Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah azalma olmaz bol bol istirahat et. Serklajın yoksa dahha dikkatli ol, benim serklajım yoktu yattım sürekli. Çok şükür bebeğimi kucağıma aldım zamanında doğdu. Benim de bu arada 26.haftada önce 25mm sonra 28mm çıkmıştı.
Serklajım yok. Genelde yatıyorum ya da oturuyorum. Kontrole gittim tekrar boyu aynı, açılma yok dedi. İnşallah zamanını bekler bebeğim. Allah hayırlı ömür versin sizin bebeğinize de moral verdiniz bana 😊

Çok sevindim peki istirahat dışında progestan kullandınız mı? İnşallah ben de o haftaları görürüm. Sağlıkla büyütün bebeğinizi😊
Evet kullandım haftalık iğne de vuruldum süreç zordu nasip olunca gerisi bahane çok teşekkür ederim darısı size ve isteyenlerin basına ilk bebeğiniz mi

merhaba cok üzgünüm. 24+3 ikiz gebeligim var rahim ağzı 22 mme düştü :KK43: serklajdan bahsetmedi doktor ikiz oldugu icin sanirim. onca ilaca ve istirahate ragmen dusmeye devam ediyor :KK43:

24 haftalıkken ufak ufak tekmelerini hissettiğimde aşağı doğru vuruyordu. Benim plesanta anterior yani rahim duvarında o yüzden hareketlerini net hissedemiyorum. Bebek ters duruyor denmişti ultrasonda ama 26.haftada baş aşağı pozisyona geçmişti bebek. Şuan hala öyle tekmeler daha yukardan geliyor çünkü. Kasılma toplanma gibi karnımın içinde oluyor hatta batma çıkma hissi oluyor zaman zaman.
Benim 22haftalik iken aşağıya döndü hatta yüzü sırtıma bakıyormuş tabi daha erken olduğu için hala dönme ihtimali var ama hareketleri hep aşağıda hissediyorum bazen göbek üstünde tekme hissediyorum biraz korkmuyor değilim erken dönmüş gibi geldi bana ama doktor kontrol de birşey demedi düşündüm demekki normal diye

Benim 22haftalik iken aşağıya döndü hatta yüzü sırtıma bakıyormuş tabi daha erken olduğu için hala dönme ihtimali var ama hareketleri hep aşağıda hissediyorum bazen göbek üstünde tekme hissediyorum biraz korkmuyor değilim erken dönmüş gibi geldi bana ama doktor kontrol de birşey demedi düşündüm demekki normal diye
Doğum zamanına kadar sürekli dönüyorlar korkmayın, ben bir gün doğuracam diye dra gittim meğer kerata ayakları aşağıda olunca direk dikişe vurmuş. Sızlatıyordu resmen 🥰

Allahın izni ile bir şey olmaz 🙏🙏benim 26.hafta da baş aşağı gelmişti ama 37+4'te doğum yaptım sezeryan.

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta sonra dikiş işlemi uygulanıcak. Kısaca bilgi verir misiniz nelere dikkat ettiniz ? Tavsiyeleriniz neler ? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta sonra dikiş işlemi uygulanıcak. Kısaca bilgi verir misiniz nelere dikkat ettiniz ? Tavsiyeleriniz neler ? Şimdiden teşekkür ederim 🙂
Hayırlı olsun sağ salim kucaklaşın inşallah.
Bana da söylenmişti ama yapamadım ilk ve en önemlisi kafanız rahat olsun. Dikişe ve drunuza güvenin ve sürekli dua edin.
Ben dikiş ilk atılınca 10gün banyo yapmadım,wcye gidip gelip yattım hemen.
Sonrasında 5 dk ayakta yıkanıp çıktım, hastaneye arabada yatarak gittim geldim.
Sık sık vanijal kültür aldı drum,antibiyotik kullandım.
Yemeği yatakta sağa sola dönüp çok az doğrulup yedim. Hiç bir iş yapmadım. 28.haftaya kadar hiç oturmadı desem yeridir.
Verilen ilaçları düzenli kullanın,tansiyonunuza dikkat edin,bol bol su için,düzenli beslenin.
Korkmayın nasipte varsa oluyor bir şekilde bizden önde olan arkadaşlar söylerdi ama inanmazdım gerçekten öyle. Sakin olun ve hamileliğin tadını çıkarın. Size tuhaf gelen ağrı akıntı olursa mutlaka dra gidin veya sorun telefonla.
Dikiş ipini hissediyor insan ilk bir kaç gün, sonra o his geçiyor.
Allah yardımcınız olsun, ilerleyen günlerde sormak istediğiniz bir şey olursa etiketleyip sorabilirsiniz.

Hayırlı olsun sağ salim kucaklaşın inşallah.
Bana da söylenmişti ama yapamadım ilk ve en önemlisi kafanız rahat olsun. Dikişe ve drunuza güvenin ve sürekli dua edin.
Ben dikiş ilk atılınca 10gün banyo yapmadım,wcye gidip gelip yattım hemen.
Sonrasında 5 dk ayakta yıkanıp çıktım, hastaneye arabada yatarak gittim geldim.
Sık sık vanijal kültür aldı drum,antibiyotik kullandım.
Yemeği yatakta sağa sola dönüp çok az doğrulup yedim. Hiç bir iş yapmadım. 28.haftaya kadar hiç oturmadı desem yeridir.
Verilen ilaçları düzenli kullanın,tansiyonunuza dikkat edin,bol bol su için,düzenli beslenin.
Korkmayın nasipte varsa oluyor bir şekilde bizden önde olan arkadaşlar söylerdi ama inanmazdım gerçekten öyle. Sakin olun ve hamileliğin tadını çıkarın. Size tuhaf gelen ağrı akıntı olursa mutlaka dra gidin veya sorun telefonla.
Dikiş ipini hissediyor insan ilk bir kaç gün, sonra o his geçiyor.
Allah yardımcınız olsun, ilerleyen günlerde sormak istediğiniz bir şey olursa etiketleyip sorabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim özelden mesaj atıcam özel sorularım için. Aslında bana dikiş ilk gebeliğimde uygulandı fakat 20 haftalıkken atıldı geç olan birşeydi o zaman sürekli yatmıstım. Şimdi doktorum ufak ufak evde gezebilirsin dedi ama böylebi acı yaşadıktan sonra cesaret edebilir miyim bilmiyorum ..

Çok teşekkür ederim özelden mesaj atıcam özel sorularım için. Aslında bana dikiş ilk gebeliğimde uygulandı fakat 20 haftalıkken atıldı geç olan birşeydi o zaman sürekli yatmıstım. Şimdi doktorum ufak ufak evde gezebilirsin dedi ama böylebi acı yaşadıktan sonra cesaret edebilir miyim bilmiyorum ..
En azından yaşam sınırını geçene kadar yatın bence.

İdare eder ,bebekte iyi şükür. Oda kolikmiş gece 11den sabah 5e kadar uyumuyor ağlıyor sürekli.
Sütüm de azaldı zorlanıyorum:KK43:
Sen nasılsın kızçen nasıl
Benim de göğüsler boşalıyor sanki yok gibi ama emdiği sürece gelirmiş kızım da aynı üç ayı bitti sayılır kucağa alıştı gazı da var üç aydan sonra biter diyorlar ama ne bilim kolik bebek çok zor kaç aylık oldu kızçen

Benim de göğüsler boşalıyor sanki yok gibi ama emdiği sürece gelirmiş kızım da aynı üç ayı bitti sayılır kucağa alıştı gazı da var üç aydan sonra biter diyorlar ama ne bilim kolik bebek çok zor kaç aylık oldu kızçen
😀kız değil erkek 😊 43 günlük 🤲🧿
Sür için iki çeşit hemen hemen aynı içerikli damla kullanıyorum onun sayesinde azda olsa geliyor.
Maşallah 3 aylık oldunuz mu daha dün gibi doğmasın dursun az daha diyorduk. Bugünümüze şükür

😀kız değil erkek 😊 43 günlük 🤲🧿
Sür için iki çeşit hemen hemen aynı içerikli damla kullanıyorum onun sayesinde azda olsa geliyor.
Maşallah 3 aylık oldunuz mu daha dün gibi doğmasın dursun az daha diyorduk. Bugünümüze şükür
Senin olmuş 1,5 ay üç ayı bulsun rahatlarsın canım inş ya sorma oturduk da gaz sıkıntılarını konuşuyoruz 😁 o yüzden bu sayfa da bu sayfadaki insanlarla değişik bir bağ oluşuyo hala arada girip bakıyorum mama veriyor musun süt az diyorsun

Senin olmuş 1,5 ay üç ayı bulsun rahatlarsın canım inş ya sorma oturduk da gaz sıkıntılarını konuşuyoruz 😁 o yüzden bu sayfa da bu sayfadaki insanlarla değişik bir bağ oluşuyo hala arada girip bakıyorum mama veriyor musun süt az diyorsun
Aynen çok şükür bugünlere, evet Veriyorum önce aptamildi şimdi hipp aldım onu Veriyorum.
Süt çoğalsın diye uğraşıyorum ama çoğalmadı daha 😔

X