umarım iyi gelir

Sıkıntılı zamanlarda uzmandan yardim almak en lylsl. Lütfen devam edin çok iyi gelecektir. Ben de su an psikiyatra gidiyorum. Ilac kullanmaya başladim. Evet,ilk başlarda bazi şeylerle yuzlesmek iyi gelmeyecek ama bir uzmanla konusmak iyi olacaktir.

Aslında pek çok kez gittim kendim için, ancak bu konuları hep gölgelemişim. Daha farklı bir konu için sadece fikir danışmaya gitmiştim öylece dökülüverdim son süreçte kendimi iyi zannediyordum değilmişim :KK43:

Benim terapistim hep diyor ki 'Benim danışanlarım çok güçlü. Kendileri ile yüzleşmek en zoru, bunu başarıyorlar'. Hem şöyle düşünün terapi sizin güvenli alanınız, travmalarınızla yüzleşirken yalnız değilsiniz, bundan sonra da hiç olmayacaksınız çünkü terapistiniz yanınızda olacak. Zamanla zaten duyarsızlaşmaya başlıyorsunuz olaylara karşı bakış açınız değişiyor. Ancak terapinin en önemli yapı taşı kararlılık, süreklilik. Karşılıklı olarak terapiyi azaltarak bitirmeye karar vermediyseniz bundan önceki terapi süreçlerinizi referans almayın derim.

Bugün psikologa gittim.

Sizin ne kadar yorucu olduğunu anlayabiliyorum. Ama güçlü birisiniz kalkarsinz altından.

X