Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç derisindeki kepek gibi sert sarı şeyler :/

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

shekercix

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2009
617
0
kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:

kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:

Tam da benim durumum.Sinir oluyorum,artık takıntı oldu,sürekli elim kafamda.Gören bitli sanacak :))
Kırmızı birde o kısım...
Kepeğimde hiç eksik olmuyor bu durumda...

Arkadaşım eczanede çalışıyor,ona söyledim,egzama olmasın sakın,eğer öyleyse kötü dedi.Cildiyeye randevu alayım sana da bi gösterelim dedi.İhmale gelmezmiş.Egzamayı da nedir,nasıl bişeydir pek bilmiyordum.Araştırdım biraz da,bilmiyorum artık...

evett yaa bende biraz baktım ama egzama resimleri böle soyulma gibi hep. ama bnm öle deri soyulması gbi deil sanki saç köklerimde yer yer öle cisimler olusmus gibi.
aslında biz oynadıkça mı böle çogalıyo diye de düşünmüyo değilim.. saçalrıda çok kurcaladgmz için temz bile olsa kirli kepekli görnyo

canım aynı sorunu kız kardeşim de yaşamıştı,
cilt dr u ona saç dersisinin hastalandığını söyleyip bir kaç ilaç yazmıştı, saç losyonu antibiyotik ve özel şampuan falan.
ihmal etmeden dr a görün bence. Allah şifa versin:KK71:

Arkadaşım öyle dedikten sonra nişanlıma söyledim,oda arkadaşıma diyor niye söyledin,hastalık hastası zaten,büyütür durur şimdi...

Bende dedim stresten,senin yüzünden :))

Gerçektende stresten oluyormuş,atmıştım oysa...

Şu diş ağrımı ve kavitasyonumu atlatayım,doktora gideceğim...

Aynı sorun bende de vardı bi süre önce
Ben de doktora gittiğimde saç derimden örnek aldı
Ertesi gün şampuanımı da götürdüm
Piyasadaki tüm şampuanlar bol miktarda kimyasal içerir
Saçını her yıkamandan sonra ne kadar harika da durulasan deterjanlar kalır derinde
Bu da saç derini hastalandırır dedi
Eğer piyasadaki şampuanları kullanmakta ısrarlıyım diyorsan haftada iki kez elma sirkesini seyreltip saçını bununla durula dedi
Ama en güzeli organik ürünler dedi
2 aydır elma sirkesini deniyorum zaten ilk denememden sonra bidaa olmadı o iğrenç şeyler
Resmen takıntı olmuştu elimi saçımdan uzak tutamıyordum
Ee tabi haliyle yağlanıyordu tekrar yıkamak zorunda kalıyordum :KK1:

Saçını her yıkamandan sonra ne kadar harika da durulasan deterjanlar kalır derinde
Eğer piyasadaki şampuanları kullanmakta ısrarlıyım diyorsan haftada iki kez elma sirkesini seyreltip saçını bununla durula dedi
2 aydır elma sirkesini deniyorum zaten ilk denememden sonra bidaa olmadı o iğrenç şeyler

Annemin ısrarıyla aile hekimime sormuştum bende öylesine.Tabii cildiyeye gitmek gerek o ayrıda...
Zeytinyağlı sabunla yıka saçını dedi.Son durulama suyundada limon kullan demişti.Ama ben öyle çok ilgilenen biri değilim kendimle...

Yanlız geçen gün arkadaşım bizde kalmıştı,sebamed ürünleri kullanır hep.Şampuanını unutmuş burda,onunla yıkandım,önceki gibi değil.İyi geliyor demekki o da...

peki şampuan ne kullanıyosun şimdi tatlım? ya bide sirkeyle durularsak kötü kokmazmıı =/

Marka adı vermek sorun oluyor mu bilmiyorum ama pantene kullanıyordum kokusuna bayıldığım için
Ama hem döktü saçımı hem de bu sorunu oluşturdu
Doktor bana organik şampuan ya da Loreal Elseve Re-Nutrition Arı Sütü Besleyici önerdi
Küçük bi şehirde öğrenci olduğum için organik şampuan şansım yoktu
Ama loreala bayıldım gerçekten kokusu da harika saçlarıma da çok iyi geldi
Ben bi kova suyun içine (5 lt su alıyor) bi yemek kaşığı koyuorum canım doktorun önerisi buydu
Ama hiç koku olmadı normalde sirkenin keskin bi kokusu var ben de endişelenmiştim ama olmadı canım

Marka adı vermek sorun oluyor mu bilmiyorum ama pantene kullanıyordum kokusuna bayıldığım için
Ama hem döktü saçımı hem de bu sorunu oluşturdu
Doktor bana organik şampuan ya da Loreal Elseve Re-Nutrition Arı Sütü Besleyici önerdi
Küçük bi şehirde öğrenci olduğum için organik şampuan şansım yoktu
Ama loreala bayıldım gerçekten kokusu da harika saçlarıma da çok iyi geldi
Ben bi kova suyun içine (5 lt su alıyor) bi yemek kaşığı koyuorum canım doktorun önerisi buydu
Ama hiç koku olmadı normalde sirkenin keskin bi kokusu var ben de endişelenmiştim ama olmadı canım

Bizim şampuanlar çok şükür sürekli değişiyor,bazen adını bile bilmediğim şampuanlarda kullanabiliyoruz ancak;
Bende sanırım elidoru kullanmaya başladıktan sonra oldu.Onunda kokusu çok güzel diye kullanmaya başladım,saçlarımıda yumuşacık yapıyordu aslında ama kaşıntı olmaya başladı kafamda.Önce kepeklenme,sonrada bu oldu işte...

bende panten kullanıyorum da annemler sene başında ta okula başlarken almışlardı bana en büyük boy.d hala bitmedi :KK9:
arısütü olanı bende duymuştum memnunmuş kullananlar ama doktorların önerceği kdr olcagnı sanmıodum..

Valla çok memnun kaldım ben hem doktordan hem şampuandan
Baştan savma bi muayene yapmadı derimden örnek aldı saç telimi aldı kan tahlili yaptı
Ertesi gün şampuanımı istedi götürdüm içindeki maddeleri anlattı tek tek
Kendisi de arı sütünü kullanıyormuş harika da saçları vardı :KK1:
İyi ki bu şampuana geçmişim

arkadaslar benımde sac derımde bu tur seyler var ve onalr ceke ceke sacımda seyreldı cunku sacımla berbaer gelıoy kokunden cıkıyo sacım ve suan saclarımın yanları cok seyreldı cok rahatsız oluyorum ve cok moralım bozuluyo ne yapacaz yaaa nasıl gecer ve nasıl tekrar eskı saclaırma kavusabılırım

arkadaslar benımde sac derımde bu tur seyler var ve onalr ceke ceke sacımda seyreldı cunku sacımla berbaer gelıoy kokunden cıkıyo sacım ve suan saclarımın yanları cok seyreldı cok rahatsız oluyorum ve cok moralım bozuluyo ne yapacaz yaaa nasıl gecer ve nasıl tekrar eskı saclaırma kavusabılırım

En iyi çözüm cildiye sanırım.Bende dibinden çekiyorum aynı şekilde çıkarmak için...

saclarım gelıyo yaaaa sacımın ortasında kel gıbı bı bosluk olustu ama sadece yanlarımda var bu ne olabılır yaa

Tam da benim durumum.Sinir oluyorum,artık takıntı oldu,sürekli elim kafamda.Gören bitli sanacak :))
Kırmızı birde o kısım...
Kepeğimde hiç eksik olmuyor bu durumda...

Arkadaşım eczanede çalışıyor,ona söyledim,egzama olmasın sakın,eğer öyleyse kötü dedi.Cildiyeye randevu alayım sana da bi gösterelim dedi.İhmale gelmezmiş.Egzamayı da nedir,nasıl bişeydir pek bilmiyordum.Araştırdım biraz da,bilmiyorum artık...

canım bu sorün bende de vardı.ELOCON losyon ve KONAZOL şampuan kullanacaksın.Bu ikili eczanede satılıyor,

ELOCON losyon ve KONAZOL şampuan kullanacaksın.eczaneden temin edebilirsin

X