Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

Gloria_N

Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.289
Arkadaşlar pruloton iğneyi vurulanlar kaçıncı haftada bıraktı??

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 14 gün geçti.

Sinemiso

Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
110
73
31

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-01-2022

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gloria_N

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.289
Geçen hafta aşı sonrası grip atlatmam, bu hafta cumartesiden beri sol tarafımın tutulması artık kas mı yırtıldı doku mu zedelendi bilmiyorum 🙄 doktora gittim. Parol iç sıcak havlu koy hamilesin yapacak başka bir şey yok dedi yolladı. Dün gece kulağımda başlayan ağrı cabası.. Ben doğuma kadar sağ salim giderim inşallah 🙏 valla kurşun döktürcem bu nedir 😟 her tarafımdan mum yanıyor resmen..

Dora01

Canım Oğlum Seninle Yeniden Doğdum🍀
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
508
709
D
Geçen hafta aşı sonrası grip atlatmam, bu hafta cumartesiden beri sol tarafımın tutulması artık kas mı yırtıldı doku mu zedelendi bilmiyorum 🙄 doktora gittim. Parol iç sıcak havlu koy hamilesin yapacak başka bir şey yok dedi yolladı. Dün gece kulağımda başlayan ağrı cabası.. Ben doğuma kadar sağ salim giderim inşallah 🙏 valla kurşun döktürcem bu nedir 😟 her tarafımdan mum yanıyor resmen..
Doğumdan sonra kendimizi de iyi bir bakıma sokmamız gerekiyor. Aynı durumdayım doktora dedim ağrımayan yerim yok diye. Sürekli hasta gibiyim 😒sanada geçmiş olsun canım sağ salim bi doğursaydık..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 12 gün geçti.

Dora01

Canım Oğlum Seninle Yeniden Doğdum🍀
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2019
508
709
Gün aşırı içiyordum havuç suyu şimdi her gün içicem bakalım artmasa da azalmasa en azından
Canım merhaba nasılsın nasıl gidiyor? kontrolün ne zaman ? Seni merak ettim

Gloria_N

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.289
D

Doğumdan sonra kendimizi de iyi bir bakıma sokmamız gerekiyor. Aynı durumdayım doktora dedim ağrımayan yerim yok diye. Sürekli hasta gibiyim 😒sanada geçmiş olsun canım sağ salim bi doğursaydık..
Teşekkür ederim sana da geçmiş olsun 🙏 Kesinlikle kendimize check up yaptıralım hatta.. Çok zor geçiyor hamilelik sürecimiz belki onun etkisidir tüm bunlar. Doktor 37.haftada ya da 38.haftada sezeryan yaparım demişti en son. Diyeceğim bana gün ver artık 37. Haftada planlı doğum olsun.. Çünkü bekledikçe stres oluyorum erken doğacak korkusu bir yandan🙄

hhazirann

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2021
124
154
30
Canım merhaba nasılsın nasıl gidiyor? kontrolün ne zaman ? Seni merak ettim
Çok sağol canım, Cuma tanıdık olmayan bi ağrı girdi kasıklarıma belime doktor gel nst bakalım dedi çok şükür sancı çıkmadı. Bol su içmeye çalışıyorum, bebeğin hareketleri bu hafta ilk defa canımı hafif acıtmaya başladı, kasılmalarım arttı artık suyu az olduğundan mı bilmiyorum. Doktor belki bu hafta ciğer geliştirici yaparız dedi suyu az olduğu için her an her şey olabilir yani. Hastane çantamı büyük ölçüde hazırladım.
Sizler nasılsınız? İnşallah her şey yolunda gider hepimiz için 🌸

Gloria_N

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.289
Çok sağol canım, Cuma tanıdık olmayan bi ağrı girdi kasıklarıma belime doktor gel nst bakalım dedi çok şükür sancı çıkmadı. Bol su içmeye çalışıyorum, bebeğin hareketleri bu hafta ilk defa canımı hafif acıtmaya başladı, kasılmalarım arttı artık suyu az olduğundan mı bilmiyorum. Doktor belki bu hafta ciğer geliştirici yaparız dedi suyu az olduğu için her an her şey olabilir yani. Hastane çantamı büyük ölçüde hazırladım.
Sizler nasılsınız? İnşallah her şey yolunda gider hepimiz için 🌸
İnşallah olumlu düşünelim olumlu olsun herşey 🤲 🤲 🤲 benim de çok bel ağrım oluyor. O yüzden bende cuma günü nts ye girdim sancı yok Allahtan. Armut ye o da havuç suyu kadar fayda sağlıyor diyorlar. Ciğer geliştirici iğneni muhakkak ol.. Aramızda 1 hafta var seninle diye hatırlıyorum, ben şuan 34+2 oldum. Benim dr 24.haftada başladı ciğer iğnesine kanamam oluyor diye korktuk. 28 ve 32 de hatırlatma dozlarını da yaptı. Herşey güzel olur umarım 🙏 şuanki hedefim 35 olmak, gün sayar oldum doktor 35'e gelince kilosu da 2500 olursa küvöze koymayabiliriz dedi.

Edacnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
1.628
873
31
D

Doğurduktan sonra daha bşr çöküyorsunuz kızlar o ağrılar daha da artıyor 😫

hhazirann

Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2021
124
154
30
İnşallah olumlu düşünelim olumlu olsun herşey 🤲 🤲 🤲 benim de çok bel ağrım oluyor. O yüzden bende cuma günü nts ye girdim sancı yok Allahtan. Armut ye o da havuç suyu kadar fayda sağlıyor diyorlar. Ciğer geliştirici iğneni muhakkak ol.. Aramızda 1 hafta var seninle diye hatırlıyorum, ben şuan 34+2 oldum. Benim dr 24.haftada başladı ciğer iğnesine kanamam oluyor diye korktuk. 28 ve 32 de hatırlatma dozlarını da yaptı. Herşey güzel olur umarım 🙏 şuanki hedefim 35 olmak, gün sayar oldum doktor 35'e gelince kilosu da 2500 olursa küvöze koymayabiliriz dedi.
Ben de 33+3 oldum, bu hafta yapabiliriz dedi doktor. Armut da yemeye çalışıyorum, en son 2070 grdı geçen hafta, inşallah 2200 gr falan olmuştur. Yine çok şükür bu günleri gördük, 19. haftada bu teşhis konuldu tesadüfen hayal edemiyordum bu günleri. Çok sağol

Gloria_N

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
883
1.289
Hanımlar bugün 2 kez sancı yokladı beni. Sırtımdan aşağı doğru bıçak kesiği gibi batmalı çıkmalı. Biri sabahtı saat 10.30 gibi sonra uyudum zaten diğeri biraz önce oldu. Korkuyorum 😟😟 20dk-yarım saatte bir gelmeye başlarsa sıkıntı diye okudum internetten. İnşallah bir şey olmaz 🤲