Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç derisindeki kepek gibi sert sarı şeyler :/

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Malesef yani o sari seyler geçti ama dokulme devam ediyor. Denemedigim sey kalmadi butun egzama sampuanlarini denedim ama düzelmedi. Bi de ben de dustan sonra saclarim nemliyken tirnagimla sac derimi kontrol ettigimde tirnagima beyaz kremsi bisey doluyor. Onu da duzeltemedim ne kullandiysam fayda etmedi.
Kaşıntı oluyor mu sizde, bende saçımın belli yerlerinde kaşıntı ve kum gibi kepekler çıkıyo, saç köklerinde de yapışık beyaz, saç dökülmesi de bu yüzden oluyor diye düşünüyorum, ketoral kullanıyorum ve vichy dercos ama fayda etmiyor sanki, siz kepekleri geçirmişsiniz çok şükür, inşallah dökülmede zamanla geçer

Egzama olabilir eczaneye gidip bi saç derisi yaptır ona göre bi şampuan vs verirler ben de sürekli kaşıntı yaşıyodum mesela saçlarımı yıkıyorum daha tararken kaşınmaya başlıyodu öyle saç derisi testi yaptırıp şampuan aldım geçti o sıkıntım
Hangi şampuanı kullandınız? Siz de de kepek sorunu var mıydı? Sert kum gibi bazen de pul pul kepekler var bende, şampuanı nasıl ve ne kadar süreyle kullandınız?

Hangi şampuanı kullandınız? Siz de de kepek sorunu var mıydı? Sert kum gibi bazen de pul pul kepekler var bende, şampuanı nasıl ve ne kadar süreyle kullandınız?

Kaşıntı oluyor mu sizde, bende saçımın belli yerlerinde kaşıntı ve kum gibi kepekler çıkıyo, saç köklerinde de yapışık beyaz, saç dökülmesi de bu yüzden oluyor diye düşünüyorum, ketoral kullanıyorum ve vichy dercos ama fayda etmiyor sanki, siz kepekleri geçirmişsiniz çok şükür, inşallah dökülmede zamanla geçer
Kaşıntı hiç olmadı benim hatta görünürde hic bisey yok. O yuzden egzama degil diyen doktorlar bile oldu. Tek belirtim sac dökülmesi ve sac diplerimde duştan sonra tinagima gelen kremsi beyaz tabakaydi. O tabaka malesef hala var. Sac dökülmesi de devam ediyor. Benim kullanmadigim sampuan kalmadi desem yalan olmaz herhalde belki 1 2 tane kalmistir ama icerik olarak benzerleri kullandigim icin sans vermemisimdir. Her onerileni her begenileni hatta begenilmeyeni bile alip şans verdim. Diyet yaptim sagliksiz seyleri çıkardım hayatimdan bu yuzden kilo bile verdim baya ama hic bi fark olmadı. Vitamin tabletleri kullandim belki vitamin etksikligi bunu yapıyordur diye ayrica oyle hemen yaglanan bi saçım yoktu ama yagli egzama diye inositol ve deve dikeni tabletleri aldim yaglanmayi azaltiyor yazilarini okuyup. Boya yaptim çünkü eskiden cok boyardim ve hic böyle sorunlarim olmuyordu dedim belki o tabakayi alır ama o da etki etmedi geriye sacma sapan bi renk kaldı egzama sampuanlari akitti çünkü boyayı. Ketoral,konazol,loprox,zetion kullandım ayrica kendim bi kac sampuan aldim arastirip iste vichy, head and shouldersin ozel egzama sampuani, sebovium,ducrayin bi iki serisini, tto termal, prozinc markasinin salicade mor ve yesilini, maxact sampuan ve bitirip attiklarim var isimlerini unuttum prominox diye bisey vardi mesela en kotu etkileyen oydu bu tarz sampuanlar kullandim bunlar egzama sampuanlari tabi. Ayrica sac dokulmesi icin sampuanlar ve losyonlar aldım belki egzamayla alakali degildir diye bi umut. Hic biri fayda etmedi. Suan prozinc yesil kullanıyorum aslinda bu kuru egzama icin nemlendirici ozellikli fakat ben yagli saclar icin olan sampuanlari kullandigimda saçları aşırı kurutup kirarak döktüğünü farkedince bi de buna sans verdim.

Tabi bu arada marketteki sampuanlara da, sabunlara da şans verdim ayrica aktarlardan ozel sampuanlar aldim onlar da etki etmedi. Bebek sampuanlari da aldim onlar asiri döktü mesela. Bu surec cok yordu beni :KK43:

Evet kepek sorunu vardı bende de ve çok aşırı kaşıntı oluyodu artık kaşımaktan kaldırıyodum saç derimi ben 2 ay kullandım ama ismini hiç hatırlamıyorum 1 yıl önce kullanmıştım çünkü :KK43:

kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:
Merhaba gecti mi probleminiz? Gectiyse nasil? Ayni sorun bende de mevcut

kızlar beni rahatsız etmeye başlayan bşiyi sorcam dize. size ama ne oldugunu bilmiyorum oyüzden anlatmaya çalışıcam
böle arada elimi saç derimde gezdiriyorum kepek gbi de deil ama nasıl desem sarımsı ve dha sert minik minik şeyler oluyo saç diplerimde elime geliyo, geldikçe de daha çok yapasım geliyo. heleki son zamanlarda dikkatimi çekiyo hemen hemen hergün akşam öle otururken yapıyorum bunu. alışkanlık olmaya başladı :/
ne acaba o ? egzama dedikleri o mu oluyo yada bi zararı olurmu öle yapmanın ne önerirsiniz bana :KK25:
Merhaba çözüm buldunuz mu

arkadaslar benımde sac derımde bu tur seyler var ve onalr ceke ceke sacımda seyreldı cunku sacımla berbaer gelıoy kokunden cıkıyo sacım ve suan saclarımın yanları cok seyreldı cok rahatsız oluyorum ve cok moralım bozuluyo ne yapacaz yaaa nasıl gecer ve nasıl tekrar eskı saclaırma kavusabılırım
Çözüm bulabildiniz mi geçti mi?
üff biri benım olayımı yazmış resmen yaa bende anlatmak ıstıyordum ama nasıl tarif edılır bılmıyordum vaalla duygularıma tercüman oldun yaaa. okadar takıntıkı artık annem kızıyor çek elını kafandan diye ama duramıyorum hele de birazcık stres yaptığımda fln hobi meselesi halıne gelmişti artık forumda zetion bıye bi şampuan önerılmış bugun alıp deneyeceğim umarım işe yarar çunku dedğiniz gibi saçlarımda felaket dökülüyor. :/
Çare bulabildiniz mi

Tabi bu arada marketteki sampuanlara da, sabunlara da şans verdim ayrica aktarlardan ozel sampuanlar aldim onlar da etki etmedi. Bebek sampuanlari da aldim onlar asiri döktü mesela. Bu surec cok yordu beni :KK43:
Merhaba, sizin probleminizle benimki çok benziyor saç dininde tortu, dökülme , bir gelişme var mı ?Denediğiniz ve fayda gördüğünüz bi şampuan sabun oldu mu, ben hala deniyorum ama geçmiyor.

Merhaba, sizin probleminizle benimki çok benziyor saç dininde tortu, dökülme , bir gelişme var mı ?Denediğiniz ve fayda gördüğünüz bi şampuan sabun oldu mu, ben hala deniyorum ama geçmiyor.
Malesef hala ayni. Hatta o sac derimdeki beyaz tabaka artti dokulme de artti :KK43: sizin ne gibi belirtileri var

Malesef hala ayni. Hatta o sac derimdeki beyaz tabaka artti dokulme de artti :KK43: sizin ne gibi belirtileri var
Bende de tortu ve saç diplerinde top top beyaz sert şeyler var, koparınca saçla birikte saça yapışık bir şekilde çıkıyor, çok saç döküyor zayıf ve inceldi saçlar, bazen de onları koparınca kırmızı sivilceler oluyor, off nedir bu hiç bi çözüm bulamadım, doktor şampuan ve losyon verip gönderiyor ama hiç faydası yok

Bende de tortu ve saç diplerinde top top beyaz sert şeyler var, koparınca saçla birikte saça yapışık bir şekilde çıkıyor, çok saç döküyor zayıf ve inceldi saçlar, bazen de onları koparınca kırmızı sivilceler oluyor, off nedir bu hiç bi çözüm bulamadım, doktor şampuan ve losyon verip gönderiyor ama hiç faydası yok
Himm benim oyle degil sivilce falan yok. sadece dustan çıkıyorum saclarim nemliyken sac derimi tirnagimla kontrol ediyorum kazıyorum boyle tırnağımın icine beyaz kremsi bi tabaka doluyor. Kuruyken kazıdığımda da kepek çıkıyor. Ama üstüme kepek gibi dökülmüyor. Sizin o kum tanesi gibi dediginizi bi ara yaşadım sac köküne yapışık geliyordu sonra o geçti ama bu sorunum hic geçmedi.

X