RTÜK çizgi filmlere el att

DryaSzr

Edeple gelen lütufla gider
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
2.987
1.454
Barbie
Mini etek giyiyor, saçı başı açık.
Miniklere kötü örnek oluyor...
Üstelik Ken adlı bir kefere ile evlilik yolunda. Bir tane Ken bebeği alıp baktık. Sünnetsiz çıktı herifçioğlu.
Asterix
Bu tipler sadece bir "cizgi film" kahramanı değil aynı zamanda Fransız.
Fransa'nın Galya bölgesinde yaşıyorlar ve muhtemelen sarkis markisle bitiyor isimleri.
Yani oraya sonradan yerleşmiş Ermeni olabilirler.
Üstelik biliyorsunuz, Fransa okullarda türban yasağını ilk koyan memleket Bu vesile ile "Asterikis" adlı şeyin TRT'de yayınlanması, denetim kurulumuz tarafından uygun görülmemiştir.
Balto
Köpek mekruhtur...
Çızgı film (çizgi film demek istiyor) kahramanı bile olsa bir köpeğin kahraman olması bize yakışmaz.
Üstelik kutuplarda yaşıyor. Namaz bilmez, niyaz bilmez toprakların hayvanı yani.
Gitsin, kendini yayınlatacak başka bi'kanal bulsun.
Ayı Kardeş
Ayı kardeş mayı kardeş, deyip çocuklara zararlı şeyler öğretmenin alemi yok.
Ne demek ayı kardeş. Maymunlar da kardeş o zaman...
Darwinci misin sen hemşerim?
Ne öğretiyorsun körpe beyinlere?
Ayı ayıdır işte. Geçirirsin burnuna bi' halka. "Hamamda kadınlar nasıl bayılır muhterem" dersin, küt diye yatar yere, eğlenirsin. Bitti gitti...
Miki Maus
Fare deyip geçmemek lazım.
Hazreti Nuh efendimiz gemiyi yapıp her mahlûkat-tan bir çift aldığında fareden de bi'tane almıştı unutmayalım.
Ne yapti bu fareler: Gittiler geminin tahtalarını yediler, gemi battı. Şimdi bu zararlı mahlûkati TRT ekranlarında yayınlayıp sevimli göstermenin bi'faidesi var mı? Yok...
kaynak: Gani Müjde

bunlarda diğerleri.. ;
Donald Duck
Bu ne kardeşim, hem sarmaş dolaşlar, hemde g.tlerinde don yok daha...
ya küçük çocuklarımızda bunları örnek alırsa
önce bi don alsınlar öyle gelsinler
Voltran
Nedir bu çizgifilmdeki amaç...
voltran voltran voltran, birleşin beraber hareket edelim...
oldu güzelim, ondan sonra neden gençler çete kuruyolar, suç işliyolar...
derhal yasaklanası...
Transformers
Nedir bu ikiyüzlülük abicim...
ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol ya...
arabamısın robotmusun daha o belli değil...
öylemisin böylemi...
Gençlerde kişilik sorununa yol açıcaklar ya...
Şirinler
Şirine neden her daim mini etekle geziyo...
100 erkek şirinin arasında uygunmudur bu yaptığı...
film bitip kapılar kapandımı şirin köyde neler oluyo...
bu yetişkin şirinleri kim zaptediyo...
şirine kapanana ve şirinler hadım edilene kadar yasaklanması..
spiderman
savunmasız ve masum kızları ağına düşürüyo başka bi açıklama yapmaya gerek yok sanırım
:teytey:

NOT: YAZARI-GANİ MÜJDE'dir arkadaşlar.....

canım sende televizyonda çizgiflim bırakmadın:roflol:evet açıkçası çizgiflimlerde gizliden çocukların kafasına sokmaya çalışıyorlar ama o zaman oyuncakçılardada çizgiflim kahramanlarının satılmaması gerekiyor kısaca televizyondan kaldırılsa oyuncakçılarda bunlardan çok var özellikle barbilerCADIARZU

barbie'lere gıcığım oldum olası .....
cocuklar da haklı be ekinoks ne izlesinler.7 yaşındak bir çocoğa baby tv izletmen az ihtimal
:)))))

canım heralde yani bizlerde bu çizgiflimlerle büyümedikmia.s ama o zaman onlar çok masumdu şimdi maşşallah o kadar fazlalaştiki çocuklarda bence sıkıldı :kahve:

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????hakikaten Ilginç Arkadaşlar!

konu çok güzel bi konu tv çocukları fazlasıyla etkiliyor iyi veya kötü tv yi çok fazla izlemek başlıca bi hata çocuklara izletigimiz şeylerde bizler seciçi olmalıyız onların istediklerinide beraber izleyip yorumlarla çocuga yanlış ve dogruları göstermeliyiz.RTÜK hangi birini kaldırsın siz RTÜK e şikayetinizi edin evdeki RTÜK de biz olalım.

konu çok güzel bi konu tv çocukları fazlasıyla etkiliyor iyi veya kötü tv yi çok fazla izlemek başlıca bi hata çocuklara izletigimiz şeylerde bizler seciçi olmalıyız onların istediklerinide beraber izleyip yorumlarla çocuga yanlış ve dogruları göstermeliyiz.RTÜK hangi birini kaldırsın siz RTÜK e şikayetinizi edin evdeki RTÜK de biz olalım.

:hooray: bu yorumun için teşekkür ederim ....herşey evde başlayıp bitiyor di mi ama.....

Ben Bugün çok üzgünüm Bugün Kafam çok çalişkan Ama Yorumsal Yeteneklerimi Kaybettim.himmmmmmmmmmbi Düşiniyim.evet Aslinda Kontrol Mekanizmalarinin Varliği Bence özellikle Yeni Gelşmekte Olan ülkelerde Benlik Bilincini Kaybetmemek Açisindan çok önemli .sonra Onlar çocuk Ne Kadarimiz Ne Kadar Yanlarinda Televizyon Seyredebiliriz.onlar Televizyona Daldiği Anda Biz Işlerimize Daliyoruz .kisacasi çocuklarimizi Korumak Için Tüm Teknolojisini Seferber Edcek Olan Rtük'e Sqaygilarimla .destekler Benden.

Ben Bugün çok üzgünüm Bugün Kafam çok çalişkan Ama Yorumsal Yeteneklerimi Kaybettim.himmmmmmmmmmbi Düşiniyim.evet Aslinda Kontrol Mekanizmalarinin Varliği Bence özellikle Yeni Gelşmekte Olan ülkelerde Benlik Bilincini Kaybetmemek Açisindan çok önemli .sonra Onlar çocuk Ne Kadarimiz Ne Kadar Yanlarinda Televizyon Seyredebiliriz.onlar Televizyona Daldiği Anda Biz Işlerimize Daliyoruz .kisacasi çocuklarimizi Korumak Için Tüm Teknolojisini Seferber Edcek Olan Rtük'e Sqaygilarimla .destekler Benden.

canım sonunda anladın şaka şaka kız :1hug: bunlar anne babaların sorunları en çokta anneleri ilgilendirir sen takip edersen hiç bir sorun yok iyiyi kötüyü sen öğreteceksinki çocuk bunun farkında olsun a.s

üzgün müsün ..nen var ....bak üzüldüm şimdi ..üzgün olmana.....
bu arada bu yazı RTÜK el atacak diye değil,,
hem RTÜK ne yapsın biz çocuklarımza sahip çıkamadıktan sonra..ben de transformeslarla büyüdüm ama robot olcem diye de tutturmadım :))
psikolocik olarak kafada var ama o kaaaa :)))

üzgün müsün ..nen var ....bak üzüldüm şimdi ..üzgün olmana.....
bu arada bu yazı RTÜK el atacak diye değil,,
hem RTÜK ne yapsın biz çocuklarımza sahip çıkamadıktan sonra..ben de transformeslarla büyüdüm ama robot olcem diye de tutturmadım :))
psikolocik olarak kafada var ama o kaaaa :)))

:roflol::roflol::roflol:ay birde tuttursaydın kız

Noluyo burda?
RTÜK mü çizgi filmlere el atan, yoksa Gani Müjde'mi?fisfisfis
Gani Müjde, Cedric'i unutmuş.8 yaşındaki bi çocuk bu kadar mı aşkla kafayı bozar,anlamak mümkün değil.Kızım 1.5 yaşındayken Stv'de yayınlanıyordu;sağolsun samanyolu tv mümkün olduğunca çocukların izleyeceği şekle sokuyordu diyalogları.Şimdi Cine 5 'te görüyorum.Ben bayılarak izliyorum ama kızıma imkanı yok izletemema.s

Noluyo burda?
RTÜK mü çizgi filmlere el atan, yoksa Gani Müjde'mi?fisfisfis
Gani Müjde, Cedric'i unutmuş.8 yaşındaki bi çocuk bu kadar mı aşkla kafayı bozar,anlamak mümkün değil.Kızım 1.5 yaşındayken Stv'de yayınlanıyordu;sağolsun samanyolu tv mümkün olduğunca çocukların izleyeceği şekle sokuyordu diyalogları.Şimdi Cine 5 'te görüyorum.Ben bayılarak izliyorum ama kızıma imkanı yok izletemema.s

a.s canımssss büyüdüğünde napıcaksın ?
GANİ MÜJDE'nin bir yazısı canımss bu .RTÜK akıllı işaretlerle uyarıyor bizi ztn.bir de ben tom & jeryyy'e kızıyorum..bütün gün kavga gürültü patırtı.şiddetin çizgi hali yaniii

RTÜK şikayet edilmediginden şikayetci bizler ne verilirse kabul eder hale gelmişiz hep başkalarından bekliyoruz siz hiç şikayette bulundunuz mu:uhm: RTÜK e bu pragram yanlış diye her insan başkasından beklerse zor ya :çok üzgünüm:begenmediklerimizi şikayet edelim evdede konturolcü olalım çocuklarımız için .a.s.

RTÜK şikayet edilmediginden şikayetci bizler ne verilirse kabul eder hale gelmişiz hep başkalarından bekliyoruz siz hiç şikayette bulundunuz mu:uhm: RTÜK e bu pragram yanlış diye her insan başkasından beklerse zor ya :çok üzgünüm:begenmediklerimizi şikayet edelim evdede konturolcü olalım çocuklarımız için .a.s.

tatlicadiarzu haklısın bacumm.ben bi kerem aydının programını ispiyonladım RTÜK'e jeyyar bıkmştım artık semira hanımdan.ispiyonladım.benden sonra program yayından kalktı sırnaşık şey benle bi alakası yoktu ama....herkes bıkmıstı

X