Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba arkadaşlar
Doğum yapanlara özellikle bu sorum dikiş alındıktan sorna her an suyumuz gelebilir mi yada sancılanabilir miyiz benim bayrama sonrası 36.haftamda filan alacaklar dikişi merak ediyorum biraz da korkuyorum
Emyldrm Emyldrm Little Flowers Little Flowers M Merveyakup adessa01 adessa01
Canim benim 38+3 de dogumum oldu once sezaryen yapildi o bitince hemn dikislerimi aldi doktor oncesinde alinmadi hersey dogum aninda oldu .

Merhaba arkadaşlar
Doğum yapanlara özellikle bu sorum dikiş alındıktan sorna her an suyumuz gelebilir mi yada sancılanabilir miyiz benim bayrama sonrası 36.haftamda filan alacaklar dikişi merak ediyorum biraz da korkuyorum
Merhaba ilk hamileliğimde dikiş alındı ve normal doğum olacaktı beklemiştik başka sebepten sezeryan oldu ama dikiş alındıktan sonra su gelmesi veya nişan gelmesi hemen de olabilir 1 ay sonra da olabilir her an olabilir evet

Maşallah sağlıkla tamamına erdirsin rabbim ceylin hanım bende hastanedyim 3. Günğö kanlı mukuslu bi akıntı başladı buhün sizde oldumu böyle şeyşer iyiyim ama akıntıyı görünce korkmaya başladım bugün eve gönderirelr diye bekliyrdum ama köyü bişeyse diye endişeliyim
Merhabalar bende cumartesi günü serklaj oldum hiç kanamam olmamıştı ama 3. günümde lavabodayken şeffaf pelte gibi bir akıntı geldi biraz endişelendim. Size normal mi demişti doktor.

Merhaba arkadaşlar
Sezaryen sırasında alındı benim dikişim. Bildiğim kadarıyla normal doğum yapacak olanların önce alınıyor dikiş. Alınır alınmaz doğum başlamaz su gelisi falan olmaz sanmıyorum burada bunu tecrübe etmiş arkadaşlar vardır canım yazarlar.

Sezaryen sırasında alındı benim dikişim. Bildiğim kadarıyla normal doğum yapacak olanların önce alınıyor dikiş. Alınır alınmaz doğum başlamaz su gelisi falan olmaz sanmıyorum burada bunu tecrübe etmiş arkadaşlar vardır canım yazarlar.
Anladigim kadarıyla progesteron kullandigimiz icin dikiş alindiktan kisa bir sure icerisinde dogumun başlaması beklenmiyor. Progesteronu kullanmayi kestikten sonraki bir kac gün icerisinde bence doğumun başlaması daha olasi gibi düşünüyorum.

Ama youtube'da takip ettigim bir anne var. Serklajliyken 36. haftasinda bir anda suyu gelmiş ve saglikli bir kiz bebek dogurmuş (sezeryan ile). Neden dikişi varken ve progesteron kullanirken suyu gelmiş bilmiyorum.

Kisaca herşey olasi sanirim:)

Merhabalar bende cumartesi günü serklaj oldum hiç kanamam olmamıştı ama 3. günümde lavabodayken şeffaf pelte gibi bir akıntı geldi biraz endişelendim. Size normal mi demişti doktor.
Benim de işlem sonrasi hiç kanamam olmamıştı ama aynen dediginiz gibi pelte gibi kanlı mukus benzeri bir akinti 2. günün sonunda gelmişti. Hatta bayağı çoktu ki iç camasirimdan pantolonuma geçmisti. Kan lekesi yapmıştı. Doktor normal, içerisi temizleniyor demişti.

X