Regl olamama...

Dante0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2018
2
0
27
Herkese merhaba, adet düzensizliği için doktora gittim, hormon bozukluğu ve kist olduğunu söyledi henüz 22 yaşındayım. Diane 35 primolut’N ve glifor 850mg verdi. Diane 35i kullandım bir hafta ara verdim ve bu arada regl olmadım. Bende gün geçmesin diye ikinci kutuya tekrar başladım. Bugün ikinci günü. Bu arada regl olmam lazımdı. Bu ilaçlara başladığım zaman antibiyotik tedavisi de görüyordum gecikmenin nedeni bu olabilir mi bu ilaçları kullanıp benim gibi sorun yaşayan oldu mu? Merak ediyorum normal mi bilmiyorum.. şimdiden teşekkür ederim

evli misiniz beekar mi?
pko olabilirsiniz.
ikinci kutuya 8. gun basladiniz degil mi?

Alla alla çok ilginç. Diana 35'i hiç sevmiyorum bi kere kullandım yan etki yaptı çok bende. Yasmin kullanıyorum 6 aydır ben hapı bıraktıktan 4 gün sonra kesin olurum. Yanlış anlamayın evlimisiniz bekarmı bilmiyorum ama hapı kaçırma ihtimaliniz varmı? Hamile olabilirmisiniz?

evli misiniz beekar mi?
pko olabilirsiniz.
ikinci kutuya 8. gun basladiniz degil mi?
Büyük ihtimal pko insulin direncide var ki glifor vermiş :/ Biz gibi yani. Bu pko ne kadar arttı 10 kadından biri pkoymuş :/ ne çok özeniyorum günü gününe adet olan hanımlara :KK43:

Büyük ihtimal pko insulin direncide var ki glifor vermiş :/ Biz gibi yani. Bu pko ne kadar arttı 10 kadından biri pkoymuş :/ ne çok özeniyorum günü gününe adet olan hanımlara :KK43:

gliforu gorunce ben de pko dusundum..
antibiyotikler dogum kontrol hapinin etkisini azaltir. o yuzden de evlimisiniz diye sordum.
ben d.k kullanirken adet olurdum ama doktor olmaya da bilirsin devam et diger kutuya derdi. rahim duvari falan inceyse olmamis olabilir.
sormaa 1 ayi gecti yine yok. test Yapma geregi de duymuyorum. olamaz oyle bisey :KK70:

Alla alla çok ilginç. Diana 35'i hiç sevmiyorum bi kere kullandım yan etki yaptı çok bende. Yasmin kullanıyorum 6 aydır ben hapı bıraktıktan 4 gün sonra kesin olurum. Yanlış anlamayın evlimisiniz bekarmı bilmiyorum ama hapı kaçırma ihtimaliniz varmı? Hamile olabilirmisiniz?

hapi kacirmak da cok mesele degilki. yillardir kullandigim icin iyice bikmistim aklima gelse de icmezdim bazen. yine de oluyordu :)

gliforu gorunce ben de pko dusundum..
antibiyotikler dogum kontrol hapinin etkisini azaltir. o yuzden de evlimisiniz diye sordum.
ben d.k kullanirken adet olurdum ama doktor olmaya da bilirsin devam et diger kutuya derdi. rahim duvari falan inceyse olmamis olabilir.
sormaa 1 ayi gecti yine yok. test Yapma geregi de duymuyorum. olamaz oyle bisey :KK70:
En kötü yanıda bu zaten pkonun. Evlenmeden önce nasılsa olucam diyip geçiştiriyodum ama şimdi öylemi? 1 ay geçsin hemen kıllanıyorum. Bide öyle bişeyki ben maydonoz çok severim spoe yapıyorum mesela şuan yada bi hastaneye gidip film çektiricek oluyorum hep dusunuyorum ama bisey varmi maydonoz zarar verirmi spor yaparsam bisey olurmu. Hamile degilim ama adet olmayinca insan cok strese giriyo.

En kötü yanıda bu zaten pkonun. Evlenmeden önce nasılsa olucam diyip geçiştiriyodum ama şimdi öylemi? 1 ay geçsin hemen kıllanıyorum. Bide öyle bişeyki ben maydonoz çok severim spoe yapıyorum mesela şuan yada bi hastaneye gidip film çektiricek oluyorum hep dusunuyorum ama bisey varmi maydonoz zarar verirmi spor yaparsam bisey olurmu. Hamile degilim ama adet olmayinca insan cok strese giriyo.

aynen. sigara icerken huylaniyorum benim icin en kotu yani bu :) bide bekleyip regl olurmuyum diye gormek istiyorum ama odem toplamaya basladim bile. biyandan zayiflamaya calisiyorum cok skıntı.
yarin 3 5 tane test alcam. hic yapmadim ben bos vakitlerimde yaparim merak ettim :KK70:

aynen. sigara icerken huylaniyorum benim icin en kotu yani bu :) bide bekleyip regl olurmuyum diye gormek istiyorum ama odem toplamaya basladim bile. biyandan zayiflamaya calisiyorum cok skıntı.
yarin 3 5 tane test alcam. hic yapmadim ben bos vakitlerimde yaparim merak ettim :KK70:
Soğan kürü yaptınızmı hiç? Onun faydasını gördüm ben. Birde bal tarçın ve çöreotunu çok oneriyolar yumurta oluşumu için sogan kurude yumurta catlatmasina yariyo. Bizim sorun zaten olusmasi catlamasinda ikisini denemek lazim hicte sevmem kür işlerini :KK43:

Feeling07 Feeling07 maydonoz sıkıntılı mıymış onu sorcaktim?
Maydonoz bebeğe çok zararlı canim en baslarda. Eskiden bebek dusurmek isteyenler maydonoz yermis mesela. Dusugu cok etkiliyomus. Bendede idrar yolu enfenksiyonu var o yuzden suyunu kaynatip icerim hep. Dogum kontrol hapi kullaniyodm 6 aydir kafam cok rahatti simdi biraktim gelsin stresli dusunceleeer :KK70:

Soğan kürü yaptınızmı hiç? Onun faydasını gördüm ben. Birde bal tarçın ve çöreotunu çok oneriyolar yumurta oluşumu için sogan kurude yumurta catlatmasina yariyo. Bizim sorun zaten olusmasi catlamasinda ikisini denemek lazim hicte sevmem kür işlerini :KK43:

hamilelik icin sogan kürü sakincali diyorlar ama.. regl olmak icin tercih edilebilirde..
surekli yapmadim birkere bikac hafta yapabilmistim sıkıldım. ise yaramadi tabi okadar yaptigim da.
hicbir sey yapasim.yok. amacim zayiflamak. d.k hapini biraktim. ama bebek de istemiyorum bu kiloda. zayiflamaya calisiyorum

Maydonoz bebeğe çok zararlı canim en baslarda. Eskiden bebek dusurmek isteyenler maydonoz yermis mesela. Dusugu cok etkiliyomus. Bendede idrar yolu enfenksiyonu var o yuzden suyunu kaynatip icerim hep. Dogum kontrol hapi kullaniyodm 6 aydir kafam cok rahatti simdi biraktim gelsin stresli dusunceleeer :KK70:

hemen hemen ayni 6 7 ay oluyor evleneli d.k hapını yillardir kullanirim ama suan bırakınca tereddutluyum. bu belirsizlik sinir bozucu.

e ben bugun maydonoz aldirdimya. odem topluyorum kaynatirim iyi gelir diye:)

hamilelik icin sogan kürü sakincali diyorlar ama.. regl olmak icin tercih edilebilirde..
surekli yapmadim birkere bikac hafta yapabilmistim sıkıldım. ise yaramadi tabi okadar yaptigim da.
hicbir sey yapasim.yok. amacim zayiflamak. d.k hapini biraktim. ama bebek de istemiyorum bu kiloda. zayiflamaya calisiyorum
Keske hapi birakmasaydiniz hapi birakip kur yapmassaniz gene adet olamicaksiniz buda kilo almaya sebep olucak. Ben hapi kullanirken 5 kilo verdim tabi kendiligimden degil spora gittim ve ekmegi kestim dikkat ettim hep yediklerime. Spora gidebilseniz keske faydasi oluyo gercekten. Bizim isimiz çok daha zor zayiflama konusunda :KK43: benim yediklerimi yiyen bi deri bi kemik olur ama ben 6
7 ayda 5 kiloyu anca verebildim :/

hemen hemen ayni 6 7 ay oluyor evleneli d.k hapını yillardir kullanirim ama suan bırakınca tereddutluyum. bu belirsizlik sinir bozucu.

e ben bugun maydonoz aldirdimya. odem topluyorum kaynatirim iyi gelir diye:)
Allah seni :KK70: valla icme test yapmadan allah korusun bisey falan vardir belki. Bende persembe gunu disciye gidicem ondan sonra baslicaz iliskiye dogal olarak korunmuyoruzda en ufak hareketimde dusunucem artik biseymi var diye. Normal olanlar ne kadar guzel 1 ay gectimi hamile oldukları kesin gibi bisey ben asla test yapmazdim her ay gunu gunune adet olsaydim. Batı beklerdim gelmesse kan testi yapardım ama biz masallah 4 ayda gecse olmuyoruuz :KK43:

Keske hapi birakmasaydiniz hapi birakip kur yapmassaniz gene adet olamicaksiniz buda kilo almaya sebep olucak. Ben hapi kullanirken 5 kilo verdim tabi kendiligimden degil spora gittim ve ekmegi kestim dikkat ettim hep yediklerime. Spora gidebilseniz keske faydasi oluyo gercekten. Bizim isimiz çok daha zor zayiflama konusunda :KK43: benim yediklerimi yiyen bi deri bi kemik olur ama ben 6
7 ayda 5 kiloyu anca verebildim :/

hapi biraktim da doktora gittim. 35 gun bekleyip regl olmazsam test yapip, negatifse farlutal ile olmami istedi.
kilo kac?
okadar snir bozucuki.. glifora da basladim.. diyetteyim. bir gun bozdum. o da sabahtan aksama kadar hicbisey yemeyip aksam disarda yemek yedim. sabah tartildim. tarti +700 gosterdi. cildirdim..

Allah seni :KK70: valla icme test yapmadan allah korusun bisey falan vardir belki. Bende persembe gunu disciye gidicem ondan sonra baslicaz iliskiye dogal olarak korunmuyoruzda en ufak hareketimde dusunucem artik biseymi var diye. Normal olanlar ne kadar guzel 1 ay gectimi hamile oldukları kesin gibi bisey ben asla test yapmazdim her ay gunu gunune adet olsaydim. Batı beklerdim gelmesse kan testi yapardım ama biz masallah 4 ayda gecse olmuyoruuz :KK43:[/QUOTE
test tamam da bat yok sat yok. her sey düzensiz test yaparim o an var ama erken oldugundan cikmadi belki. yumurtlama falan belli degil. her gun test mi yapcam ben :KK70:
en iyisi bi on tane aliyim ben uc bes degil

hapi biraktim da doktora gittim. 35 gun bekleyip regl olmazsam test yapip, negatifse farlutal ile olmami istedi.
kilo kac?
okadar snir bozucuki.. glifora da basladim.. diyetteyim. bir gun bozdum. o da sabahtan aksama kadar hicbisey yemeyip aksam disarda yemek yedim. sabah tartildim. tarti +700 gosterdi. cildirdim..
Boyum 1.64 kilom yazin 64e cikti suan 58im yazdan beri çaba gösteriyorum ama :/ sizin kac?

az once alintimin birini yanlis yapmisim.

sen gayet iyisin. 1.60 72.5 kilo
Verirsiniz sizde yeterki azim olsun duzenli beslenmek sanirim en onemli sey ac kalmak gercekten kilo verdirmiyor bunu anladimm ben hic ara ogun yiyen birisi degilimdir hatta ogle yemegide yemem direk aksam yemegini yerim cok ac oldugum icinde cok yerim. Ama sabah ogle aksam yeyip ara ogunlerdede meyve veya yogurt gibi hafif seyler yemek cok faydali oluyo. Yesilcay odem atiyomus. Suyu çok icmek gerekiyo ve icine limon sıkarsanız birazda ılık olursa yaglari eritiyo. Ekmeği agziniza surmeyin. Ben hic yemeklerde yemiyorum artik. Mesela patlican yemegi yapiyorum diyelim yanina bol yesillikli salata yapiyorum icine yarim su bardagi bulgur haslayip atiyorum salatanin icine hic ekmek yeme istegim olmuyo doyuruyoda baya. Bulgur kilo aldirmiyo ama pirinci koklama bile :) bogazimizi tutsak varya kendiliginden gider kilolarda iste tutamiyoruz :/

X