Sa bi bakın hele

Sizin eğitiminizi ne üzerine adığınızı bilmiyorum -profile bakarsak okuduğunuz iki psikoterapi kitabı fayda etmez- fakat ben Türkiye'nin iddialı bir üniversitesi üzerine Sosyoloji üzerine eğitim alıyorum. İfrazat Türkçe bir kelime değildir. Resmi yazışmalarda kabul görmüş sözcüklerin hepsi de Türkçe değildir. Hatta günümüzde Öz Türkçe kelimeler yok olmaktadır. Etimoloji konusunda bir şey bilmediğiniz çok açık. Sizin doğum yılınızdan fazla kitap görmüşlüğüm vardır benim. (Tabii 5000 yılından gelmiyorsanız!) İfrazat "ifraz"dan gelmedir ve ifraz Arapça bir kelimedir. Bence de ukala olmakla, okumuş bilmiş insan olmak arasında büyük bir fark var. Ayrıca Yalom'un Nietzche Ağladığında kitabını okumuşluğum da vardır. Ben size psikoloji-psikoterapi alanında kitaplar okumak istiyorsanız en temel ile yani Freud ile başlamanızı tavsiye ederim. Toplum Ahlakına ise Antik Felsefe ve Platon ile başlayabilirsiniz. Eğer toplum şekillenmesi hakkında okumak istiyorsanız Marx Kapital ve Weber Kapitalizmin Ruhu işinizi görür -kolaya kaçıp özetlerini okumazsanız tabii!- Saydıklarımın hepsi başlangıç kitapları ve ben bu kitapları okuduğumda 17 yaşımdaydım. Türklük ve Türkçe üzerine bir kitap okumak isterseniz, okumak için geç kalmışsınız! 12-13 yaşımda ben biliyordum ifrazat'ın kökeninin nereden geldiğini.

Ukalalık da öyle olmaz böyle olur.

Son olarak erkekler basit canlılardır. İnsanın kendi vücudundan çıkan bir şey hakkında hayat arkadaşından utanması söz konusu bile olmamalı. Aynı yatağa giriliyor sonuçta.

Kullandığı kelimeyi elbet bana sormayacak. Bu forumun dili Türkçe ise kullandığı kelimenin kökenini zaten bilmeli. Türkçe konuşursa sıkıntı kalmaz. :KK66:

Bu beni daha "aşık" yapmaz. Eşime daha "yakın" yapar. Çünkü ben bedenimden şükür ki utanmıyorum.

Not: Aşık da Arapça kökenlidir. Ama "ifrazat" kadar alengirli bir kelime değil.
Osuruk sizi eşinize daha yakın yapmaz. Hiçbişey yapmaz. Bir ilişkiyi anlamlı kılan bin tane faktör olabilecekken kala kala osuruğa mı kaldık? Neden bu kadar abartılı anlamlar yüklüyorsunuz?

Osuruk sizi eşinize daha yakın yapmaz. Hiçbişey yapmaz. Bir ilişkiyi anlamlı kılan bin tane faktör olabilecekken kala kala osuruğa mı kaldık? Neden bu kadar abartılı anlamlar yüklüyorsunuz?
Zaten eşinize daha yakın değil "en" yakın olmalısınız. Ve evet aynı yerde yeme içme aynı yatağa girme gibi eşin yanında da gaz çıkarma ilişkiyi anlamlı kılan bir şeydir. "Senden mi çekincem utanacağım bir şey yok" demektir. Ben senin yanında yapmacık davranamam demektir. Sürekli tuvalete koşamam sen de koşma amaaaan nolacak aynı yatağa giriyoruz sanki gece yapmıyoruz demektir. Asıl siz neden böyle osuruğunuza utanç dolu bi anlam yüklüyorsunuz da prenses sendromlarına giriyorsunuz :)

Zaten eşinize daha yakın değil "en" yakın olmalısınız. Ve evet aynı yerde yeme içme aynı yatağa gitme gibi eşin yanında da gaz çıkarma ilişkiyi anlamlı kılan bir şeydir. "Senden bir çekincem utanacağım bir şey yok" demektir. Asıl siz neden böyle osuruğunuza utanç dolu bi anlam yüklüyorsunuz da prenses sendromlarına giriyorsunuz :)
osuruk denen şey bana göre mecbur kalınmadıkça ortalık yerde yapılmaz. Böyle yetiştim,böyle gördüm. Prenses sendromu falan çok çirkin. Kimsenin ilişkisi osuruğu bilmemnesi beni ilgilendirmez. Ama yok eşinin yanında osurmayan bedeninden utanıyordur , yok eşinin yanında osurmayan cinselliği de Yaşayamaz, osuruk ilişkiyi anlamlı kılar gibi son derece gülünç osuruktan yargılara varırsanız ben de itiraz ederim kusura bakmayın.

osuruk denen şey bana göre mecbur kalınmadıkça ortalık yerde yapılmaz. Böyle yetiştim,böyle gördüm. Prenses sendromu falan çok çirkin. Kimsenin ilişkisi osuruğu bilmemnesi beni ilgilendirmez. Ama yok eşinin yanında osurmayan bedeninden utanıyordur , yok eşinin yanında osurmayan cinselliği de Yaşayamaz, osuruk ilişkiyi anlamlı kılar gibi son derece gülünç osuruktan yargılara varırsanız ben de itiraz ederim kusura bakmayın.
Ben de ay utanırım, ortalık yerde yapılmaz gibi argümanları komik buluyorum :) Ben osurmayan cinselliği yaşayamaz demedim. Cinsellik osurmaktan iğrenç aslına bakarsak. Siz cinsellik konusunda eğer normal bir Türk aile yapısında yetiştiyseniz gayet bastırılmışsınızdır benim ve kadınlarımızın %90ı gibi. Gülünç bir şey demiyorum. Cinsellik toplumda ayıp ve iğrenç kabul edilirken evlendikten sonra ayıp ve iğrenç olmadığını görüyorsunuz. Aynı şey neden gaz çıkarmak için geçerli değil? İkisi de vücuttan gelen salgılardan atıklardan oluşuyor. Bunları ayıran nedir ?

Kusura bakmayın ama tıpkı önceki sayfalarda bir arkadaşımın da dediği gibi eğer gaz çıkarırsanız "prenses"ten insana dönüşeceğinizden mi korkuyorsunuz? Hepimiz insanız ve bu doğal ihtiyaçtır. Osurmak için eşimden mi kaçacağım?

Ben 18 senelik evli olarak, Esiz diye yanimda yapılmasını ve de yapmayı sevmem. Bana bu samimiyet gelmiyor. E ozaman lavaboyada beraber girelim, burnunuzu karıştıralım, karşılıklı gegirelim.

Bırakın bunu benim çocuklarım yapsın midem bulanır ve kızarım.

İstemsiz bir kerede mahsus olur anlarım.ama bunu samimiyet belirtisi olarak kimse görmesin. İşyerinde sokakta yapmıyorsa, Demek ki benim yanımda da yapmamalı.

Kaldıki siz bu insanla aynı yatağı paylaşıyorsunuz.

Eşler arasındaki saygıya zarar veren bir durum benim nazarımda. İnsan eşinin yanında keyfinden tuvaletini yapmıyorsa gaz da çıkarmamalı, geğirmemeli, burnunu karıştırmamalı. Evinde çıkarmayacaksa nerede çıkaracak diyenleri garipsiyorum. İnsan nasıl ki tuvalet ihtiyacını evin her yerinde gideremiyorsa özel fizyolojik ihtiyaçları için de tuvalet banyo kullanabilir.

Ben kendi evliliğimde çok hassas davranırım bu konuda. Eşim de hassas fakat geğirmeyi normal karşıladı başlarda ve yanımda engellemeye çalışmadan yalnız gibi geğirdi. Geğirme bile olsa aramızdaki saygıya zarar vereceğini açıklayarak tatlı dille yapmamasını rica ettim ve anlayışla karşıladı. Elbette bir anda gelir mani olamaz çıkıverir ama eliyle de ağzını kapamalı. Hastalık durumundaysa en özel ihtiyaçlarını bile o demeden ben gideririm ama keyfi olduğunda asla hoş karşılayamam.

Siz de eşinize aranızdaki saygıyı korumak için bu kadar özel hallerine şahit olmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir kaç kere yaptım demişsiniz, hiç yapmamış olsanız daha kolay ikna olurdu fakat yine de tatlı dille bunun sizin için önemli olduğunu anlatın.
Malesef bu olayı normallestren kadın çok. Popodan hava çıkıyor ve iğrenç kokuyor kokuyor yani kokmasada nerden geldiği belli sizin yorumunuzada sonsuz katlyrm :)

Ben de ay utanırım, ortalık yerde yapılmaz gibi argümanları komik buluyorum :) Ben osurmayan cinselliği yaşayamaz demedim. Cinsellik osurmaktan iğrenç aslına bakarsak. Siz cinsellik konusunda eğer normal bir Türk aile yapısında yetiştiyseniz gayet bastırılmışsınızdır benim ve kadınlarımızın %90ı gibi. Gülünç bir şey demiyorum. Cinsellik toplumda ayıp ve iğrenç kabul edilirken evlendikten sonra ayıp ve iğrenç olmadığını görüyorsunuz. Aynı şey neden gaz çıkarmak için geçerli değil? İkisi de vücuttan gelen salgılardan atıklardan oluşuyor. Bunları ayıran nedir ?

Kusura bakmayın ama tıpkı önceki sayfalarda bir arkadaşımın da dediği gibi eğer gaz çıkarırsanız "prenses"ten insana dönüşeceğinizden mi korkuyorsunuz? Hepimiz insanız ve bu doğal ihtiyaçtır. Osurmak için eşimden mi kaçacağım?
Sonradan ekleme yapmışsınız
Son paragraf ilk başta yoktu
Arkadaşım siz kaçmayın nerde isterseniz osurun bana ne. Eşimle 8 senedir beraberim ve ben böyle daha rahatım. Osurmamak mutluluğuma gölge düşürmüyor. Gayet iyiyiz böyle. Sadece osurukta bile Farklı düşüncelere tahammülünüz yok acayip ithamlarınız var başından beri benim tepkim onaydı. Ama yeter Ay içimi şişirdiniz ha.
Ayrıca Prensesler de insandır, Prensesten insana dönüşmek diye bişey olamaz yani, rahat olun.

Yorumlara cok guldum kizmayin ama...
Cinsel iliskiyle osssurmayi nasil bir tutuyosunuz ya?:110:
Bu nasil bir tek samimiyet anlayisi yani.
Hmm seninle sevisiyorum o zaman sirf usendigimden yaninda zaarrttt diye osurabilirim sen de kokla ne var ki seviyoruz birbirimizi. Yaninda pat pat kakami da yapabilirim neticede kocamsin.
Kanli pedimi de bir zahmet al katla neticede sevisiyoruz bilmedigin sey mi...
Bu nasil mantik arkadaslar burnunuzun petegini de alin salonun duvarina surun ozaman adamla tek vucutsunuz masallah ondan mahrum kalmasin yazik sogukluk falan olur:deli:.

Yani sevgiliyken totonuzdan ayrilmayan adamlar dusunun evlenince niye bir sekil degistiriyo, cunku siz de degisiyosunuz. Mahremiyet kisiye ozeldir bence kocam beni si*arken, osururken, burnumda kazi calismasi yaparken, pedimi durerken gormek zorunda degil. Bu samimiyet degil, saygisizlik.

Ben anamin yaninda osursam kipkirmizi olurum sizler ama evliyiz diyosunuz evlilik bu mu yani. Rahatca osurmak:deli:

Kendi açımdan bundan daha doğal birşey yok ikimizde karşılıklı yapıyor ve gülüyoruz bazen odadan beraber kaçıyoruz :KK70: siz iğreniyorsanız yapmamalı tabi...

insanlık halleri tutamaz edemez ayrı ama bile bile yapmayı kabul etmem bende tepkimde sert olur şahsen. cinsellikle bunu bir tutmakda ne alaka ayrıca?

Ay benim uyuduğmda yaptığımı söylemişti ve ben yerin dibine girmiştim. Asla yapamam ve o da yapmasın. Cinsellk deyincede yatakta kıvrak ve her şekle girebilen doyumsuz bi kadınım. Yani dibine kadar yaşıyoruz cinselliği.. Ama osurmak ne mana cinsellkle?

X