Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmeme bulduğum çözüm

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Uzmanyareni2

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2020
11
2
27
Birkaç senedir saçlarım dökülüyordu fakat ben pek umursamıyordum açıkçası.. Sonra bir fark ettim ki benim saçlarımın ön kısımlarında açıklık oluşmuş 🙄 sürekli aynaya bakıp duruyordum. Hatta saçlarımı düşündükçe ağlıyordum. Ya ileride kel olursam gibi düşüncelerim bile oldu... Neyse ben araştırmalara başladım. Ev halkı da üzüldü ben bu durumu kafama taktıkça. Babam hemen bir karışım hazırladı.. Has zeytinyağına sarımsak ezip kattı. Daha sonra her 3 günde bir o karışımı saçlarıma iyice sürüp 2 saat beklettim. Saçlarımı bir yazma ile kapattım. Böylelikle aman amanlık bir koku da olmadı. Yani koku olsa da sorun yapmazdım heralde. Neyse kizlar ben netten saç dökülmesiyle ilgili araştırmalar yaptım ve karşıma "bıttım sabunu" çıktı. Birçok sayfa vardı ve hangisi güvenilirdi bilmiyordum. Şansım yüzüme güldü ve bir sayfadan sabun ve krem aldım. 2 günde bir saçlarımı yıkadım. Sabun saçı sertleştiriyor ama krem kullandığım için saçım yumuşak oluyordu. Düzenli olarak kullandım ocak ayından beri. Kızlar inanın ki saçlarım baya bir doldu ve uzadı.. Tesettürlü olduğum için foto koyamıyorum. Saçınız dökülüyorsa kan değerlerinize mutlaka baktırın ve bu sabuna ve o dediğim karışıma bir şans verebilirsiniz. Böyle bir sorunu olan birine yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Rabbim herkesin yardımcısı olsun..

Merhaba kurtulmaniza sevindim bende sacimi daha once cesitli yaglari karistirarak kullanirdim. Simdi udihindiyagi kullaniyorum sanirim bi degisiklik olmicak bunda. Bittim sabunun hangi markasini aldiniz ve hangi kremi kullaniyorsunuz? Ben sampuan olarak bioxcin kullaniyorum saclarim dustan sonra sert oluyor ama krem kullanmiyorum. Eskiden sacimi uzatirdim ama simdi omzumun ustune kadar tutabiliyorum cunku saclarim ince sacimi artik eskidi gibi birakmiyorum hep bagliyorum malesef

Reklam gibi algılansın istemiyorum ama istersen özelden yazayım sayfaya bi bak. Bi de bu aralar haftada bir hindistan cevizi yağı sürüyorum. Baya bir yumuşak oluyor ve güzel kokuyor. 😊

X