Rahime çizik atilmasi ( histeroskopi) yardim!!

akasyaaa5

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2017
641
475
Merhabalar kk hanimlari:KK200:
histeroskopi rahime çizik atildiktan sonra transfer için en doğru zaman sizce 1 ay sonra mi 2 ay sonrami?
Şöyle sorayim rahime çizik atıldıktan sonra kaçıncı adet sonrasi transfer gerceklesmeli?
Rahime çizik attiran varmi?
Lütfen bilgilerinizi paylaşırsanız cok sevinirim.

Merhaba ben geçen hafta histeroskopi oldum hem o perdeyi aldılar hemde içerde temizlik yaptılar ufak tefek et parçaları 3 ay sonrada transfer olacağım. Araştırmalarıma göre 1 ay sonrası iti diyorlar ama benim izinim mayısta olacağı için 3 bekleyeceğim.. ve bu çizik işlemi düşüğü engellemek için yüzde 20 şansınızı artırıyormuş.. çünki rahim kendisini yenilediği için tutunma daha sağlam oluyormuş. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah...

ve bu çizik işlemi düşüğü engellemek için yüzde 20 şansınızı artırıyormuş.. çünki rahim kendisini yenilediği için tutunma daha sağlam oluyormuş. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah...
Aa onu bilmiyordum insallah hayirlisi

Rahim Zarına Çizik Atma (Endometrial Scratching)
Endometrium dokusuna yani rahim içi dokusunda bilinçli oluşturulan küçük çizikler gebelik şansını artırmaktadır.

Kısırlık hem toplumsal hem de ekonomik büyük bir sorun olmaya devam etmektedir. Rahmin gebelik için hazırlanmasına yönelik devam eden uzun süreli çalışmalar rahim içine atılacak çiziğin iyileşme sürecindeki reaksiyonları sonraki dönemde embriyonun tutunma şansını arttırdığını kanıtlamıştır. Bu haber çocuk sahibi olmaya çalışan birçok aile için yeni bir umut olarak kabul edilebilir.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı yaşayan kadınlarda rahim içine çizik atılarak tedavi edilebileceği düşünülmüş, yöntem ve tedaviler üzerinde çalışılmıştır. Avrupa ve Amerika’da yapılan son araştırma sonuçlarına göre; rahim zarına çizik atma işleminin açıklanamayan tüp bebek başarısızlıklarındaki başarı şansının arttırdığı kanıtlanmıştır.

Rahim zarına çizik atma yöntemi: Rahim içi dokusunun gebelik için daha uygun hale getirilmesi için yapılan çalışmalardan birtanesidir. Uygulama tüp bebek işlemine başlanacak adet döneminden bir ay önce endometrial biyopsi alır gibi çizikler atarak veya ofis histeroskopi ile rahim içi dokusuna hafifçe hasar verilerek yapılmaktadır. Bu işlemden sonra endometriumdan salgılanan büyüme faktörlerinde artış olduğu gözlemlenmiştir. İşte bu büyüme faktörleri ve hormonlar embriyonun tutunma ve yerleşme ihtimalini artırmaktadır.(Alıntıdır)

Rahim Zarına Çizik Atma (Endometrial Scratching)
Endometrium dokusuna yani rahim içi dokusunda bilinçli oluşturulan küçük çizikler gebelik şansını artırmaktadır.

Kısırlık hem toplumsal hem de ekonomik büyük bir sorun olmaya devam etmektedir. Rahmin gebelik için hazırlanmasına yönelik devam eden uzun süreli çalışmalar rahim içine atılacak çiziğin iyileşme sürecindeki reaksiyonları sonraki dönemde embriyonun tutunma şansını arttırdığını kanıtlamıştır. Bu haber çocuk sahibi olmaya çalışan birçok aile için yeni bir umut olarak kabul edilebilir.

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı yaşayan kadınlarda rahim içine çizik atılarak tedavi edilebileceği düşünülmüş, yöntem ve tedaviler üzerinde çalışılmıştır. Avrupa ve Amerika’da yapılan son araştırma sonuçlarına göre; rahim zarına çizik atma işleminin açıklanamayan tüp bebek başarısızlıklarındaki başarı şansının arttırdığı kanıtlanmıştır.

Rahim zarına çizik atma yöntemi: Rahim içi dokusunun gebelik için daha uygun hale getirilmesi için yapılan çalışmalardan birtanesidir. Uygulama tüp bebek işlemine başlanacak adet döneminden bir ay önce endometrial biyopsi alır gibi çizikler atarak veya ofis histeroskopi ile rahim içi dokusuna hafifçe hasar verilerek yapılmaktadır. Bu işlemden sonra endometriumdan salgılanan büyüme faktörlerinde artış olduğu gözlemlenmiştir. İşte bu büyüme faktörleri ve hormonlar embriyonun tutunma ve yerleşme ihtimalini artırmaktadır.(Alıntıdır)

Cok teşekürler. Adet gecikmesi yaşadınız mı

Cok teşekürler. Adet gecikmesi yaşadınız mı
Ben geçen hafta perşembe oldum ve 3 aylık bir ilaç programı hazırlandı verilen ilaçlarda adet düzenleyicisi var o 21 günlük haplar onlardan kullanıyorum hap bitince 2 güne olyrsun dedi doktorum bakalım artik görecegiz.hepimiz için hayırlısı olsun inşallah..

Bide rahimin içindeki perdeyi aldılar bende oda çok önem taşıyormuş . Bende normal şekilde hamilelik mümkün olmadığı için birde ilk ve son denemem olacağı için doktorum yapılacak herşeyi önceden yapacağını söyledi bakalım artik gerisi kader:dua:

Bide rahimin içindeki perdeyi aldılar bende oda çok önem taşıyormuş . Bende normal şekilde hamilelik mümkün olmadığı için birde ilk ve son denemem olacağı için doktorum yapılacak herşeyi önceden yapacağını söyledi bakalım artik gerisi kader:dua:
Kacinci denemeniz aceba. Benim 2 denemem ilk denemede 5 aa 2 tane embriyo transfer edildi 1 ay icimde dolandi durdu tutunamadi bama o yuzden yapildi ama küçük perdeler var dedi o alinmis

Kacinci denemeniz aceba. Benim 2 denemem ilk denemede 5 aa 2 tane embriyo transfer edildi 1 ay icimde dolandi durdu tutunamadi bama o yuzden yapildi ama küçük perdeler var dedi o alinmis
Kısmetse ilk olacak bu zamana kadar daha hiç bir uygulamam olmadı birinci seferde fazla şans vermiyorlar zaten.Aslında bende korkuyorum o kadar uğraş emek beklenti sonrası hayal kırıklığı olursa buna hazırmıyım diye düşünüyorum ...Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Kısmetse ilk olacak bu zamana kadar daha hiç bir uygulamam olmadı birinci seferde fazla şans vermiyorlar zaten.Aslında bende korkuyorum o kadar uğraş emek beklenti sonrası hayal kırıklığı olursa buna hazırmıyım diye düşünüyorum ...Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın
Malesef hayal kırıklığı üzüntü oluyor hayirlisi degilmis diyip geçmek gerekiyor

Selam
Benim cizik opu yapilirken atildi. Perde vs bi sorun yoktu.. Tutunmasi icin cizik altildi.. Opu + cizikten sonraki adette transfer icin hazirlik yapip 2 embriyo (3.gun embriyolariydi) transfer edildi. Yaklasik 1 ay surdu yani cizikten sonra transfer ama sonuc negatif..
Acikcasi nasipte yoksa cizik mizik hikaye..

Selam
Benim cizik opu yapilirken atildi. Perde vs bi sorun yoktu.. Tutunmasi icin cizik altildi.. Opu + cizikten sonraki adette transfer icin hazirlik yapip 2 embriyo (3.gun embriyolariydi) transfer edildi. Yaklasik 1 ay surdu yani cizikten sonra transfer ama sonuc negatif..
Opu da çizik atıldığını ilk sizden duydum. Taze transfer miydi sizinkisi.

Malesef hayal kırıklığı üzüntü oluyor hayirlisi degilmis diyip geçmek gerekiyor
Dua edip beklemekten başka çaremiz yok.Beni bütün tanıyan insanlar biliyor mayısta denemem olacağını aslında gizle derler hep ben kimin duası tutar bilemem ondan hep söylediğimde müslümanı olsun hırıstıyanı olsun hepsi dört gözle benden iyi haberleri bekliyorlar benim için dua edeceklerini söylüyorlar .içimde tuhaf bir pozitiflik var ama yinede korkuda pozitifligime eşit durumda ..Bişe sormak istiyorum tabi seni üzmeyeceksem :110:sen nasıldın peki ilk demende ne hissediyordun ?

Dua edip beklemekten başka çaremiz yok.Beni bütün tanıyan insanlar biliyor mayısta denemem olacağını aslında gizle derler hep ben kimin duası tutar bilemem ondan hep söylediğimde müslümanı olsun hırıstıyanı olsun hepsi dört gözle benden iyi haberleri bekliyorlar benim için dua edeceklerini söylüyorlar .içimde tuhaf bir pozitiflik var ama yinede korkuda pozitifligime eşit durumda ..Bişe sormak istiyorum tabi seni üzmeyeceksem :110:sen nasıldın peki ilk demende ne hissediyordun ?
Üzülme faslim bitti aslinda ilk test sonucum 5.8 di uzulsem mi sevinsem mi bilemedim dusecek diye beklerken 69 cikti falan yine sevinç kapladi ama saglikli degildi ilaclar ile 2 ay sonra adet oldum adette denilemez cok az kanama. Cok üzüldüm. Benim ailede kimse bilmiyor 1 arkadasim birde kuzenim eşimden kaynakli sebep oldugu icin esim uzuleceginden soylemedik herkes bebek bekliyor 6 senemiz çünkü annem hissediyor surekli dua ediyor o beni cok uzuyor. Taze embriyo ile ilk basta hep olumsuz diyorlar zaten.a ama bende bu sefer rabbimin izni ile hayırlısı ile pozitifim icimde öyle bir umut sevinç var

Inşallah arkadaşım rabbim gönlüne göre versin .Ben geç evlendim yaşım önümüzdeki ay 40 olacak aslında diyorumki bu yastan sonra dogrumu yapıyorum ama işte son olarak kendime bir sans vermek istiyorum geçen sene mayıs ayında tüpler alındı alınana kadar hiç korunmadık sonra doktor ameliyat yaptıgında dedi tüpler zaten saglıklı deyilmiş diye simdi gittigimizdede ögrendikki esimin teslerinde zaten normal bir gebelik için yetersizmiş ..tüp bebek için yeterli olmasına rağmen ilaçlar verdi internetten baktığımda yorumlar da gerçekten tüp bebege ihtiyac duymadan hamile kalanlar var ...Biliyormusun neyi çatışırsan o gelirmiş pozitif olmaya devam bebişler gelecek inşallah Ben inaniyorum:eek::dua::emir_bebek::anneadayı:

Selam
Aslında haklisiniz nasipte yoksa olmuyor ama yinede insanın içinde bir acaba diyorsunuz ya o yüzden yapılan herşeye açığım yarın bir yerde okuduğumda bana neden yapmadılar keşke belki tutardı olayı ...Inşallah nasibimizde vardır bizde yaşarız annelik duygusunu
..:anne:

Aslında haklisiniz nasipte yoksa olmuyor ama yinede insanın içinde bir acaba diyorsunuz ya o yüzden yapılan herşeye açığım yarın bir yerde okuduğumda bana neden yapmadılar keşke belki tutardı olayı ...Inşallah nasibimizde vardır bizde yaşarız annelik duygusunu
Rabbim ol der ve olur aslinda biz zaman icin sabirsizlaniyoruz biraz dogrumu yapiyorum diye düşünme bence annelik duygusunu yasamaliyiz bence. Evlat sevgisi tatmaliyiz diye düşünüyorum. Bir tanidigimin çocuğu olmuyordu neyse doktora gitto tuplerim biri %100 kapali diğer tüpü %90 kapali ayni zamanda senede 1 regl oluyordu. Tüp bebeğe başladilar iğneler vuruluyor yumurta için degil adet olmasi için ayda 2 c.tesi gidip vurduruyordu. Neyse ev taşıdı erkek gibi koltuklari kaldirdi. Bigün farkli bişey için hastaneye gidiyor ve 6 aylik hamile olduğunu öğreniyor. Imkansiz dendi okadar ignelere rağmen düşmedi. Onun zamani ozaman mis ve rabbim nasip etti.

Insallah Rabbim bizede hayirli saglikli evlatlar nasip eder canim..
Aynen bende acabalar yuzunden ne diyolarsa yaptiriyorum zaten ama nasip isi olduguda hep aklimda

X