Reddettim ama pişmanım.Çözüm önerisi olan?

novakylian

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2017
24
5
28
Merhaba arkadaşlar , ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim.Tesettürlüyüm(olayların seyrine etki ettiği için yazıyorum).3 hafta önce yan bölümden bi çocuk ders çıkışında gelip benimle konuşmak istedi , ona iki dakika vakit ayırıp ayıramayacağımı sordu.O an şaşkınlıktan peki dedim.Beni uzun süre önce görüp beğendiğini ,konuşmak için okulun son dönemlerinin gelmesini beklediğini çünkü sevgililik durumlarına vs karşı olduğunu, kendisinin dindar biri olduğunu ve benim de öyle olduğumu düşündüğü için benimle tanışmak istediğini söyledi.Mezuniyete kadar ki bir yılı da tanışma evresi olarak görebileceğimizi söyledi.Kendinden bahsetti artık ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama iyi biri gibi görünüyordu dindar , kibar , bölümümüz de iyi olduğundan iyi eğitimli ve dürüst biri olduğunu zannediyorum.

Egoistlik yaptığımı düşünmenizi istemem ama benim genelde çok güzel olduğumu söylerler, insan kendine dışardan bakamıyor tabi.Ben çocuktan bir karşı cins olarak pek etkilenmedim doğrusu o yüzden onu orada reddettim.Fakat şimdi arada onu gördükçe aslında olabilecek bişey olduğunu düşünmeye başladım(hala pek beğenmememe rağmen) ve biraz pişmanlık duyuyorum çünkü duyduğum kadarıyla aşırı dürüst düzgün biriymiş hiç sevgilisi olmamış dini sebeplerden dolayı vs.Genelde erkekler tekrar tekrar şanslarını denerler ama bu çocuk benim çok dindar olduğumu ve tekrar yanıma gelirse onu rezil edeceğimi falan düşünüyormuş "ben aynı soruyu 2. kez soramam öyle bir yüzsüzlük edemem" vs diyormuş. o yüzden benim yüzüme bile bakmıyor artık.Ben bunu bi ortak arkadaşımdan(çocukluk arkadaşım) öğrendim fakat çocugun ortak bi arkadaşımız olduğundan bile haberi yok.Şimdi onu tanımaya değer buluyorum ama iletişimimiz yok olacak gibi de görünmüyor kendim de gidemem çekiniyorum çünkü.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.

Ek soru ; siz böyle bi anda karşınıza çıkan biriyle tanışmayı kabul eder miydiniz ?
Basit biri gibi görünmek de istemedim.
Sizin başınıza benzer bişey geldi mi?​

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar , ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim.Tesettürlüyüm(olayların seyrine etki ettiği için yazıyorum).3 hafta önce yan bölümden bi çocuk ders çıkışında gelip benimle konuşmak istedi , ona iki dakika vakit ayırıp ayıramayacağımı sordu.O an şaşkınlıktan peki dedim.Beni uzun süre önce görüp beğendiğini ,konuşmak için okulun son dönemlerinin gelmesini beklediğini çünkü sevgililik durumlarına vs karşı olduğunu, kendisinin dindar biri olduğunu ve benim de öyle olduğumu düşündüğü için benimle tanışmak istediğini söyledi.Mezuniyete kadar ki bir yılı da tanışma evresi olarak görebileceğimizi söyledi.Kendinden bahsetti artık ne kadar doğru bilemiyorum tabi ama iyi biri gibi görünüyordu dindar , kibar , bölümümüz de iyi olduğundan iyi eğitimli ve dürüst biri olduğunu zannediyorum.

Egoistlik yaptığımı düşünmenizi istemem ama benim genelde çok güzel olduğumu söylerler, insan kendine dışardan bakamıyor tabi.Ben çocuktan bir karşı cins olarak pek etkilenmedim doğrusu o yüzden onu orada reddettim.Fakat şimdi arada onu gördükçe aslında olabilecek bişey olduğunu düşünmeye başladım(hala pek beğenmememe rağmen) ve biraz pişmanlık duyuyorum çünkü duyduğum kadarıyla aşırı dürüst düzgün biriymiş hiç sevgilisi olmamış dini sebeplerden dolayı vs.Genelde erkekler tekrar tekrar şanslarını denerler ama bu çocuk benim çok dindar olduğumu ve tekrar yanıma gelirse onu rezil edeceğimi falan düşünüyormuş "ben aynı soruyu 2. kez soramam öyle bir yüzsüzlük edemem" vs diyormuş. o yüzden benim yüzüme bile bakmıyor artık.Ben bunu bi ortak arkadaşımdan(çocukluk arkadaşım) öğrendim fakat çocugun ortak bi arkadaşımız olduğundan bile haberi yok.Şimdi onu tanımaya değer buluyorum ama iletişimimiz yok olacak gibi de görünmüyor kendim de gidemem çekiniyorum çünkü.Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz lütfen fikirlerinize ihtiyacım var.​
Şimdi zor bir konu bu.
Eger gerçekten tekrar görüşmek istiyorsa her seyi yenerek yanına gelir. Ama sen iyice düşündün mü? Tekrar yanına gelirse gerçekten şans verecek misin?

Sen önce iyi bir düşün. Çok ani oldu, güvenemedim, bende dürüst birini arıyorum vs. den konuyu bağlamak kolay.
Ama sonra kararını değiştiremezsin. O yüzden kendi içinde isteyip istemediğini netleştir. Sonra açılırsın veya olduğu gibi bırakırsın.

Şimdi zor bir konu bu.
Eger gerçekten tekrar görüşmek istiyorsa her seyi yenerek yanına gelir. Ama sen iyice düşündün mü? Tekrar yanına gelirse gerçekten şans verecek misin?
aslında çocuk haklı biraz çünkü ısrar vs sevmem hayırsa hayırdır sonuçta
ayrıca işte tam beğenemediğüm için kararsızım da

Keşke tanisam esas oğlanı gider su kız seni seviyor der kacardim ama tanımıyorum o halde bı cesaretle git konus,otesi Allah kerim.
cidden yapar mıydın? :KK70:
işte kendimden de tam emin olamıyorum sadece dürüstlük vs yetmez gibi de geliyor çekim olmalı haksız mıyım?

Arkadasindan yardim al derim. Cocuga gitsin sansini bidaha denemesi gerektigini, senin bunu kötü karsilamadigi soylesin. Ama bunlari soylerken senin bundan haberin yokmus gibi anlatsin. Onun agzini aradim bence sert tepki vermicek senle ilgili olumsuz bisey duymadim agzindan desin bence.
Tabi gercekten tanismak istiyosan.

Bir şans verebilirdin yine de zaten ilk görüşte etkilenmemen normal çünkü hiç tanımıyorsun sonuç olarak ilk defa tanıyacaksın zamanla hislerin oluşabilir. Ortak tanıdığı devreye sok derim

Bende sevgilimle ilk gorustugum zamanlar en basta o kadar begenmemistim ama konusmaya basladikca fikrim cok degisti,simdi kopamiyoruz birbirimizden :) tabiki biraz elektriklenme olacak ona bir sey diyemem ama her sey de dis gorunus degildir,flort gibi dusunmeden bir oturup kahve icip sohbet etsen belki daha farkli dusuneceksin,neden olmasin ki?

X