RUTUBET SORUNU BİLENLER YARDIM EDEBİLİR Mİ

aks2304

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2020
162
81
Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.bir önceki evimizde rutubet çıkmıştı güç bela kendimizi attık oradan bir ev bulup.Sorun şu; Yeni taşındığımız ev bahçe katı alt katın bir kısmı kömürlük bir kısmı zemin.Biz buraya girerken üstüne basa basa ev sahibi ile konuştuk okumuş etmiş bir kadın kendisi de asla rutubet olmadığını söyledi.Buradan çıkan kiracı bir üst kata geçmiş.Hamileyim ve her geçen gün bu evin havasından nefes almam zorlaşmaya başladı.Kadına bebek olacağını böyle bir sorun varsa söylemesini defalarca kez dile getirdik.Buradan çıkan kiracıya kadar aradı sordu.Dediğine göre sadece yatak odasında parmak ucu kadar yer küf oluyormuş silince geçiyormuş.öyle demiş kiracı.geçen gün buradan çıkan kiracıyı gördüm söylememişsiniz dedim rutubeti kadın şok oldu nasıl söylememişimna dan z ye ne varsa söyledim keşke bana sorsaydınız dedi.hala aynı ev sahibimiz ikimizinde bir üstümüzde oturuyorlar.ev sahibine güvendik ve evi taşıdık.gel gelelim yağmurdan kaçarken doluya tutulduk evde nefes alamıyoruz 7 aylık hamileyim dudaklarım falan hep çatladı.Maddi olarak da çok iyi durumda değiliz koronadan dolayı.Aranızda bu konuları bilen avukat vs var mı bizim haklarımız nelerdir nasıl bir yol izlemeliyiz

İşin hukuki kısmını bilmiyorum ama bu süreçte bol bol havalandırın evi .
Gecenin 3 ünde bile kalkıp cam açıyoruz inanın boğazlarım şişti artık üşüttüm gün içinde de devamlı camlar açık bana mısın demiyor ev bütün camı pencereyi açıp çakmak yaktık ortada hava dolaşımına bakmak için ateş kıpırdamadı bile napacağımızı şaşırdık artık

Gecenin 3 ünde bile kalkıp cam açıyoruz inanın boğazlarım şişti artık üşüttüm gün içinde de devamlı camlar açık bana mısın demiyor ev bütün camı pencereyi açıp çakmak yaktık ortada hava dolaşımına bakmak için ateş kıpırdamadı bile napacağımızı şaşırdık artık
Odanın köşelerine ağzı açık şekilde tuz koyun bir nebze olsa da işe yarar .Bir hafta sonra düzenli olarak değiştirin .Aklıma başka birşey gelmiyor .Umarım en kısa zamanda bir çözum yolu bulunur .

Biz taşındık kurtulduk annemler cok uğraştı evle kendi evimizdi ve eski evdi 28 senelik. Care bulamadilar sogukta bile camlar açıktı. Çok hasta olduk.

Kötü olmuş gerçekten.
Ama çocuk için hiç iyi olmaz küf alerjisi oluşabilir.
Çok sıkıntılı bir durum.
Sizi de etkiliyor belliki.
Üzgünüm ama taşının derim.
Ya da öncesinde nem alma cihazları var onu deneyin.
Tabi en az ikibin lirayı gözden çıkarmanız lazım.

Taşınmak masraflı iş. Ama rutubetli evde oturdum. Bı sene sadece. Ve çıkarken eşyaların yüzde sekseni çöpe attık. Asla küf kokusu çıkmadı. Koltukları attık düşünün.

Ev sahibi size bile bile yalan söylemiş, ne kadar utanmaz insanlar var. Çocukla veya hamile ol veya olma, bir küflü evde akciğerlerinize zarar veriyorsunuz. Eninde sonunda tasinacaksiniz ve mobilyaları yenilenmen iz lazım. Tek odalı da olsa, önce sağlıklı bir yere çıkın.
Giriş kat çocuklu insanlar için iyi oluyor ama maalesef çoğu da zemin kat yüzünden, kışın çok soğuk oluyor.

Benim kiz kardesimin oturdugu binada da rutubet var, cocugun odasi kuf rutubet, kendi odasi desen ayni siliyoruz havalandiriyoruz olmuyo o zaman ama surekli bu sekilde de oturulmaz. Surekli silip kurulamaniz lazim, havalandirmaniz lazim evi. Camasir bile zor kurutuyoruz. "Evi kiralarken boyle degil di" diyo, tabi oyle olmaz ev sahibi rütuşlamış vermiş. Yukaridan asagiya salonun tavanindan su siziyo ve kocaman leke olmus. Taharet musluklari bile calismiyordu. Acele etti sanki baska ev yoktu. 1000 tl kira veriyo bi de.

Nem alıcıları kullanabilirsiniz. Ama bu kalıcı bir çözüm olmaz. Eşyalarınız çürümeden daha ucuz bir semtte gerekirse daha küçük bir eve taşınmalısınız. Sağlık konusuna girmiyorum bile.

Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.bir önceki evimizde rutubet çıkmıştı güç bela kendimizi attık oradan bir ev bulup.Sorun şu; Yeni taşındığımız ev bahçe katı alt katın bir kısmı kömürlük bir kısmı zemin.Biz buraya girerken üstüne basa basa ev sahibi ile konuştuk okumuş etmiş bir kadın kendisi de asla rutubet olmadığını söyledi.Buradan çıkan kiracı bir üst kata geçmiş.Hamileyim ve her geçen gün bu evin havasından nefes almam zorlaşmaya başladı.Kadına bebek olacağını böyle bir sorun varsa söylemesini defalarca kez dile getirdik.Buradan çıkan kiracıya kadar aradı sordu.Dediğine göre sadece yatak odasında parmak ucu kadar yer küf oluyormuş silince geçiyormuş.öyle demiş kiracı.geçen gün buradan çıkan kiracıyı gördüm söylememişsiniz dedim rutubeti kadın şok oldu nasıl söylememişimna dan z ye ne varsa söyledim keşke bana sorsaydınız dedi.hala aynı ev sahibimiz ikimizinde bir üstümüzde oturuyorlar.ev sahibine güvendik ve evi taşıdık.gel gelelim yağmurdan kaçarken doluya tutulduk evde nefes alamıyoruz 7 aylık hamileyim dudaklarım falan hep çatladı.Maddi olarak da çok iyi durumda değiliz koronadan dolayı.Aranızda bu konuları bilen avukat vs var mı bizim haklarımız nelerdir nasıl bir yol izlemeliyiz
Canım bu pencerelerde siyah lastikler var ya ordan soğuk hava girince bide ev sıcak olunca nem yapıyormuş ve rutubet oluyomuş eyer imkanın varsa bi usta getirip baktırın camlara benim bi yakınım öyle yapınca rutubet ten kurtuldu

Bahçe katı olupta rutubet olmayan ev görmedim. Yeni binaların bile bahçe katları rutubet oluyor maalesef. Keşke üst katlara tasinsaydiniz. Rutubet alıcı cihazlar ve mantoloma işe yarar ama kesin çözüm değil az da olsa devam eder o rutubet.

Benim kendi evimin alt katinda ayni sorun olmuştu. Sizde bebeginizde hasta olursunuz daha kücük tek odalı olsun taşinin bence.

Bizşm ev sıfır bina idi aldıktan sonra rutubet çıktı. Eşya azalttık. Duvarları isonem ile boyayıp üzerine yalıtım yaptırıp tekrar boyadık. Bu bayağı azalttı ama hala var. Siz sadece isonem ile boyarsanız bir süre idare eder eğer taşınma imkanınız yoksa. O nem alıcılar , silmek vs bizde bir işe yaramamıştı

Tek tek alıntılayamadım hepinize çok teşekkür ederim.ev benim olmadığı için tadilat vs yapamam onlarda kalıcı çözümler değil malesef evin havası o kadar kötü ki 😔 bir şekilde bulup buluşturup ev bulup çıkmaya çalışacağız ev sahibi ile de görüşüp evde yaşamıyoruz bile devamlı annemdeyiz göçebe gibi 7 aylık da hamileyim o kadar zorlanıyorum ki

X