Saç dökülmesi

yesiimerdas

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2021
37
14
27
merhaba hanımlar,

doğumdan sonra saçlarım inanılmaz dökülmeye başladı doğum öncesi de dökülüyordu fakat hamilelik esnasında kullandığım vitaminlerden ötürü durmuştu kan verdim anormal bi durum var mı diye sadece kansızlık çıktı aranızda biotin kullanan var mı acaba kafama göre de kullanmak istemiyorum yada önerebileceğiniz başka bi vitamin varsa eğer :)

merhaba hanımlar,

doğumdan sonra saçlarım inanılmaz dökülmeye başladı doğum öncesi de dökülüyordu fakat hamilelik esnasında kullandığım vitaminlerden ötürü durmuştu kan verdim anormal bi durum var mı diye sadece kansızlık çıktı aranızda biotin kullanan var mı acaba kafama göre de kullanmak istemiyorum yada önerebileceğiniz başka bi vitamin varsa eğer :)
Benimde öncesi de vardi doğum sonrasida oldu biraz birde kan sulandirici igne kullandim ben 9 ay onlar direk yapıyormuş.Ben pekmeze başladim daha önce öyle artmıştı değerlerim vitamin kullanmak istemediğim icin vede yan etkilerinden.Sizinde kansızlıktır yine.
Hamileyken beslenip dökülme duruyor o zaman hormonlardan flnda aslinda erteleniyor diyelim sonra birden dökülünce aşırı dökülmüş gibi hissediyoruz.
Normalde her saçın büyüme,duraklama dökülme evreleri oldugu için normal döngülerinde hamileyken duruyor sanırım dökülme evresi yani sonradan dökülüyor toplu sekilde.
Düzelir merak etmeyin ama.siz vitaminler destekleyin.🙂

Son düzenleme:
Konuyu takipteyim, doğumdan sonra hızla döküldü hala çok dökülüyor , kan hapı kullanıyorum, hala dökülüyor

Hanimlar söyle imiş; gebelikde bir hormandan ötürü saç dökülmesi duruyormuş. Dogum sonrası o horman gidiyormuş. Ve dökülmesi gereken vede 9 ay boyunca dökülmeyen saç telleri doğum sonrasi dökülüyormuş. Bende yasadım aynısını geri cıkıyor korkmayın.

Hanimlar söyle imiş; gebelikde bir hormandan ötürü saç dökülmesi duruyormuş. Dogum sonrası o horman gidiyormuş. Ve dökülmesi gereken vede 9 ay boyunca dökülmeyen saç telleri doğum sonrasi dökülüyormuş. Bende yasadım aynısını geri cıkıyor korkmayın.
Benim doğumumdan seneler geçti , hamile kalmadan önceki haline hiç geri dönmedi

Benim doğumumdan seneler geçti , hamile kalmadan önceki haline hiç geri dönmedi
Benim.son dogumumdam 1 yıl gecti cıkan saclar 4 parmak kadar oldu. Yani dokulenler yerine cikanlar baya gozle gorumuyor. Bende 3. Dogumumda ogremdim bunu arastirirken.

merhaba hanımlar,

Selamlar .. ben de covidden sonra saçlarımda anormal dökülmeler oldu. Streste olunca beraberinde daha da yıpratıcı oldu. Bepanten ampul e vitamini bitkisel şampuanlarınızın içine döküp kullanabilirsiniz.

Ayrıca, hâlâ uyguladığım ve saçlarıma çok iyi geldiğini düşündüğüm formül ;

Malzemeler
1 su bardağı su
( kaynatılıp soğutulmuş içme suyu )
1 avuç karanfil

soğutulmuş suyun içine karanfilleri atıp,
Suyun alabileceği kadar plastik - şişe farketmez sprey gibi kullanacağınız bir kutuya atıp güzelce karıştırıp, ışık görmeyen yerde her gün sallayarak karıştırıp 1 hafta beklettikten sonra kullanabilirsiniz ..
Saçlarınızın çoğunlukla seyrek yerlerine deriye sıkarak ve sonradan masaj yaparak her akşam yada gündüz günde iki defa uygulayabilirsiniz.

Yıkamanıza gerek yok. Saçlarınız hem güzel kokuyor ve inanılmaz gür havası verirken zamanla da saçlarınızı beslediğini uzadığını farkedeceksiniz .. bunu sürekli yapın pişman olmayacaksınız .. 🐞
kimyasal tercihler genelde pek iç açıcı değil .. şöyle ki, yediğimiz şeyleri cildimize kullanmamız çok mantıklı ..

Bunu diyenlerden biride görümcem neden acaba hep merak etmiştim bunu sizin kan değerleriniz nasil ferritin,demir vs 🤔
Düşük, kan hapı kullanıyorum, param yok olunca solgar ın biotinini alıcam😅 başka ne yapabilirim bilmiyorum, saç derim görünmüyor saçlarım sık ama genç kızlığım gibi değil dümdüz ve gürdü parlaktı, doğumdan sonra yarı yarıya azaldı ve birdaha geri gelmedi

Düşük, kan hapı kullanıyorum, param yok olunca solgar ın biotinini alıcam😅 başka ne yapabilirim bilmiyorum, saç derim görünmüyor saçlarım sık ama genç kızlığım gibi değil dümdüz ve gürdü parlaktı, doğumdan sonra yarı yarıya azaldı ve birdaha geri gelmedi
Bence boşuna biotine para vermeyin ben hepsini kullandim.Sadece kansızlıksa ilgili yaptıklarım düzeltti zaten o kadar makale.pdf okudum ki doktorlarin hazırladığı.
Zaten bitoin eksikliği pek görülmezmiş sık rastlanan bir durum değilmiş öyle okumuatum bir yerde.
Siz öncelikle kesinlikle kansizliga yoğunlaşın.

Bence boşuna biotine para vermeyin ben hepsini kullandim.Sadece kansızlıksa ilgili yaptıklarım düzeltti zaten o kadar makale.pdf okudum ki doktorlarin hazırladığı.
Zaten bitoin eksikliği pek görülmezmiş sık rastlanan bir durum değilmiş öyle okumuatum bir yerde.
Siz öncelikle kesinlikle kansizliga yoğunlaşın.
Teşekkür ederim şuan zaten hap kullanıyorum Yıkama sıklığını azaltmaya çalışıyorum yaz gelmeden ,çok çabuk yağlanıyor , inşallah eski saçlarım geri gelir🥹

biotin vücuttaki diğer kılları uyarıp çıkartıyor bence eksiklik yoksa kullanmayın, ben kan tahlili yapmadan kullandım ve çok pişmanım yüzüm ve çenem tüylendi, saçlarım ise aynı kaldı

X