Rusya, antibiyotik yüklü 23 ton tavuğu Türkiye'ye geri gönderecek

ema1

Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr
Pro Üye
10 Ağustos 2009
26.008
18.155
haber.sol.org.tr/turkiye/rusya-antibiyotik-yuklu-23-ton-tavugu-turkiyeye-geri-gonderecek-142587
Rusya, antibiyotik yüklü 23 ton
tavuğu Türkiye'ye geri gönderecek
Rusya'nın Primorye kentinde
Türkiye'den gelen tavuk
kıymasında, izin verilenden fazla
antibiyotik belirlendiği gerekçesiyle
23 ton tavuk geri yollanacak.
Mevcut yasalara göre ürünler
ihracatçı ülkeye geri gönderiliyor ya
da imha ediliyor.
DHA
Perşembe, 14 Ocak 2016 10:06

Rusya Federal Bitki Koruma ve
Karantina Servisi
(Rosselkhoznadzor) Primorye
laboratuvarlarında, Vladivostok
limanından Rusya'ya giren büyük
bir parti Türk menşeili tavuk
kıymasından alınan numunede izin
verilen seviyenin neredeyse iki katı
fazla antibiyotik tespit edildiği
belirtildi.
Konu ile ilgili Rosselkhoznadzor
bölge yönetimi internet
sayfasından yapılan açıklamada
şöyle dendi:
"Türk firması tarafından imal edilen
ve yerel bir üreticinin adresinde
veteriner sertifikası ile 2015 yılı
sonunda Vladivostok limanından
Rusya'ya sokulan 23 tondan fazla
et ürünü tespit edildi.
Rosselkhoznadzor resmi devlet
veteriner laboratuvarı verilerine
göre ithal ürünlerde izin verilen
ölçüden 1.8 kat daha fazla
Antibiyotik oksitetrasiklin tespit
edildi."
ANTİBİYOTİK YÜKLÜ TAVUKLAR!
Açıklamada FGBU "Primorye
Bölgelerarası Veteriner
Laboratuarı"nda gerçekleşen ikinci
kontrolde ise ilk yapılan teste tespit
edilenden daha fazla antibiyotiğe
rastlandığı belirtildi. İlk testte bir
kilo üründe 17.95 mikrogram
oksitetrasiklin tespit edilirken, ikinci
kontrollerde bir kilo üründe 18.15
mikrogram oksitetrasiklin tespit
edildiği açıklandı.
Mevcut yasalara göre ürünler
ihracatçı ülkeye geri gönderiliyor ya
da imha ediliyor.
Uzmanlar yüksek doz antibiyotik
içeren gıda ürünlerinin
tüketilmesinin antibiyotiklere karşı
direnç oluştuğunu ve bunun
sonucunda ilaçların etkisinin
azaldığını bildirdiler. Ayrıca bu tür
antibiyotiğin birçok yan etkisi
olabileceği de ifade ettiler

Köpeğime şifa verdi köpek saldırısından sonra iyileşmeyen yaraları iyileşti pişirilmiş kemikli tavuk eti tavsiye ederim

tavuktan tiksinti geldi, mideme de dokunmaya başladı niyeyse, uzun bi süre yemeği düşünmüyorum valla

Ben köpeğe 2 gün tavuk eti versen yemez ama bulgur pilavını her gün ver yer hayvan akıllı bence , benide tavuğun kokusu miğdemi kaldırdığı için yemiyorum yolsa kusarım
tavuktan tiksinti geldi, mideme de dokunmaya başladı niyeyse, uzun bi süre yemeği düşünmüyorum valla

Ben köpeğe 2 gün tavuk eti versen yemez ama bulgur pilavını her gün ver yer hayvan akıllı bence , benide tavuğun kokusu miğdemi kaldırdığı için yemiyorum yolsa kusarım

her markanın tadı çok bozuldu bundan 10 sene önceki gibi değil, 20 sene önceki gibi hiç değil

Verdikleri yem yem değilki kim bilir içinde neler var yumurtada öyle kokan yumurtayıda yiyemiyorum, artık herşeyden şüphe duyar olduk hep şirketlerin yıl sonunda bilançoların artı gösterme hırslarından dolayı ,ha ram helal karışık işlerinden güven sıfır
her markanın tadı çok bozuldu bundan 10 sene önceki gibi değil, 20 sene önceki gibi hiç değil

Biz antibiyotiğe alışkınız gelsin sağlıklı tavuklar oh miss..yanına soğan salatası..ayran..şifa şifa..

İyyy tiksinirim hazır tavuktan.. Agzima surmem..yiyenlerede sasarim tat yok, kokusu çirkin, hormonlu hormonlu..
Eğer imkânı olan varsa köy tavuğu bulup yesin ayda bir.. İki kerede tüketen şifa olur hiç olmazsa..
Ben eşime söyledim köy tavuğu bulacak bi arkadaşı getirecek.. Kendinmi yolcan tüylerini temizlicen dedi.. Temizlerim dedim.. Eskiden haziri mi vardı

İyyy tiksinirim hazır tavuktan.. Agzima surmem..yiyenlerede sasarim tat yok, kokusu çirkin, hormonlu hormonlu..
Eğer imkânı olan varsa köy tavuğu bulup yesin ayda bir.. İki kerede tüketen şifa olur hiç olmazsa..
Ben eşime söyledim köy tavuğu bulacak bi arkadaşı getirecek.. Kendinmi yolcan tüylerini temizlicen dedi.. Temizlerim dedim.. Eskiden haziri mi vardı
İsanların maddi imkanı yok herkes doğal beslenemiyor

Benim demek istediğim, haftada bir yiyosa hazirini, ayda bir yesin saglikli olanı yesin..
Benimde çok iyi değil durumum, ama sonra sağlıktan olmakta var o daha zor..
evet haklısın ama 5 kişilik bir aileyi düşün mutlak evde hergün aş kaynaması lazım tavuk yemezse sebze yemezse yağlar berbat et zaten alamıyor vasat tülketici mecburen ne alabiliyor ise onu kaynatacak

Sağlıktan şöyle zararı oluyor diyelim dişin apse yaptı ve litihaplandı sonra doktor anritibiotik yazdı ama iltihap geçmediyse daha pahalısını ve yabancı marka olanını almak zorundasın yoksa iitihap geçmiyor o yediğimiz tavukların acısı başka,başka çıkıyor
Benim demek istediğim, haftada bir yiyosa hazirini, ayda bir yesin saglikli olanı yesin..
Benimde çok iyi değil durumum, ama sonra sağlıktan olmakta var o daha zor..

Sağlıktan şöyle zararı oluyor diyelim dişin apse yaptı ve litihaplandı sonra doktor anritibiotik yazdı ama iltihap geçmediyse daha pahalısını ve yabancı marka olanını almak zorundasın yoksa iitihap geçmiyor o yediğimiz tavukların acısı başka,başka çıkıyor
senin ki bardağın dolu tarafını görmek:KK9:

Hazır tavukta öyle ucuz degilki..
Kızım eşim yer alırım yaparim nadiren.. Marketten almam tavukcudan alırım normal boyda tavuk 10 - 12 lira..

rusya zaten türkiyeyi yıllardır gıda/tekstil konusunda bunu yapıyo.

2008-2009dan önce 1 kilo tavuk alışverişimiz yok. domatesler gider yılkardır gümrükte bekler olmayan belgeler isterler. tekstil gider olmayan belgeleri isterşer. sezonu geçer tekstil ürünlerinin.
rusyayla yapılan yıllardır enşyi ticaret bavul ticareti.

tavuk sattığımız tonajda enaz ülke ki zaten daha yeni başlamıştık yine araplara satarız problem yok.

X