Psikolojik olarak çökük durumdayım. Psikolojik destek almam bile çözüm olmuyor

Ben salsamda o gitmiyor ki. Bir kere dalmayı denedim ben olmazsam vizelerde çalışırken sana kim destek olacak dedi
Ama artik durum biraz degismis mi ne?

Sonucta arkadas kalmaya devam ediyor beyefendi ve bu sekilde daha iyiyiz demis.

Size deger veriyor hayatinizda/hayatinda olmanizi istiyor adı ne olursa olsun iliskinin..sorunsuz sekilde olacaksa arkadas olarak kalmaya bile razi..
Su durumda o sizin ayrilalim demenizle buna bile razıyken sonrasinda yeniden sorun olusuyor ve bu sürec zaten yorar?Belki de artik bu sekilde iyi gelmediginize kanaat getirir.Ne dese sizin icin ne yapsa sorun oluyor cunku.

Bu yüzden sakin olmak lazim..seviyor istiyorsaniz degismelisiniz.

Ama artik durum biraz degismis mi ne?

Sonucta arkadas kalmaya devam ediyor beyefendi ve bu sekilde daha iyiyiz demis.

Size deger veriyor hayatinizda/hayatinda olmanizi istiyor adı ne olursa olsun iliskinin..sorunsuz sekilde olacaksa arkadas olarak kalmaya bile razi..
Su durumda o sizin ayrilalim demenizle buna bile razıyken sonrasinda yeniden sorun olusuyor ve bu sürec zaten yorar?Belki de artik bu sekilde iyi gelmediginize kanaat getirir.Ne dese sizin icin ne yapsa sorun oluyor cunku.

Bu yüzden sakin olmak lazim..seviyor istiyorsaniz degismelisiniz.
Bilmiyorum çok fazla arkadaşım yok yakın arkadaşım hiç yok sürekli bana ben olmasam tek olacaksın diyor bu da beni korkutuyor

Psikolog ya da psikiyatrist, sonuçta terapi aldiginiz kisi sizi duzeltemez sizin kendinizi farketmenize destek olur, profesyonel anlamda da gozlem yapar. Ama kendini değiştirmesi gereken sizsiniz
Belli bir teshis aldınız mi? Depresyon/anksiyete/okb?
Bence ayrildiysaniz bundan sonra olmaz çünkü siz cabalamak yerine onun sozlerine takıp ilişkinizi zedeliyorsunuz. O cocugun da hayatindan cikin önüne baksin.

Gerek para idaresinde gerek insan ilişkilerinde sorunlarım var 3 senedir terapi alıyorum ama boşa sanki cidden psikiyatristime bile tam güvenim yok diğer sorunuma üç aşağı beş yukarı çözüm buldum ama insan ilişkilerinde kötüyüm cidden ne yapacağımı bilmiyorum
Erkek arkadaşımla 2 ay flörtüm oldu 1.5 senedir sevgiliydik şu an ne olduğumuz belli değil. Erkek arkadaşımında benim de hatalarımız olmuştur ben biraz sinirli bir insanım. Bundan 2 ay önce tartışıyorduk ben artık konuşmak istemiyorum çok hayatımdan dedim. Bunu daha önce birkaç kez daha dediğimde sevgilim böyle şeyler söyleme kalbim kırılıyor sinirlede olsa söyleme vs demişti. Ben bunları tekrar tekrar edince ilk başta alttan aldı yapma böyle falan dedi sonra bir anda tamam bitsin bıktım bende sen haklısın dedi. Ondan sonra ben bu kadar mıydı vs dedim kavga ettik arkadaş kalmaya karar verdik. O günden beri düzenli olarak haftada bir gün buluşuyoruz ve her gün konuşuyoruz. Ama hala arkadaş kalmak istiyorum ilişki bana göre değil biz yapamıyoruz vs diyor. Bende belki değerimi anlar diye benimle flört etmek isteyen iki kişi ile konuştum kankam böyle oldu vs deyince bana neden anlatıyorsun vs deyip küstü. Bu da işe yaramayınca Artık bende arkadaş olduğumuzu kabul ettim ve seni arkadaş olsak daha iyi sen çok iyi birisin ama bizden olmaz vs dedim bunu deyince buluşmak istemediğimi düşünmüş cuma buluşacaktık ama kalkıp arkadaşına söz vermiş. Bende buna alındım. O da daha samimi olmak için sorunlarımızı çözmek için buluşacaktık ama sen tuhaf konuşunca bende olmayacağını düşündüm vs dedi. İşin içinden çıkamıyorum yardım edin
Neden böyleyim bilmiyorum sürekli onu suçlu buluyorum ne dese batıyor başkası hakkında yorum yapsa bile çok üstüne gidiyorum onu çok bunalttım daha geri dönmez galiba
Kendiniz demişsiniz çık hayatımdan diye. Sonra da arkadaş olarak buluşuyoruz beni istemedi değerimi anladı falan. Geri dönse ne olmasını umuyorsunuz ki. Her canınız sıkıldığında adama niye çık hayatımdan diyosunuz. O sözü dediğiniz an geri dönüşü olmamalı insanların gururları çocuk oyuncağı değil erkek de olsa kadın da olsa

Psikolog ya da psikiyatrist, sonuçta terapi aldiginiz kisi sizi duzeltemez sizin kendinizi farketmenize destek olur, profesyonel anlamda da gozlem yapar. Ama kendini değiştirmesi gereken sizsiniz
Bence ayrildiysaniz bundan sonra olmaz çünkü siz cabalamak yerine onun sozlerine takıp ilişkinizi zedeliyorsunuz. O cocugun da hayatindan cikin önüne baksin.
Depresyon

Çıkmayı denedim kendi reddediyor

Aslında ben sorunumu tam anlatamadım galiba bizim başta aramız iyiydi. Kendisini eski sevgilisi aldatmış bana kimseye güvenemiyorum ara verelim moralim bozuk vs dedi benden ara veriyorsan bitmiştir güvenmiyorsan git dedim. İlk git demem bu şekildeydi. Sonra pişman oldum alttan aldım devam ettik kısa bir süre sonra bana her zaman konuşmak istemiyorum rahat olmak istiyorum beni boğma dedi benden zaten sürekli mesaj atan sensin benlik bir durum yok dedim bir süre de böyle devam etti en sonunda ben yine git dedim komple bitti

Olumlu seylere odaklanmaya, hatta youtubedan sizi mutlu eden seyleri izlemeye odaklanin demek isterim. Tabii ben uzman degilim terapistinizi dinleyin ama kendi yapabileceğiniz olumlu seyler de var onu demek istedim.
Çıkmayı denedim kendi reddediyor
Oturun konusun ne istiyorsun devam mi tamam mi net olalim diye
Siz gorusmek istemedikten sonra o sizin hayatınızda zorla duramaz

Olumlu seylere odaklanmaya, hatta youtubedan sizi mutlu eden seyleri izlemeye odaklanin demek isterim. Tabii ben uzman degilim terapistinizi dinleyin ama kendi yapabileceğiniz olumlu seyler de var onu demek istedim.

Oturun konusun ne istiyorsun devam mi tamam mi net olalim diye
Siz gorusmek istemedikten sonra o sizin hayatınızda zorla duramaz
Bende hayatımda kalmasını istediğim için bir şekilde barışıyoruz bitmiyor

X