Saç Bakım Ürünleri Saç Bakım Topiğimiz🧴💇‍♀️✨️

Selaaam Bende geldim. :KK70:
Bende geçenlerde kendime Dax Supergro aldım saçlarım çok geç uzuyor ve ince telli diye :KK70: :KK70: bir kaç kere kullandım fazla sürünce arındırması güç olsa da saçlarıma hacim verdiğini hissettim. Bi hoş görünüyor saçlarım. Bakalım denildiği gibi çabuk uzatacak mı merak içindeyim :KK70:
Selam🤗
Bende ocak ayında almıştım düzenli kullanımda gerçekten uzatıyor ocak ve şubatın ortalarına kadar düzenli kullanabildim sonrasında uğraşmak istemedim ayda 2 veya 3 kere kullanıyorum ama düzenli kullandığım süre zarfında gerçekten uzattı 2 3 cm gibi🥰

Selaaam Bende geldim. :KK70:
Bende geçenlerde kendime Dax Supergro aldım saçlarım çok geç uzuyor ve ince telli diye :KK70: :KK70: bir kaç kere kullandım fazla sürünce arındırması güç olsa da saçlarıma hacim verdiğini hissettim. Bi hoş görünüyor saçlarım. Bakalım denildiği gibi çabuk uzatacak mı merak içindeyim :KK70:
Saçların daha hızlı uzaması için belirli dönemler var. O zamanlarda kesilen saçların daha hızlı ve sağlıklı uzadığını söylüyorlar

8 yıldır falan kapalıyım. Saçlarım dönem dönem dökülüyor bazense gürleşiyor,karışmıyorum. 🤷
Badem yağı ,cam terebentin yağı falan kullandım hiçbir işe yaramadı ben de bıraktım ne halin varsa gör dedim o da ne her halim mükemmelmişhdhshdh.
Neyse ki kıvırcık bir saç yapım varda seyrek de olsa gür görünüyor 😁

Kapalı olduğum için balkona çıkamıyorum :KK43: Saçlarım benim çok gür ama doğumdan sonra sol şakağımda dökülmeler var :KK43: Kel kaldım
Şey ben de kapalıyım ama evimiz müstakil ve dört tarafı da ağaçlarla çevrili kimse bizi göremiyor. 😁
Neyse ki sadece sol şakağın😔

Benim saçlarım yoğun dalgalı fakat aşırı derecede dökülmeler başladı maranki bittim sabunu aldım 3 ay düzenli kullanmam gerekiyormuş

Selam aşkolar, benim saclarim gur ve kalin telli😐 malesef boyatip baya yiprattim, en son koyu renge boyayıp az az kesmeye başladım kendim. Kendi sacima donene kadar kesicem boyle. Hem banyoda hem banyo sonrasi sac kremi kullanıyorum yoksa taranmiyor saçım. Kucukken saclarim cok guzeldi yumusacik ve uclari dalga dalgaydi ama maalesef ameliyat gecirdim ve saclarimi kazidilar. O gun bu gundur at kili gibi saclarim hiç sevmiyorum 😐😐 bir turlu yeterli neme ulasamiyorlar bol nemli maske onerilerine açığım

Eki Görüntüle 3067903

Saç bakımını maskeler ya da duş sonrası uygulanan bakım yağları ile sınırlandırarak aslında en büyük yanlışı yapıyoruz. Zira saç bakımının temeli saç temizliğinden geçer. Mesela evini düşün. Biraz dağınık, tozlanmış ve hafiften kirlenmiş olsun. Sen de oda kokusu sıkmış, yerlere kilim, masalara da örtü sermişsin. Belki bir anlığına durumu kurtarmış olsan da evin temizlenmiş olur mu? Ya da daha bakımlı gözükür mü? İşte temizliği doğru bir şekilde yapılmamış olan saça bakım yapmaya çalışmak da tıpkı buna benzer.

Bu topiğin amacı saç bakımı için birbirimize önerilerde bulunmak, memnun kaldığınız ürünleri paylaşmak olacak.
Ben şahsen saç bakımına çok özen gösteriyorum. Son 6-7 yıldır kapalıyım ve kapali arkadaşlar bilir güneş görmeyen havasiz kalan saçlar hacmini yitirip nemini kaybedebiliyor. Bunun önüne nasil geçiyorum/ geçmeye çalışıyorum anlatayım.

Evde yabanci yoksa yazma takmam saçlarım herdaim açık veya topludur.
Güneşli günlerde balkonda bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum.
Duş alırken saça sıcak su ve silikon paraben içeren ürünler kullanmamaya özen gösteriyorum.
Duştan çıkmadan önce sadece saçların uçlarına 'diplere gelmeyecek şekilde saç kremi uygulayıp tarıyorum ve güzelce durulayıp çıkıyorum.

Duş sonrası saç kurutma makinesi kullanmıyorum.
Saçımdaki fazla suyu havlu ile nazikçe bastırıp alıyorum.
Sonrasında saçlarım nemliyken besleyici onarıcı saç spreyi sıkıp, saç yağını (argan yağli,papatya yağli vb.) Sürüp o nemin saça hapsolmasını amaçlıyorum 'ki işe yarıyor.
Saçınızın kendi kendine kurudugunda nasil yumuşak ve hacimli olacağını göreceksiniz zamanla, birazcik sabır istiyor saçlar.
Evde olduğunuz zamanlar kendi kendine kurumasına izin verin.

Varsa değişik, güzel sonuçlar aldığınız yöntemler kürler ve ürünler buyrun çıkın çıkın gelin. ❤️🥰

Cilt bakımı için de Calcifer Calcifer 'in topiğine bakabilirsiniz orda bir çok bilgi mevcut 😊
👉🏻 Thread 'Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️' Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️
Hayırlı olsun topiğin 😊
Ben de tesettürüyüm , evde acıyorum hep.
Banyoda saç bakım kremi kullanıyorum ve nemliykende onarıcı saç yağı.
Bir de 15 günde bir Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı , badem yağı karıştırıp 1 saat bekletip yıkıyorum.

Konuyu takipteyim bakalım kk nın hatunları neler yapıyormus 😃😃

Sac uzatma urunleri ciddi ise yariyor mu ? Normalde hizli uzardi sacim. Resmen küstüler gecen sene ki boyama isleminden sonra

Bi süredir amla yağı kullanıyorum arada da süper gro ve uçlara Hindistan cevizi yağı çok memnunum bide aslen joy un saç bakım yağını aldım ama çok yoğun kokuyor hamileyken ağır geldi doğum sonrası da ona devam edicem

Selam🤗
Bende ocak ayında almıştım düzenli kullanımda gerçekten uzatıyor ocak ve şubatın ortalarına kadar düzenli kullanabildim sonrasında uğraşmak istemedim ayda 2 veya 3 kere kullanıyorum ama düzenli kullandığım süre zarfında gerçekten uzattı 2 3 cm gibi🥰
Bende bi cehalete kapılıp kakül kestirdim 3 haftayı geçti ama nasıl rahatsız oluyorum 😀😀 uzasınlar diye aldım deli olacağım inşallah bende de işe yarar 🥰🥰🥰

X