Psikologun rahatsız edici soruları

Serranaz14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
10
5
Merhabalar 18 yaşındayım universite sinavina hazirlaniyorum sinav kaygim ve takıntılarım yuzunden 4 aydir psikologa gidiyorum ama son seanslarda psikolog sadece benim vucudumdan konusuyor boyum kilom ve göğüslerim tek sorunu surekli bunlarla ilgili konusuyor ve cok rahatsiz oluyorum utanıyorum bunu kendisine nasil söyleyebilirim?

-Olivia- -Olivia- Bu mesajımda neyi beğenmediniz? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum.
Merhaba, beğenmedim emojisi attığım yorumların hesabını vermek zorunda değilim diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba? İnsanlar size bir hesap vermek zorunda değil, beğenmedim işaretinin hesabını size ya da bir başkasına vermek zorunda değiliz diye biliyorum. Başkasının işine karışmak güzel bir huy değildir.

Yine de açıklama yapayım içiniz rahatlasın; kuzeninizin yaşadığı olaya sinirlendiğim için beğenmedim attım. Yani olayı sinir bozucu olduğu için "beğenmedim".

Açıklayıcı oldu mu?

4.5 yıl önce göğüslerinizle ilgili bir konu açmışsınız. Sorun gerçekten bu olabilir mi?şimdi 18 iseniz o zaman 14 bile değilsiniz. O yaşta meme takıntısı garip.
Şayet yukarıda bir üyenin de dediği gibi, henüz 14 yaşındayken bile gögüslerinden rahatsız olup konu açtıysan psikologun anlattığın şeylerden bunu anlamış ve bunun üzerine çalışmak istemiş olabilir. Eger gerçekten kafana taktığın bir mesele ise böyle kaçarak kurtulman mümkün değil. Bana sorarsan devam etmelisin ki tam da rahatsız olduğun ve ihtiyacın olan konu üzerine odaklanmışsınız gibi görünüyor aslında. Ben psikologunun seni taciz etmeye çalıştığını asla düşünmüyorum. Her alanın kendince farklı metodları olabiliyor. Bak mesela fobisi olan bir yakınıma psikologu korkusunun üzerine daha çok giderek, onu eşip deşerek fobisinden kurtulmasına yardımcı oldu. Benzer bir durum olabilir, bırakmamanı tavsiye ederim.

Bu kadarcık bilgiyle böyle bir konuya yorum yapılmasını doğru bulmuyorum .zaten sorulan soruların hiçbirisine cevap vermiyor, tek tük yazıp kaçıyorsun. Ne diye senin üzerinden saygın bir meslek erbabına durduk yere b.k atalım?
birisi yazmış 4,5 yıl önce memelerinle ilgili konu açmışsın, kadın belki bir şey yakaladı ki soruyor, burda meslek arbabı olmayan insanlardan yorum bekleyerek durumu daha kötü hale getirme riskine girmen de feci..
rahatsız olduysan bunu söyle ya da psikoloğu değiştir...

X