Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

ceylin1907

Mucizemi bekliyorum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
4.279
2.416

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Little Flowers

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2014
338
212
Merhaba arkadaşlar
Doğum yapanlara özellikle bu sorum dikiş alındıktan sorna her an suyumuz gelebilir mi yada sancılanabilir miyiz benim bayrama sonrası 36.haftamda filan alacaklar dikişi merak ediyorum biraz da korkuyorum
Emyldrm Emyldrm Little Flowers Little Flowers @Merveyakup @adessa01
Merhaba ilk hamileliğimde dikiş alındı ve normal doğum olacaktı beklemiştik başka sebepten sezeryan oldu ama dikiş alındıktan sonra su gelmesi veya nişan gelmesi hemen de olabilir 1 ay sonra da olabilir her an olabilir evet

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 9 gün geçti.

Polikistik mucizesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2020
5
2
Maşallah sağlıkla tamamına erdirsin rabbim ceylin hanım bende hastanedyim 3. Günğö kanlı mukuslu bi akıntı başladı buhün sizde oldumu böyle şeyşer iyiyim ama akıntıyı görünce korkmaya başladım bugün eve gönderirelr diye bekliyrdum ama köyü bişeyse diye endişeliyim
Merhabalar bende cumartesi günü serklaj oldum hiç kanamam olmamıştı ama 3. günümde lavabodayken şeffaf pelte gibi bir akıntı geldi biraz endişelendim. Size normal mi demişti doktor.

Emyldrm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2017
2.267
2.510
31
Merhaba arkadaşlar
Doğum yapanlara özellikle bu sorum dikiş alındıktan sorna her an suyumuz gelebilir mi yada sancılanabilir miyiz benim bayrama sonrası 36.haftamda filan alacaklar dikişi merak ediyorum biraz da korkuyorum
Emyldrm Emyldrm Little Flowers Little Flowers @Merveyakup @adessa01
Sezaryen sırasında alındı benim dikişim. Bildiğim kadarıyla normal doğum yapacak olanların önce alınıyor dikiş. Alınır alınmaz doğum başlamaz su gelisi falan olmaz sanmıyorum burada bunu tecrübe etmiş arkadaşlar vardır canım yazarlar.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 46 gün geçti.

Karma_Baby

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
30
17
Sezaryen sırasında alındı benim dikişim. Bildiğim kadarıyla normal doğum yapacak olanların önce alınıyor dikiş. Alınır alınmaz doğum başlamaz su gelisi falan olmaz sanmıyorum burada bunu tecrübe etmiş arkadaşlar vardır canım yazarlar.
Anladigim kadarıyla progesteron kullandigimiz icin dikiş alindiktan kisa bir sure icerisinde dogumun başlaması beklenmiyor. Progesteronu kullanmayi kestikten sonraki bir kac gün icerisinde bence doğumun başlaması daha olasi gibi düşünüyorum.

Ama youtube'da takip ettigim bir anne var. Serklajliyken 36. haftasinda bir anda suyu gelmiş ve saglikli bir kiz bebek dogurmuş (sezeryan ile). Neden dikişi varken ve progesteron kullanirken suyu gelmiş bilmiyorum.

Kisaca herşey olasi sanirim:)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 69 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Karma_Baby

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
30
17
Merhabalar bende cumartesi günü serklaj oldum hiç kanamam olmamıştı ama 3. günümde lavabodayken şeffaf pelte gibi bir akıntı geldi biraz endişelendim. Size normal mi demişti doktor.
Benim de işlem sonrasi hiç kanamam olmamıştı ama aynen dediginiz gibi pelte gibi kanlı mukus benzeri bir akinti 2. günün sonunda gelmişti. Hatta bayağı çoktu ki iç camasirimdan pantolonuma geçmisti. Kan lekesi yapmıştı. Doktor normal, içerisi temizleniyor demişti.

Bebeğinizin boyu yaklaşık 27-29 cm civarında ve bebeğiniz yaklaşık 1400-1500 gr. ağırlığa ulaştı. Bu ay boyunca doktorunuz sizden çeşitli kan testleri isteyebilir. Bu kan testlerinin amacı hamilelik sürecinizin yolunda gidip gitmediğinden emin olmaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

moonna

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2010
3.193
1.435
Anladigim kadarıyla progesteron kullandigimiz icin dikiş alindiktan kisa bir sure icerisinde dogumun başlaması beklenmiyor. Progesteronu kullanmayi kestikten sonraki bir kac gün icerisinde bence doğumun başlaması daha olasi gibi düşünüyorum.

Ama youtube'da takip ettigim bir anne var. Serklajliyken 36. haftasinda bir anda suyu gelmiş ve saglikli bir kiz bebek dogurmuş (sezeryan ile). Neden dikişi varken ve progesteron kullanirken suyu gelmiş bilmiyorum.

Kisaca herşey olasi sanirim:)
Aynısını bende yaşadım :) serklajli iken 36+2 de suyum geldi ve doğum yaptım.enfeksiyon kaynaklı da su gelebiliyor sanırım.bende enfeksiyon varmıydi bilmiyorum ama 30 haftalik dogumumda 36.haftalik serklajli dogumum da su gelerek oldu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

moonna

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2010
3.193
1.435
İlk 1-2 hafta kanama leke olabilir demişti benim doktor.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

moonna

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2010
3.193
1.435
Bu arada dün kontrole gittim arkadaşlar.bebek 1200 gr olmuş rahim ağzı uzunluğu iyi dedi.proluton kullanıyordum zaten sabah 100 akşam 200 lük progestan da ekledi.normal iç yan etki yaparsa vajinal fitil olarak kullan dedi.surekli az ya da çok akıntı problemim oldugunu söyleyince antibiyotik ve fitil verdi.omega 3 ,magnezyum,d vitamini de derken içim dışım ilaç oldu anlayacağınız.
Siz şeker yüklemesi yaptırdınız mi benim dr istemedi.ayda bir parmaktan yada normal tahlille bakarız dedi.

ceylin1907

Mucizemi bekliyorum
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2011
4.279
2.416
Bu arada dün kontrole gittim arkadaşlar.bebek 1200 gr olmuş rahim ağzı uzunluğu iyi dedi.proluton kullanıyordum zaten sabah 100 akşam 200 lük progestan da ekledi.normal iç yan etki yaparsa vajinal fitil olarak kullan dedi.surekli az ya da çok akıntı problemim oldugunu söyleyince antibiyotik ve fitil verdi.omega 3 ,magnezyum,d vitamini de derken içim dışım ilaç oldu anlayacağınız.
Siz şeker yüklemesi yaptırdınız mi benim dr istemedi.ayda bir parmaktan yada normal tahlille bakarız dedi.
Maşallah ben yaptırdım gebelik şekerim çıktı diyet yapıyorum insülin vuruyorum.. Açlık ve tokluk baktırın tokluk yalnız ilk lokmadan bir saat sonra bakılmalı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 37 gün kaldı.

8. ayına gelen bir bebeğin sindirim sistemi tam olgunlaşmadığı ve hala bağımlı bir halde olduğu için doğmuş bir bebekten daha fazla kilo verme eğilimi vardır. Bir çeşit önlem olarak 8 aylık cenin, erken doğuma karşı annesinden aldığı bir miktar besini saklar. 16. ve 40. haftalar arasında nefes aldığınızda %15-20 daha fazla oksijen akciğerleriniz tarafından alınır. Hamileliğinizin son haftalarında uzun yolculuklara çıkmamalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

zakkumcicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2014
192
119
31
Yok demediler o günden sonra olmadı ben ayaklarımı dikerek yatmıştım o gün sanırım birikme yapmış hafif kahve pembe akıntı normal dikişe bağlı dediler bi dahada olmadı şükür geçen seneki başarısız olanda renkli akıntı kanama birsürü sorun vardı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 108 gün kaldı.

Bebeğinizin el ve ayak tırnakları yavaş yavaş uzuyor. Bebeğinizin başı ile poposu arasındaki mesafe 20 cm'den daha uzun. Bu noktada doğan bebeklerin yarıdan fazlasının yaşama şansı var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Karma_Baby

Guru
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2011
30
17
Aynısını bende yaşadım :) serklajli iken 36+2 de suyum geldi ve doğum yaptım.enfeksiyon kaynaklı da su gelebiliyor sanırım.bende enfeksiyon varmıydi bilmiyorum ama 30 haftalik dogumumda 36.haftalik serklajli dogumum da su gelerek oldu.
Allah'ım herkese yardimci ol🙏 bir an kendimi sizin yerinize koydum, aklım çıkardı muhtemelen. Bu arada 30 haftalik doğan bebeginiz nasıl? İnsallah sağlikli ve hayattadır.