Ruhunun azap çekmemesi için ne olur dua edin...

mlkhkn

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
297
14
41
Yıllar önce başladı her şey…Telefonda ki ses büyülemişti onu…Henüz yüzünü görmemişti ama aşık olmuştu o sese…Ondan başka bir şey düşünemez olmuştu..Bir gün tanıştılar…Kalbi pır pır atmaya, karnında kelebekler uçmaya başlamıştı…29 harften oluşan alfabe yalnızca 5 harf olmuştu onun için..Buğulu camlara,kağıda,kalbine yazdı adını..Platonik bir aşktı onun ki..Yanındaydı ama yoktu aslında…Kara gözlüsünden tek bir güzel söz duymak için beklerdi.Beklerdi ama birşey duyamazdı..Bir gülüşü için neler vermezdi ama güldüremezdi de onu..Hep hüzünlüydü bakışları,sonbahar gibi solgundu yüzü…Ok gibiydi kirpikleri…Bir bakışı kalbini delerdi..Bir gülse güller açardı yüzünde,gamzelerine doyamazdı…Uzanırdı ama elini tutamazdı..Ne çok sevmişti karagözlüsünü…Tüm şarkılar ona yazılmıştı sanki,her şey oydu…Güzellikler adına attıkları her adım ayaklarına dolanıyordu…Dolandı,dolandı ve bir kördüğüm oldu en sonunda..Çözülmedi,çözülemezdi…Dedim ya platonik bir aşktı onunkisi..Karagözlüsünün aklında bir başkası vardı..Zaten hiç sevmemişti onu…Çiçekten çiçeğe konan ir arı misali…ama hiç ona konmamıştı…Zaten o karagözlüsünün kendisini sevebilme ihtimalini sevmişti..O ihtimalde bitmişti artık..Umutlar tükenmişti…Karagözlüsü bir gün evlenmeye karar verdi,onun sevdiği gibi o da sevdi birini…Bir gün geldi ona, dönmek için değildi bu gelişi..Sana yaşattıklarım için beni affet,hakkını helal et evleniyorum dedi..Cümleler boğazına tıkandı,bacakları titremeye başladı…Allah bir güç verdi onan o an bu cümleler karşısında karagözlüsünün karşında dik durmayı başarabildi..Hakkını helal etti ve mutluluklar diledi ona…Bir yaz günü kapılarının önünden geçiyordu,öyle kalabalıktı ki..Evleniyordu,en mutlu günüydü karagözlüsünün….Gözyaşlarını içine akıttı..yıllar geçti aradan…Baba olduğunu öğrendi karagözlüsünün…en büyük hayaliydi baba olmak..Kavuşmuştu hayaline..Sevdiğini de almıştı..Oysa onun yapacak bir şeyi yoktu ki karagözlüsünü unutmaktan başka…Zaman su gibi aktı geçti…O ikinci kez baba olmuştu,diğeri ise evlenmişti..Mutluydu..Şanslıydı..Ama aşk diyince aklına yalnızca o geliyordu…Hayatında değildi ama en azından var olduğunu,mutlu olduğunu biliyordu…Soğuk bir kış günü,bir sela sesiyle ürperdi içi…Karagözlüsüydü ölen…Onun adını duydu..Beyninde şimşekler çaktı…Ağladı,ağladı,ağladı..İçine akıttı gözyaşlarını…Eşi yüzüne baktı,ne oldu dedi…Hiç diyebildi yalnızca…Arkadaşımın eşi ölmüş dedi…Genç miydi?,tanıyor muydun? dedi eşi… Evet henüz çok gençti, iki çocukları vardı, ama tanımak nasip olmamıştı dedi…

Bu yaşanmış bir hikayedir…Sizlerden Allah rızası için genç yaşta ebediyete göç eden bu arkadaşımız için dua etmenizi istiyorum..ruhunun azab çekmemesi için lütfen herkes bir yasin suresi okusun…Ondan dualrımızı esirgemeyelim...senağlama

Sizin tanıdığınız mıydı anlayamadım hikayeyi? Allah rahmet eylesin ne diyim?

allah rahmet eylesin,
günahlarını affetsin ...

bende hiç bişi anlamadım :uhm:
neden ölmüş
ölenle kadın mı adam mı :uhm:
allah rahmet eylesin

ne önemi var ki kimin öldüğünün... arkadaşımızın sevdiği biri vefat etmiş...

allah rahmet eylesin ... başın sağolsun canım...

Bir kız arkadaşım rahmetliyi çok sevmişti.Rahmetlide başka bir arkadaşımla evlendi.Ölen erkek...Sevilen kişi yani..Seven kızda başka biriyle evlendi.Aynı mah.de oturuyorlardı..Çocuk öldü eşi ve 2 çocuğu kaldı geride..diğer seven arkadaşımda sevgisini kalbine gömmüştü zaten..o yüzden ona hiç olmazsa dua etmek istemiş.o yüzden hikayesini yazıya döküp mail atmış.Ne kadar çok inasana ulaşırsa o kadar dua edilir diye düşünmüş..Bende buraya ekledim o yüzden..Hepinizden Allah razı olsun..

Çocuk trafik kazasında öldü geçen hafta sonu.yarın 1 hafta olacak..Arkadaşım ona karagözlüm derdi..Oda bu şekilde hissettiklerini yazıya dökmüş..

"çocukluk işte, belki de ilk AŞK
belki de ilk delilik. "

çok üzüldüm inan, Allah rahmet eylesin

Allah rahmet eylesin. belli ki arkadaşınız çok sevmiş.
Ne zordur şimdi hissettikleri........

bizim duamızz önemlii deell
arkadaşınn hakkını helall etsinn bence
ama yinede öleninn arkasındann konuşmakkk bana düşmezz allah rahmet eylesinn
amaa yannış anlmazsann sankii bu kız senmişsinn gibimm geldi bana

X