Sivilceli Ciltler Roaccutane tedavisi en kısa ne kadar sürer

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

birbuketmutluluk

Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2020
24
6
26
Sivilceleri çok fazla olmayıp roaccutane kullanan arkadaşlara soruyorum. Tedaviniz ne kadar sürdü ? 2-3 ay da roaccutane tedavisi biten arkadaşlar var mı ? benim yüzümde hiç sivilce olmazdı son iki yıldır hep sivilce oluyor. bazen 3-4 e kadar düşüyor sayısı bazen 15 e falan çıkıyor ama bunlar kistik sivilceler değil. küçük-orta boyutta sivilceler. cildim karma. hormon sorunum yok. doktora gidip roaccutane hakkında danışacağım ancak öncesinde merak edip sormak istedim. tedavisi kısa sürenler ya da düşük doz kullananlar ne kadar süre kullandınız ? örneğin 10 mg - 3 ay vb gibi kullanan var mı aramızda ?

Ben 5 yıl önce roaccutane tedavisi oldum 20mg - 6 ay sürdü aşırı bir sivilcem yoktu ama tedavisi sırasında tedavinin kusması denilen dönemde tüm yüzümde sivilceler çıktı tedavinin 3-5. Aylarında sonra tamamen bitti. Tedaviden sonra cildim tertemiz makyajsız geziyorum ve herkes cildimin ne kadar güzel olduğunu söylüyor. Roaccutane sırrımı kimseye söylemiyorum 🤫

Merhaba, ben pandemiden önce yaklaşık üç ay gibi bir süre kullandım. Fakat dördüncü ayımda maalesef araya bu süreç girince hastaneye gidemedim ve bırakmak zorunda kaldım. Şunu söyleyebilirim ki benim cildim aşırı sivilceli bir cilt değildi ama aşırı yağlı ve beyaz noktalara sahiptim. Bende öyle kusma dönemi falan olmadı aksine taş çatlasın 1-2 tane sivilce çıkarmışımdır o kadar ama tabi ki bu herkeste farklılık gösteriyor. Üç ayın sonunda da cildimde inanılmaz bir düzelme gözlemlediğimi söyleyebilirim. Mesela artık sivilcem çıkmıyor, en güzeli saçlarım yağlanmıyor ve cildim artık yağlı değil bu inanılmaz güzel bir şeymiş bunu anladım. Yakın zamanda da tekrar doktoruma gittiğimde memnun olduğumu söyledim o da zaten pek sorun kalmadığını belirtti ve tedavim tamamlanmış oldu diyebilirim. Fakat siz yine de kullansanız bile kafanıza göre bırakmaya kalkışmayın çünkü sonrasında daha fazla bile çıkabilir bunu yaşayan arkadaşlarım oldu. Bu nedenle doktor kontrolünde devam edin o size ne zaman bırakıp bırakmayacağınızı söyler.

hepinize çok teşekkür ederim. peki üç ay kullanan arkadaşlarım, sırt bel ağrılarınız oldu mu ve ne kadar süre sonra başladı ağrılarınız acaba eğer olduysa ?

ya da regl den kesilme durumunuz oldu mu acaba ? acaba 3 ay gibi daha kısa süre kullanınca bu tür yan etkileri daha mı az görüyoruz genel olarak diye merak ediyorum

Arkadaşlar bende içeli 5 gün oldu vücudum kemiklerim böbreklerim ve karaciğer tarafımda cok ağrı var sizlerde böyle ağrılar oldumu ben bütğn gün ilaç bana negibi zarar vericek düşüncesiyle yaşıorm çoğu kişi fayda görmüş ama bazı kişilerde cok yakınıyor evliyim bide kötümü yaptım dersiniz bıraksammı

Arkadaşlar bende içeli 5 gün oldu vücudum kemiklerim böbreklerim ve karaciğer tarafımda cok ağrı var sizlerde böyle ağrılar oldumu ben bütğn gün ilaç bana negibi zarar vericek düşüncesiyle yaşıorm çoğu kişi fayda görmüş ama bazı kişilerde cok yakınıyor evliyim bide kötümü yaptım dersiniz bıraksammı
Bol su içiyor musun?

Bu ilacı ben de çok kullanmak istiyorum. Yüzümü her yıkadığımda yüzüm kaşınır ve mutlaka iki üç tane küçük küçük sivilcem çıkar. Bu durum artık çok yordu beni 😞 yüzdeki kaşıntıya da iyi geliyo mu acaba bilginiz var mı

Bu ilacı ben de çok kullanmak istiyorum. Yüzümü her yıkadığımda yüzüm kaşınır ve mutlaka iki üç tane küçük küçük sivilcem çıkar. Bu durum artık çok yordu beni 😞 yüzdeki kaşıntıya da iyi geliyo mu acaba bilginiz var mı
Bilmiorum canım ben 5 gün kullanabildim bıraktım bana yaramadı ilaç çok yan etki gösterdi

Merhaba ben de zoretanıne basladım bugün 5.gun benımde öyle cok sıvılce problemim yoktu ama hıc eksık olmayan uc dört tane derı altı ucsuz sıvılcem vardı bende oynayıp hep iz kalmasına neden oldum bakalım şimdilik bel agrım var yuzüm hafıf soyulmaya basladı kullanan arkadaşlar ne durumda buradan paylaşırsanız cok sevınırım tamamen pürüzsüz bi cilde sahip olabilecek mıyım

periperisi şu an güncel durumu ne acaba cildiniz yağlanma geri geldi mi

begonya13 çukur izler gitmiyor roaccutane ile onlar tamamen gitmez doktor lazer yapınca görünürlüğü azalıyor ama tamamen asla geçmiyor diye biliyorum bir de siz kaç mg ile başladınız ve mevcut durumunuz ne acaba

ya da regl den kesilme durumunuz oldu mu acaba ? acaba 3 ay gibi daha kısa süre kullanınca bu tür yan etkileri daha mı az görüyoruz genel olarak diye merak ediyorum
Ben kullaninca regl 3 gun surmeye basladi keske kullanmasaydim 7 gun surerdi 3 gun sonra azalmaya basladi cok kotu bi yan etki yapti bana bagirsaklarim bobreklerim mahvoldu biraktim

Benim 7 ay sürmüştü tedavim kişiden kişiye değişiyor ama en garanti sonuç zaten 6 ay en az çünkü komple tabiri caizse deriniz sökülüyor ve yerine yeni deri çıkıyor gibi bir durum çok çok zor bir tedavi ama sonucu muhteşem

Benim 7 ay sürmüştü tedavim kişiden kişiye değişiyor ama en garanti sonuç zaten 6 ay en az çünkü komple tabiri caizse deriniz sökülüyor ve yerine yeni deri çıkıyor gibi bir durum çok çok zor bir tedavi ama sonucu muhteşem
Ben cok kullanmak istedim ama kullanamadim 5 gun sadece kullanabildim hep icimde ukte

X