Psikolojik sorunum var diye eziyorlar

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
39.711
113.919
40
:işsiz::işsiz:

Eklentiler

• images.jpeg-1.jpg
    images.jpeg-1.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 5

zillikedi

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2016
777
1.424
Isiniz mi yok kuzum birakiniz yatsinlar birakiniz kalksinlar birakiniz aldatsinlar size ne yahu... ofisteki arklariniza gore daha az gelenekci Bakis aciniz var sanirim. Ama sizin bakis acinizdan cok cok daha moderni baskalarinin iliskilerine karismamaktir. Arada kalmak size bunlari yasatiyor. Kocasini mi aldatiyo aldatsin. 3 adamla degil 300 adamla yatsa ve evlenlese kime ne...

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

Bibibella

LibBiBido ♈
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
20 Ocak 2010
39.711
113.919
40
Böyle yorumları okuyunca, iş arkadaşlarım beni kk'da takip mi ediyorlar diye endişleniyorum. Halbuki evden giriyorum ve kimse fark etmesin diye ofisteki hesabı kullanmamıştım, yeni bir hesap almıştım. Suna sen misin kız? Doğru söyle bak, Pazartesi günü hesabını sorarım.
Yazık kim bilir ne hastalığı var 🤷🏼‍♀️

Ceku Bal

Uzaylı da olsa, insan insandır.
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
393
2.488
Birincisi, ilişkiler hakkında tespitleriniz yanlış. Bir kadının sınırsızca istediği gibi yaşaması normal olamayacağı gibi, bu erkekler için de geçerli. Sınır şarttır. Mesela evliysen, başkasıyla ilişki yaşamak normal değildir, veya evli biriyle ilişki yaşamak da normal değildir. Bunlar gericilik veya muhafazakarlık değil, ahlaki ölçülerdir. Bekar bir kadın ve erkek dilediği gibi ilişki de yaşayabilir. Bu insanlar birbiriyle anlaşabiliyorlarsa ve istiyorlarsa evlenebilirler, veya evlenmeyebilirler, çünkü bu durumun başkasına bir zararı yoktur. Sınırlarımız bizi koruduğu gibi, başkalarını da bizim hatalarımızdan korur. Siz kesinlikle normal değilsiniz. Bu yüzden karşınıza çıkan insanlar da sizi tanıdıktan sonra, sizden uzaklaşabilir. Eğer gerçekten psikolojik rahatsızlığınız varsa tedavi olun, bu davranışlarınız rahatsızlığınızdan kaynaklanmıyorsa tehlikeli bir karakteriniz var. Kimsenin işine karışmayın. Sınırlarınızı, haddinizi ve nerede durmanız gerektiğini bilin. Tane tane anlatmaya çalıştım, umarım tepeniz atmamıştır. T Size ne milletin kocasıyla arasının bozulmasından, evli insanları biribiriyle tanıştırmak ne hadsizce bir davranış ya. Bu hakkı kendinizde nasıl buluyorsunuz? İlerde olur da evlenirseniz, kocanız sizden daha genç ve güzel bir kadınla tanıştırılırsa bugünleri hatırlayın. Tepeniz atmasın. Empati iyidir. ( trolsen de trolsun valla umrumda değil, içimi döktüm. Oh)

Wurstria

Akıp giden hayatı kimse için durdurmayın.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
10.128
15.719
yani konuşup konuşup ters tepki alınca psikolojik sorunların arkasına saklanma olayını geçeceksiniz bi kere.
bir şey diyorsanız arkasında durun.
psikolojik sorunlar hatta beyindeki bazı durumlar düşünce tarzınızı etkiliyor olabilir onu bilemem.

bırakın başkalarının ne yaşadığını, kendi hayatınıza bakın. ayrıca o nasıl bir ofis öyle herkesin özel hayatı herkesin ağzında?

ilk iş deneyimimde tamamen cehaletim yüzünden iki kişi arasındaki ilişkiye müdahale etmiştim, kızla samimiyetim vardı ve onu korumak içindi açıkçası. ama sonradan farkına vardım ki hepimiz koca insanlarız ve herkes her şeyi bilerek, isteyerek yapıyor. herkesin bir süzgeci, yanlışı, doğrusu var. yaptığım en büyük hatalardan biriydi çünkü ikisiyle de aram bozuldu sonrasında :KK70: olay neydi derseniz özetle kız arkadaş, erkek arkadaşa yanaşıyor biraz ama dediğine göre çocuğa karşı hisleri falan yok, arkadaşça davranıyor. erkek arkadaş ise bu yanaşmaları ''kızın bende gönlü var'' olarak algılayıp bütün ofise bu durumu yayıp sanki ilişkileri var gibi konuşuyor. bizim kız herkesin diline düşünce ben dayanamayıp kızla konuşuyorum diyorum böyle böyle diyorlar bak x senin davranışlarını böyle algılıyor (kızla da çocukla da samimiydim hatta çocuk direkt bana söyledi x benden hoşlanıyor yanaşıyor bana diye) sonra kız, çocuğu bi güzel haşlıyor sonra çocuğun benimle arası bozuluyor güya ben onların ilişkisine taş koymuşum. sonra kız da benden uzaklaştı ama çocukla ofiste muhabbetine devam etti vs yani bana da ders oldu, artık iki insan birbirini öldürecek olsa karışmam iş ortamında.

Mihoko

Shimana Kameko
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2016
90
55
Wow seni savunmaya gelmiştim başlığı okuyunca ama bir de okudum ki just wow xd yani tabi herkesin kendi fikri bi yerde ama sorunların olduğunu düşünmüyorum gerçekten bunlara inandığını ve sadece toplumdan farklı fikirlere sahip olabilirsin ya da troll olabilirsin? Bilemiyorum. Ne yaşadın da bu tür düşüncelerin oluştu merak ediyorum ve ne gibi psikolojik sorunların var? Umarım kendin bir yerlerden okuyup bende şu bu var demiyosundur. Ancak travma sahibi olmak bu düşünceleri doğurur kanısındayım...

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
2.606
3.470
29
Ben sana şey demek istiyorum:
Hasta olmanın arkasına saklanıp, saçma sapan, ahlak dışı şeyler söylüyorsun. Eleştirildiğinde ise, hasta olmanın arkasına saklanıyorsun. Ya saçma sapan şeyler konuşma ya da konuşuyorsan gelen eleştirileri kabul et. Psikolojik sorunların, sana dokunulmazlık kazandırmıyor."
Ben ofisten xxx

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 706 gün geçti.

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.188
5.588
Ben bu konunun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Psikolojik problemler var, evli kadın var, çok kiliylebirlikte olan kız var konu safi mikserlik için açılmış. Yazım biçimi de 35 yaşındaki bir insana asla benzemiyor, bence burdaki kadınların tepkisini ölçen bir ekşiboy bu @Mune
Baya olmuş konu açılalı ve zaten ban yemiş konu sahibi.. Konuyu okurken ve hatta profil fotosuna bakınca bile fake gibi geldi bana.. Baştan beri buraya kadar okudum bir kişi de benimle aynı fikirde mi diye ve siz çıktınız ☺️ kesinlikle bu bir ekşici..

Passifloraetkisi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
996
1.287
Kadın-erkek ilişkileri, evlilik, aile konuları konuşulduğunda beni kimse ciddiye almıyor, sert tepkilerle karşılaşıyorum. Neden böyle davranıyorlar?

Ofiste ve arkadaş çevremde bir konu hakkında tartışırken benim düşüncelerime önce tuhaf tuhaf bakıyorlar, sonra bir sessizlik hakim oluyor. Daha da konuşacak olursam, psikolojik sorunlarımı yüzüme vuruyorlar ve ciddiye almıyorlar beni.

Sen bu işlerden anlamazsın, çünkü sorun bu işleri çözecek olan kafanda diyorlar. Bazen ben daha da üsteliyorum, sağlık sorunlarımı yüzüme vurmayın, bana düşüncelerinizle gelin diyorum, bu defa şöyle diyorlar: "Hasta olmanın arkasına saklanıp, saçma sapan, ahlak dışı şeyler söylüyorsun. Eleştirildiğinde ise, hasta olmanın arkasına saklanıyorsun. Ya saçma sapan şeyler konuşma ya da konuşuyorsan gelen eleştirileri kabul et. Psikolojik sorunların, sana dokunulmazlık kazandırmıyor."

Mesela kadın-erkek ilişkileri konusunda, kadının sınırsız bir şekilde dilediği her şeyi yaşamasını önerdiğimde, bana bakışları bir anda değişiyor. Geçen gün 22 yaşındaki bir kızın dedikodusunu yapıyorduk. 22 yaşlarında. Daha önce üç farklı erkekle ilişkisi olmuştu. Şimdi yeni birini bulmuş, onunla evlenecek. Ben bu kızın yaptığının gayet normal olduğunu savununca, bana bön bön baktılar.

Başka bir olay daha anlatayım. Ofisteki bir arkadaş kocasından boşanmak üzere. Ben ona sürekli destek oluyorum. Bir yıldır, daha genç ve yakışıklı bir adamla çıkıyor. İkisi bir arada gitmeyince ona boşanmasını önerdim ve sürekli ona bu konuda destek oluyorum. İki çocuğu var, onlar da biraz sorun yaşayacak fakat fikirlerimle bu konuda onu ikna etmeyi başardım sayılır. Bir avukat arkadaşımla da görüştüm, yardımcı olacak. Galiba gelecek ay işlemler bitecek. Mesela bu konuda bana acımasızca saldırıyor diğerleri. Sanki ben boşandırmışım gibi... Ofise çocukları geldiğinde onlar da bana bön bön bakıyor, halbuki ben onlarla da konuşup ilgilenmeye çalışıyorum.

Özetleyecek olursam, neden çevremdeki insanlar bana acımasız biriymişim gibi davranıyorlar? Sanki yuva yıkan, ahlaksız, kötü bir kadınmışım gibi, her söylediğime, her düşünceme karşı çıkıyorlar. Psikolojik sorunlarım var dediğimde ise biraz susuyorlar, sonra farklı şekilde üzerime geliyorlar. Bu sorunun altından nasıl kalkabilirim, lütfen yardım edin.
Zaten toplumumuzun psikoloğa giden insanlara bakış açısı belli bence kimseye söylememeliydin madem söyledin hayatını bu kadar açık yaşama veya fikirlerini söylerken daha dikkatli ol. Madem hassassın bu şekilde davran kısıtla kendini. Kısıtlamam diyosan takmıcaksın insanlar hep konuşur hep eleştirir.

Nego

Nev-i şahsına münhasır
Pro Üye
10 Haziran 2010
68.137
268.776
Ne var bunda? Ben tanıştırdım hatta. Çok iyi tanıdığım için tanıştırdım. Eskiden beri bildiğim bir adam çünkü.
İş arkadaşlarınızın tepkisi az bile.Fütursuzca normalmiş gibi yazıyorsunuz.

Nego

Nev-i şahsına münhasır
Pro Üye
10 Haziran 2010
68.137
268.776
Böyle yorumları okuyunca, iş arkadaşlarım beni kk'da takip mi ediyorlar diye endişleniyorum. Halbuki evden giriyorum ve kimse fark etmesin diye ofisteki hesabı kullanmamıştım, yeni bir hesap almıştım. Suna sen misin kız? Doğru söyle bak, Pazartesi günü hesabını sorarım.
İyi eğlendiniz mi bari 😏

kahvesizasla

Loading .. ⏳🧸
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2020
1.030
2.024
Arkadaşınız evliyken başka bir adamla tanışmasına vesile olduysanız evet bir sorun var psikolojinizde değil ama kafanızın içinde. Birde ne var bunda? Diyorsunuz ya +1 sorun da ahlaka uymayan birşeyi doğru olarak görmenizde. Bakın ahlak diyorum, dinle bağdaştırmıyorum bile oraya da bağlarsak büsbütün sorun siz olursunuz çünkü. Sen arkadaşın evliyken başka biriyle tanıştırmayı (daha genç daha yakışıklısı ile) doğru görüyorsun ama benim arkadaşım evliyken başka biriyle görüşse ve ben buna şahit olsam ya hemen yarın git kocandan boşan sonra napıyorsan yap yada benimle arkadaşlığın burada bitmiştir derim etik olan bu çünkü. Kısaca evet bir sorun var sizde psikolojik mi? Hayır. Tamamen ahlaki.
Ne var bunda? Ben tanıştırdım hatta. Çok iyi tanıdığım için tanıştırdım. Eskiden beri bildiğim bir adam çünkü.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-02-2022

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın