Rahat batıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba iyi geceler. Bu sorunumu anneme arkadaşıma ve hatta kaynanama bile anlattım son olarak buraya yazıyorum.

En bastan anlatıyım sevgiliyken saygı sevgi vardı ki evlendk şmdi hiçbiri kalmadı bıktım artk. 6 yıl olacak evliliğimz. Yeni evliyken de beni küçük yeni yürüyen bir oğlan çocugundan kıskanıp kavga çıkartmıştı yıllık izindeydi. Sonra 2 bin tllik kredi kartını sorun edip dert yanıyordu çok kavga ettık bacağıma vurdu kavga esnasında. Ben anneannelerimiz babannelerımızn dediğini yaptım özrünü kabul ettm . Karşılık olarak bnde vurmadımdeğil kızdıgımda bende vuruyordum . Neyse Ertesi gün pişman olup 5 vakit namazına başladı 2 yıllık evlydık. Bu süre kah tartışma kah barışma devam eettii. Ben işe gırdım çalıştım sgk lı iyi bir işte bu sefer 20.00 de paydos ediyorym diye beni çıkarttırdı iştenn.

Dedim ya çocuktan önce de 2 bin tllik kredi kartını sorun ediyordu. Az tartışmıyorduk tartışmayı o başlatırdı .

Çocuk yapmaya anne baba olmaya karar verdık . Kızımız sağlıklı doğdu çok şükür. Hakkını yıyemem yardımcı oldu bebeğim küçükken ama bebek büyüdükçe olayları büyüttü aslında birseyden bişey yok Bu sefer çocuk her hasta oldugunda her terlediğinde her öksürdüğünde her ağladıgında bana bağırır oldu.
Şuan 2 yaşında ama Allah biliyor nasıl zorlaştırdı işimi. Yemın ediyorum tek başına büyütsem bu kadar manevi açıdan yıpranmazdım.

Eşim diyemıcem bu aksam çok tartıştık evli oldugum adam bu arada benden 10 yas büyük tam 10 yaş ama beni anlamıyor. Acımıyor. Her tartışmada döverım öldürürm kafana bırsey atarım diyor bana öyle laflarla değil kağıtlarla gel resmiyetle gel tehdit etme! Dedim. Hemen geri vites yaptı. Hem ayrılmıyor hem değişmiyor çektiriyor bu konuda.

İyi yanları en belirgin içme konusunda ne istersem alır asla eksik etmez. Ütü istemez. Cömerttir. Maaşını elime verır.
Ayrıntı sormaz.

Kötü yanları bayat ekmek yemez ..örneğin Pazartesi yapılan yemeği çarşamba yemez. Her yemeği yemez. Yemek seçer Çocuk her ağladıgında çocuğa kızım sus diye bağırır. Üşengectir. Şu tabağı mutfağa götürür müsün derim bir dunya laf söyler. Birkere çok kötüyüm halim yok dedim çamaşırları asmasını istedim sesini çok yükseltti bağırdı kavga ettik. O gunden sonra istemedim ZATEN.
Ev işlerinde yardım etmez. Eşyaların herseyın yerını bana sorar. Nankördür. 1 kere yemek yapmadım da seve seve degıl..... Ben zaten ondan 10 yaş genç oldugum için haliyle daha hareketliyim. Yemek her gun yapiyorum çorbadan tutun sulu yemek ten el açması böreklere kadar elimden gelir .kendimi övmek değil de lezzetli yaptıgımı söyler herkes. yemek sorunu 1 kere daha oldu o akşam çeşit az koydum önünehemen yapıştırdı lafı elalemın adamları şanslı karıları ne guzel yemek yapiyo dedi çok gücüme gitti.

Bu 6 senede yaptığım tüm emeklerim yemeklerim i çöpe attı. Sankı hiç yemek yapmadım !!!

Eskiden daha anlayışlıydı. Aslında daha çok şey varda o gunler bitti.

Bugunkü meseleyi anlatayım.
Şimdi malum Corona var. İşyeri kapalı. Yani 1 aydır sürekli 7 24 evde. Sabah kahvaltı akşam yemek. Mutfağı ben toplarım. Çamaşır asma çamaşır katlama ev temizliği hepsi bende. Çocuğa da artık bakmak istemiyor veriyor .çikolatayı sussun diye.

Bu karantina günleri böyle geçiyor o erkenden yatar saat 23.00 de sabah erken kalkar markete fırına fln gider.

Ben kızım uyuyana kadar dururum bıraz daha geç yatarız. Bugun kızımı uyutmuştum öğlendi. Bızım ev çok sıcak oluyor . Askılı pijama gıydırmıştım kızıma. Yatak odasında yatırdım üstüne ince pike örttüm.

Babası balkondaydı eve bı gırdı çocuga baktı terlemiş ben o sırada mutfaktaydım akşam için yemek hazırlıydum.
Söyleniyorr söyleniyorr. " gel bak çocuğa ALLAH ALLAH NE BAKMIYON TERLEMİŞ ANNEN SENİ HASTA EDERSE SORARIM ONA GEL BAK ÇOCUĞA KONTROL ET " BILNEMNE dedi.

Her zaman söylediği laflar oldugu için bıktım usandım artık. Girdim içeri ne bağrıyosun terledıyse bağırma söylenme sus Üstünü değiştir madem çocugun dedim. Bağırdım bende ne suçum var ki terledıyse çocugun üstü inceydi uzun kollu bile giydirmedim. Terledıyse ne suçum var dedim.

Değiş artık level atla dedım değişmicem dedi ama gercekten 100 kere konuştum duvara söylesem anlardı.
Çocuk hasta da olsa bağırma vs diye çok konuştum gercekten beni çok yoruyor.

Yine gitti yemek yiyip tv izleyip 23.00 de yattı. Ne de olsa anneler uyumaz. Kızım bu arada gunduz uyudugu ıcın gec uyuyor.

Sizin eşini nankörlük yapar mı? Çocugunuz bebeğiniz ağladıgında hastalandgnda size bağırır mı

Yani anlayacağınız rahat batıyor adama. Yediği önünde yemediği ardında. Maddi sorun da yok. Çocuk terledi diye beni suçluyor bağırıyor.
Nasıl davransam ters tepiyor. ??? Özellikle çocuk konusu. Kızı için bağırıyor işte asıl sorun bu.! Ben ona zaten dedim kağıtlarla gel bana resmiyetle gel .
Duymamazlıktan geldi

Not: kaynanam oğlundan korkuyor konuşucam dedi konuşmuyor. Kaynanayı aradığımda çok uzun konusuyor oğluna söylemek ıstedıklerını bile bana söylüyor
Kağıtlarla gel diyeceğinize (-ki bu söylediğiniz marifet değil) siz açın davayı verin eline kağıdı

Eşinizin yaptıkları normal değil. Biz de çocuk.nedeniyle zaman zaman tartisiriz ama her şeyde birbirimizi suçlamayız. Yemegi mi beğenmiyor yapma sen kendin nasıl seviyorsan öyle yap de. Biraz diş gostermek lazim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X