psikolojik sorunlar nasıl bir yol izlemeyeliyim?

fearlesstyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2020
1
0
19
Merhaba uzun bir süredir iyi hissetmiyorum mutlu oluyorum evet ama çok kısa ve anlık oluyor. Ailemle vakit geçiriyorum elimden geldiğince bir şeyler yapmak için çabalıyorum bu çünkü en güzel yaşlarım ama yine de mutlu olamıyorum. Geceleri uyuyamıyorum düşünmekten kendimi insanlardan soyutladım arada ağlıyorum durduk yere içim bunalıyor kafamı dağıtmaya çalışıyorum ama hep bir şeylere takılı kalıyorum. İnsanlara kolayca alınıyorum bu kişi ablam bile olsa yataktan çıkmak hiçbir şey icin çabalamak istemiyorum hatta hayattam soyutlanmak istiyorum. Bu derslerime de yansıyor yaptığım hataları kabullenemiyorum neden her insan gibi sıradan şeyler yaşamadım ki diyorum kendimi küçük görüyorum. Aileme bir iki kez psikologa gitmek istediğimi söylemiştim ama ciddiye almadı hiç iyi hissetmiyorum birkaç ay önce intihar girişiminde bulundum çok şükür şimdi tövbeliyim ama ne yapacağım cidden bilmiyorum tek tutanağım allah ve dua etmek onlar da olmasa bitmişim nasıl bir yol izlemeliyim? Ailem kötü bir aile değil ama herkesin kendine göre dertleri var ve babamın da bu halimi bilmesini istemiyorum. Üstüme gelmeyin ne olur sadece bana verilen ömrü güzel bir şekilde geçirmek ve mutlu olmak istiyorum

Merhaba uzun bir süredir iyi hissetmiyorum mutlu oluyorum evet ama çok kısa ve anlık oluyor. Ailemle vakit geçiriyorum elimden geldiğince bir şeyler yapmak için çabalıyorum bu çünkü en güzel yaşlarım ama yine de mutlu olamıyorum. Geceleri uyuyamıyorum düşünmekten kendimi insanlardan soyutladım arada ağlıyorum durduk yere içim bunalıyor kafamı dağıtmaya çalışıyorum ama hep bir şeylere takılı kalıyorum. İnsanlara kolayca alınıyorum bu kişi ablam bile olsa yataktan çıkmak hiçbir şey icin çabalamak istemiyorum hatta hayattam soyutlanmak istiyorum. Bu derslerime de yansıyor yaptığım hataları kabullenemiyorum neden her insan gibi sıradan şeyler yaşamadım ki diyorum kendimi küçük görüyorum. Aileme bir iki kez psikologa gitmek istediğimi söylemiştim ama ciddiye almadı hiç iyi hissetmiyorum birkaç ay önce intihar girişiminde bulundum çok şükür şimdi tövbeliyim ama ne yapacağım cidden bilmiyorum tek tutanağım allah ve dua etmek onlar da olmasa bitmişim nasıl bir yol izlemeliyim? Ailem kötü bir aile değil ama herkesin kendine göre dertleri var ve babamın da bu halimi bilmesini istemiyorum. Üstüme gelmeyin ne olur sadece bana verilen ömrü güzel bir şekilde geçirmek ve mutlu olmak istiyorum
Sende benim gibisin şöyle söyliyim inanki insanları takmadığın zaman kendine vakit ayırdığın zaman mutlu olucaksın çık gez dolaş eğlen kendine bir iki arkdaş bul sağlamından tüm sıkıntını anlatabileceğin fazlasına gerek yok zaten onlarla vakit geçir kendine aktiviteler bul her insanın illaki sevdiği birşey vardır mesela ben yazı yazmayı ve resim çizmeyi severim sürekli bunları yaparım şu an kendimi o kadar soyutladım ki 1 tane bile arkadaşım yok sadece eşim var

Ölmek kurtuluş değil.Diger tarafta bizin neyin beklediğini bilmiyoruz.Tovbe etmen iyi olmuş 😊Hayatina renk kat sevgili yap mesela.Yeni hobiler edin kafani mesgul edecek seyler bul.Bos duranin aklindan neler gecmez?Oturur gecmisi geleceği düşünür bunalima girer.Sukretmen icin bin sebebin vardır.Ama başına bir iş gelmeden kaybetmeden anlamiyorsun belki.Hayat öyle kısa öyle bir varmış bir yokmuş kii bunu ileride ki zamanlarinda zaten anlayacaksin.O varmış yokmuşta ruhunu sıkmanin ölü gibi yasamanin manasi var mi?Zaten ölecegiz...Bu kesin aksinin ihtimali bile yokken güzel yaşa bu gemiden mutlu inmeye bak.Rabbim dermansiz dert vermesin.Psilologa git ilac tedavisi al ama şunu da unutma senin ilacin sensin güçlü ol.

X