Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Ahh ne güzel anlatmissin sanki beni anlatmışsın asla öyle düşünmem hamilesin konuşmak kolay diye bende nasip olur kalırsam bende de aynı korkular olcak ben bu dönemi dua ederek atlattım çünkü insanlar bi süre sonra beni dinlemekten vazgeçtiler ben umut ediyorum yeniden o mucizeyi yasicam Allah nasip ederse hayırlısini istiyorum hep bende zor hamile kaldım 5yil sonra eşim varikosel ameliyatı olmuştu ondan sonra kaldım şimdi bazen diyorum ya olmazsa bazen diyorum hayır bı sorun yok Allah nasip etsin olcak diyorum. Ama nefes aldığımız sürece umut hep var Allah kimseye yaşatmasın. Hangi sehirdesin hangi doktora gidiyorsun dikişi sana hemen hiç beklemeden ölçüm lerin normalde olsa attilarmi
Ben evleneli 6 yıl bitti canım beklemenin ne demek olduğunu biliyorum. Oğlumu kaybettikten sonra bende bir daha hamile kalamam diye korkuyordum adak adamıştım hatta öğrenince kestirdim çok şükür.
Umudunu kaybetme⚘
Muğla da oturuyorum, ölçümlerim iyiydi ama dr atalım dedi ki bende atılması taraftarıydım
Dikiş atıldığı gün 1 cm açıklık vardı dedi dr, atmasak 1 2 haftaya kaybederdik Allah korusun demişti.
Sen şimdi kafanı dağıt ve acını yaşa.
Sonrası Allah kerim hepsi sırayla oluyor.
Sen nerde oturuyorsun

Ben evleneli 6 yıl bitti canım beklemenin ne demek olduğunu biliyorum. Oğlumu kaybettikten sonra bende bir daha hamile kalamam diye korkuyordum adak adamıştım hatta öğrenince kestirdim çok şükür.
Umudunu kaybetme⚘
Muğla da oturuyorum, ölçümlerim iyiydi ama dr atalım dedi ki bende atılması taraftarıydım
Dikiş atıldığı gün 1 cm açıklık vardı dedi dr, atmasak 1 2 haftaya kaybederdik Allah korusun demişti.
Sen şimdi kafanı dağıt ve acını yaşa.
Sonrası Allah kerim hepsi sırayla oluyor.
Sen nerde oturuyorsun
Anladım cnm bende durum iyi gitse bile kalırsam eğer hamile dikiş attırma taraftariyim ölçüm yapıp herşey yolunda demesi beni tatmin etmez o dikisi nasip olursa attircam. İstanbul'da yım bende iyi bir peronotoloji doktoru buldum alanında uzman biri bakalım 13agustosda gitcem peki size o erken doğumda. Sonra herhangi testler yapildimi

Anladım cnm bende durum iyi gitse bile kalırsam eğer hamile dikiş attırma taraftariyim ölçüm yapıp herşey yolunda demesi beni tatmin etmez o dikisi nasip olursa attircam. İstanbul'da yım bende iyi bir peronotoloji doktoru buldum alanında uzman biri bakalım 13agustosda gitcem peki size o erken doğumda. Sonra herhangi testler yapildimi
Hangi testler ?
Pıhtılaşma için olanı öncesinde yaptırmıştım onu soruyorsan.
Rahimağzı bir anda açılıyor kısalıyor zaten. Ölçüm iyi gitse bile bazen bir anda ilerliyor

Hangi testler ?
Pıhtılaşma için olanı öncesinde yaptırmıştım onu soruyorsan.
Rahimağzı bir anda açılıyor kısalıyor zaten. Ölçüm iyi gitse bile bazen bir anda ilerliyor
Yani şimdi ben 13unde gittiğimde bana hamile olmadığım halde rahim ağzı kısalması diyebilcekmi doktor veya başka testler istermi onu merak ediyorum belki kan pıhtılaşma testi ister

Yani şimdi ben 13unde gittiğimde bana hamile olmadığım halde rahim ağzı kısalması diyebilcekmi doktor veya başka testler istermi onu merak ediyorum belki kan pıhtılaşma testi ister
Pıhtılaşma testini yaptırın zaten istemese bile birde onunla uğraşmazsınız sonra.
Kesin ondan dermi bilmiyorum ama söyler duruma göre birşeyler

Pıhtılaşma testini yaptırın zaten istemese bile birde onunla uğraşmazsınız sonra.
Kesin ondan dermi bilmiyorum ama söyler duruma göre birşeyler
Tamam cnm çok sağol desteğin ve önemli fikirlerin için herşey gönlünce olsun duanda bana yer ver. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın duam seninle iyi düşün iyi olsun

Tamam cnm çok sağol desteğin ve önemli fikirlerin için herşey gönlünce olsun duanda bana yer ver. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın duam seninle iyi düşün iyi olsun
Allah razı olsun, dua ederim tabiki. Buralarda ol sor bizlere, dra gidip gelince yaz. Destek olan çok oluyor sağolsunlar

Günaydın arkadaşlar,
Dün kontrolüm vardı dikiş güzel güzel duruyormuş, bebek makat gelişi pozisyonundaymış büyük ihtimal sezeryan olur o yüzden dedi. Bebeğin suyu sınırın biraz altında ama kontrollü olarak böyle tutuyoruz dedi. Yalnız bebeğim normalde hep ölçüleri bir hafta öndeydi, bu hafta kendi haftasına gelmiş, bu biraz düşündürdü beni. Bir de bir haftadır normalde hissettiğim sıklıkta hissetmiyorum sanki hareketlerini. Yani yine hareketler var ama geçen hafta çok daha yoğundu. Var mı bu konuda bildiğiniz bir şey?

Rahim ağzı yetmezliği hamile kalmadan anlaşılmıyor benim bir önceki kaybıma göre dikiş önermişti

Günaydın arkadaşlar,
Dün kontrolüm vardı dikiş güzel güzel duruyormuş, bebek makat gelişi pozisyonundaymış büyük ihtimal sezeryan olur o yüzden dedi. Bebeğin suyu sınırın biraz altında ama kontrollü olarak böyle tutuyoruz dedi. Yalnız bebeğim normalde hep ölçüleri bir hafta öndeydi, bu hafta kendi haftasına gelmiş, bu biraz düşündürdü beni. Bir de bir haftadır normalde hissettiğim sıklıkta hissetmiyorum sanki hareketlerini. Yani yine hareketler var ama geçen hafta çok daha yoğundu. Var mı bu konuda bildiğiniz bir şey?
Günaydın kaçıncı haftadasın bence ultrason ölçümlerine fazla takılma bebek hareketleri de bir çok aktif hissediyorum bşr bakıyorsun sessiz değişiyor

Günaydın arkadaşlar,
Günaydın canım, detaylıya gidince bizimkide popo gelişti. Bir sonraki kontrolde baş aşağı duruyor dedi dr.
Doğuma kadar daha çok dönerler bence.
Hareketleri pozisyonundan kaynaklı her halde,bende 2 gün çok hissettim 2 gün az.
Bir aşağıda oynuyor Bir yukarıda, eli ayağı nerde bilmiyorum 🥰

Haklısınız, biliyorum da aslında ama pimpiriğime engel olamıyorum bazen :) nikahtan gitmeme de izin verdi doktor yorulmamam kaydıyla. Bakalım inşallah kolay geçer önümüzdeki 4 hafta.

Günaydın arkadaşlar,
Bebeğin duruşu daha değişir merak etme, benim de 29. Haftada doğum pozisyonuna geçti, makat duruştu hep. Hareket konusunda da bebeklerin de modları var bence, benimki bazı günler çok az hareketli, bazı günler parti veriyor, genelde ise standart hareketleri, o yüzden abartı bi değişim olmadıkça uzun süren çok takılma buna.

Canım ben de İstanbuldayım doktorun ismini paylaşabilir misin bir bakayım ben de

Bebeğin duruşu daha değişir merak etme, benim de 29. Haftada doğum pozisyonuna geçti, makat duruştu hep. Hareket konusunda da bebeklerin de modları var bence, benimki bazı günler çok az hareketli, bazı günler parti veriyor, genelde ise standart hareketleri, o yüzden abartı bi değişim olmadıkça uzun süren çok takılma buna.
Bana doktor suyu sınırda olduğu için çok döneceğini sanmıyorum ama belli de olmaz dedi endol kullandığım için sınırın biraz altında hatta suyu. Dr işimize geliyor bu deri hatta ama.

Dra gittim bugün,karından baktı göremiyorum dedi nedendir anlamadım. Sonra alttan baktı 20 mmnin üzeri dedi çekti hemen. Ultrason kağıdına baktım, 2.02 yazıyor.
Geçen kontrolde 2.06 ydı.Galiba kısalmaya başlıyor, dr hiç olumsuz bir şey söylemedi ama ben biraz daha dikkat edicem. Bu ara sıcak diye çok yatamadım,progestanı da günde 4 kullansam olur mu dedim olur dedi.
Günaydınlar birkaç gündür girmiyordum siteye msjını yeni gördüm. Geçenlerde instagramda okudum. Kadının rahim kısalığı 1.8 ve serklaj sayesinde 38.haftada doğurmuş. Yani demem o ki moralini Allahın izniyle yüksek tut. Dikişin var bu çok büyük artı. Bende aynıyım malum Muğla genelinde sıcaklar 40 derece üzerinde yatamıyorum sıcaktan klima sürekli açık, ikide bir duş alasım geliyor. Yatacağız ama zor da olsa başaracağız, benimde hafta içi kontrol var bakalım ölçecek mi kısalığımı. Yoksa yine denizliye gitme konusunu mu açacak doktorum bakacağız hayırlısı..

Günaydınlar birkaç gündür girmiyordum siteye msjını yeni gördüm. Geçenlerde instagramda okudum. Kadının rahim kısalığı 1.8 ve serklaj sayesinde 38.haftada doğurmuş. Yani demem o ki moralini Allahın izniyle yüksek tut. Dikişin var bu çok büyük artı. Bende aynıyım malum Muğla genelinde sıcaklar 40 derece üzerinde yatamıyorum sıcaktan klima sürekli açık, ikide bir duş alasım geliyor. Yatacağız ama zor da olsa başaracağız, benimde hafta içi kontrol var bakalım ölçecek mi kısalığımı. Yoksa yine denizliye gitme konusunu mu açacak doktorum bakacağız hayırlısı..
İnşallah evinden ayrı kalmazsın canım, Allah yardımcımız olsun.
Oradaki yangın söndürme mü? Buradaki devam ediyor ve çok canım sıkılıyor, kim neden yapıyor bunu. 3.gün bugün ve sönmüyor bir türlü.

İnşallah evinden ayrı kalmazsın canım, Allah yardımcımız olsun.
Oradaki yangın söndürme mü? Buradaki devam ediyor ve çok canım sıkılıyor, kim neden yapıyor bunu. 3.gün bugün ve sönmüyor bir türlü.
İnşallah 🤲 🤲
Yangın devam ediyormuş, dün Ören tarafından Marmaris yangını görülüyor dediler. Bodrum konusunda duyumum yok. Gerçekten çok can acıtıcı bir sürü canlı telef oldu ağaçlar yok oldu. Etkilenen insanları gördükçe tv de canım yanıyor. İnşallah söndürülür bir an önce.

X