Rahatsız oluyor musunuz?

Benim bir tane goldenim vardi. Sokaktan
Bi tane daha aldik gecende onu da bagrimiza bastik:) birlikte cok iyi anlasiyorlar ve disarda baya dikkat cekiyor haliyle. Ama golden i bilenler bilir, tek kopegim varken de cok hareketli vs hayvanlar.
Ben sevilmesinden asla rahatsiz olmam hatta cocuklari tesvik ederim( kopegimi operim, suratimi yalatirim, elimi agzina bile sokarim bazi durumlarda ) ki bir sorun olmadigini gorsun. Amaaaaaaa
Direkt isirir mi diyene hafif gicigim evet:) bir de mini mini bebesini getirince insanlar benim yuregim oynuyor. Bebeklerim bizimle oynar sorunsuz ama iki yasinda daha dengesini zor saglayan cocugunu kopuslerin yanina getirip hadi oynasinlar deyince ben cok tedirgin oluyorum. Mesela iki ayagi ustune yukselip ustune atlamayi cok severler, a bunu minik bebege yapinca cocuk tedirgin oluyo haliyle. Aglayan bile oluyor. Ya da iste tirnagi yuzune gellrse, ya da bebegin kiyafetlerini salya yaparsa diye icim icimi yiyor.
Buyuk insanlar da ayni sekilde, hem sevmek istiyor, hem de bebis ustune ardilinca ay her tarafim tuy oldu diyenler de hafif sinir bozucu. Ama genelde ben cok mutlu oluyorum yavrularim cocuklarla oynayinca. Bigun kendi cocugum da olursa ikisinin ortasina atacagim :)

Bazilari istemiyor olabilir ben oglumla parkdaydim birtane genc kiz köpegi ile geziyordu oglum bir bucuk yasindaydi köpekde cok sevdi kostular beraber kadin da birsey demedi. Ama bazen yürürken mesela köpekler yanima kosar bende korkuyorum acikcasi biraz ve sahipleri sadece isirmaz isirmaz o diyor ama insan genede korkuyor yani sonucta ne yapacagi belli olmaz. Bazi köpek sahibleri de dikkat etmeli bence.
Isirmaz diyorsa hakkaten isirmayacagi icin diyorlardir. Ben 3 aylik bebegim olsa hepsini salonda halinin ustune birakir isime bakarim. O derece guveniyorum golden kuzularima. Yillarin verdigi bir aliskanlik da var bir de karakteri bellidir hayvanin. Cocugunuz kopege saldirmadigi surece ( sahibi isirmaz diyen hayvandan bahsediyorum) o kopek de ona bisi yapmaz( ki cogu zaman saldiriya ugrasalar bile bisey yapmiyor biciriklar) iciniz rahat olsun.
Ama hafif agresif bir cins bakiyor olsaydim gonul rahatliguyla kimseye isirmaz diyemezdim.

Isirmaz diyorsa hakkaten isirmayacagi icin diyorlardir. Ben 3 aylik bebegim olsa hepsini salonda halinin ustune birakir isime bakarim. O derece guveniyorum golden kuzularima. Yillarin verdigi bir aliskanlik da var bir de karakteri bellidir hayvanin. Cocugunuz kopege saldirmadigi surece ( sahibi isirmaz diyen hayvandan bahsediyorum) o kopek de ona bisi yapmaz( ki cough zaman saldiriya ugrasalar bile bisey yapmiyor biciriklar) iciniz rahat olsun.
Ama hafif agresif bir cins bakiyor olsaydim gonul rahatliguyla kimseye isirmaz diyemezdim.

Su anda cocuklan öyle olmadi parkta felan köpek görünce oglum yaklasmak istiyor her köpek sahibi denistemiyor yabanci insanlardan köpegin ellenmesi haklilarda herkesin kendi köpegi kendi tercihi bazi köpek sahipleri de seviyor köpekleriyle ilgilenen insanlari. Mesela ben almanyadayim burada bir parka felan gidiyoruz mangal yakiyoruz köpek sahipleri de parkda ipsiz saliyorlar yani ip dedigim köpeklerin boynunya baglanan o kemer varya bilirsiniz. Tabi köpek de er kokusuna aliyor kosuyor yanimiza ete saldiriyor haliyle bizde yiyemiyoruz sonucta köpegin dili deyiyor cenesi degiyor. Ve o anda tabagi kaldirmaya da korkuyorum köpek birden isirir diye köpek sahibi uzaktan anca istik caliyor köpegine geri gelsin diye. Ve bana oldu bir kav defa köpek gene ipsiz geziyor solakta ve yaklasiyor bana ben korkuyorum tanimadigim köpeklerden ne yapacagimi bilmiyorum kacmayi düsünüyorum kacarsam da pesimden kosar diye dim dizlak orada donuyorum köpek geliyor bacagimi kokluyor felan köpegin sahibi de sadece isirmaz diyor bu cok oldu bu gibi durumlardan rahatsiz oluyorum. Mesela benim teyzem var 3 ya da 4 tane köpegi var cocuklari da kücüklügünden beri köpeklerle büyüdüler o köpekler de isirmiyor cok sasirmistim kuzenim benden kac yas kücük korkmuyor köpegin agzina kolunu soktu resmen dirsegine kadar oynuyorlarmis öyle dedim vay vay vay köpekle büyümenin avantajlari.

Çok güzel değil mi? Siz birde yanına gittiğinizde görün, bir cilveli kuyruk sallayışı var sevin beni dercesine, en korkan bile sevmek için can atıyor onun o hallerine :-)
Buradaki bazı insanların köpek fobisini yok etti, en sevmeyeni, korkanı bile sokakta görünce Papi diye sesleniyor, ağzını burnunu yiyorum onun.

Bak ablası bak, meraklı Papi sandalye de otururken, gel de buna hayvan de şimdi :-) Alıştı böyle oturmaya, yerde de böyle oturuyor bazen :KK70:

Eki Görüntüle 1963573
Ben böyle durayım insanlar baksın baksın sevgiden delirsin demek istiyor herhalde.:KK200:

Su anda cocuklan öyle olmadi parkta felan köpek görünce oglum yaklasmak istiyor her köpek sahibi denistemiyor yabanci insanlardan köpegin ellenmesi haklilarda herkesin kendi köpegi kendi tercihi bazi köpek sahipleri de seviyor köpekleriyle ilgilenen insanlari. Mesela ben almanyadayim burada bir parka felan gidiyoruz mangal yakiyoruz köpek sahipleri de parkda ipsiz saliyorlar yani ip dedigim köpeklerin boynunya baglanan o kemer varya bilirsiniz. Tabi köpek de er kokusuna aliyor kosuyor yanimiza ete saldiriyor haliyle bizde yiyemiyoruz sonucta köpegin dili deyiyor cenesi degiyor. Ve o anda tabagi kaldirmaya da korkuyorum köpek birden isirir diye köpek sahibi uzaktan anca istik caliyor köpegine geri gelsin diye. Ve bana oldu bir kav defa köpek gene ipsiz geziyor solakta ve yaklasiyor bana ben korkuyorum tanimadigim köpeklerden ne yapacagimi bilmiyorum kacmayi düsünüyorum kacarsam da pesimden kosar diye dim dizlak orada donuyorum köpek geliyor bacagimi kokluyor felan köpegin sahibi de sadece isirmaz diyor bu cok oldu bu gibi durumlardan rahatsiz oluyorum. Mesela benim teyzem var 3 ya da 4 tane köpegi var cocuklari da kücüklügünden beri köpeklerle büyüdüler o köpekler de isirmiyor cok sasirmistim kuzenim benden kac yas kücük korkmuyor köpegin agzina kolunu soktu resmen dirsegine kadar oynuyorlarmis öyle dedim vay vay vay köpekle büyümenin avantajlari.
Almanlar nerden bilsin biz hijyen takintili annelerimiz yuzunden kediden kopekten uzak buyutulduk. sizin korkmaniz da onlara garip geliyordur :)

Sokakta parkta gördüğüm her köpeğe sarılmak ve öpmek istiyorum, ama mümkün olmuyor tabi :) her sokak köpeğini zaten sevmeden geçmiyorum elimde ne varsa yiyecek veririm.
Sahipli olanlardan da uzaktan sahibini kese kese gidip olumlu elektrik alırsam severim mutlaka:)) sevdirmek istemeyen az çok belli olur zaten; ama daha önce hiç böyle birine rastlamadım :)

Ya sorma kızım 2 yaşlarındayken şimdiki gibi aşırı hayvanseverdi özellikle kesi ve köpeklerin kuyruklarını çok çekerdi o zamanlar bende hep engel olurdum. Bugün parkta bi köpek vardı ama nasıl tatlı bi köpek. Benim kız kostu hemen hayvancağıza biliyorum yakalayacak kuyruğu. Biraz yüksek sesle "dokunma kızım hayvana" dedim. Sahibi epey bozuldu tabi. Sonra baya bi açıklama yaptım ama ikna oldu mu bilemem.

Benim köpeğim çocukları sevmediği için ben malesef uyarıyorum zarar verebilir diye, o sırada ben tepki görüyorum :KK47: Ama köpeği sakin olan biri rahatsız olmaz diye düşünüyorum köpekler sever oynamayı:)

Çocuklarla arası çok iyidir, kızınla oynar, saklambaç oynamaya bayılıyor, birde oyuncakları var bu bücürün, peluş kurbağa aldım geçenlerde kızım aldı eline bu benim sana vermem dedi kıyamet koptu, çıldırdı ver oyuncağımı diye :KK70:

Ben en iyisi hepinizi evimde ağırlayayım, evcil bakanlara olan önyargılarda kırılır belki bu vesileyle:KK70:
Muneciğim hazırlığını yap canım,benim çocuklar size taşınıyor:KK55: Yapmayacaktın,o güzel suratlıyı göstermeyecektin bize, e bende çocuklarım kadar hevesliyim:KK45:Bunu sen istedin:halay::halay::halay:

X