saç dökülmesini çok yaşadım kalan saçlarım için bir şeyler yapmak istiyorum :)

isimsizdiss

Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2022
321
137
27
Merhabalar mevsimsel, fazla kliko, genetik vs pek çok faktörün etkisi ile çok saç dökülmesi yaşadım; artık saçlarıma özenerek bakmaya başladım arkadaşlar. Ama sizlere danısmak istediğim iki şey var.. Birincisi doğal gıdalar hariç kullanıp saçlarınızı guclendiren vitamin besin takviyesi gibi şeyler varsa önerebilir misiniz? 2. si saçlarım kıvırcık dalgalı arası bişi oldugu icin nasıl taramalı yım? genelde sadece banyo sonrası ıslak iken tarıyorum... okuyanlara teşekkürler değerli insanlar hayırlı cumalar dualarınız kabul olsun insallaaaaah

Ülkenin yarısının kullandığı yumuşak dişli tarakları kullanmanızı öneririm. Az dökülmesini sağlıyor. Nascita tarak yazarsaniz çıkar.

mükemmelsiniz bayan en kısa zamanda almak nasip olur umarım tesekkurler :)
Saçınızı tararken mutlaka yağ kullanın. Yolunmasın hiç. banyoda taramak daha çok dökülmeye sebep olurmuş. Isı kullanımı minimumda olsun. Bol su için. Iki ürün daha önericem. Birisi saç dökülmesi konusunda çok fazla insanin memnun kaldığı bir şampuan. Ama bunu satış danışmanına sormanız gerek, kadınlara da uygun mu diye. Ben hep erkek kullanımını duydum çünkü. Linkliyorum. Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan 300 ml Yorumları

Diğeri de saç köklerine masaj yapmanızı sağlıyor ve saç oluşumunu destekliyor.

Banyoda kullanıyorum ben. Dipleri durulamamı ve temizlememi kolaylaştırıyor. Umarim hepsi çok işinize yarar.😙

Saçınızı tararken mutlaka yağ kullanın. Yolunmasın hiç. banyoda taramak daha çok dökülmeye sebep olurmuş. Isı kullanımı minimumda olsun. Bol su için. Iki ürün daha önericem. Birisi saç dökülmesi konusunda çok fazla insanin memnun kaldığı bir şampuan. Ama bunu satış danışmanına sormanız gerek, kadınlara da uygun mu diye. Ben hep erkek kullanımını duydum çünkü. Linkliyorum. Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan 300 ml Yorumları

Diğeri de saç köklerine masaj yapmanızı sağlıyor ve saç oluşumunu destekliyor.

Banyoda kullanıyorum ben. Dipleri durulamamı ve temizlememi kolaylaştırıyor. Umarim hepsi çok işinize yarar.😙
Allah razı olsun değerli insan :)

Ben de sık sık saç dökülmesi yaşıyorum, insanın psikolojisine çok etki ediyor maalesef. Bence önce bir dermatologa gidin o bir incelesin saçınızı, saç derinizi, gerekli görürse kan testi ister. Saç dökülmesine etki eden herhangi bir hastalık/ vitamin vs eksikliği kan tahlilinde çıkar zaten.

Onun dışında saçınızı az yıkamaya çalışın, bırakın biraz yağlansın, saçın kendi yağı saç derisi için çok faydalı. Kendinize iyi bakın bol su için, az şeker/tatlı tüketin. Bol sebze yiyin, vitaminlerinizi alın, uykunuzu iyi uyuyun. Önemsiz gözükse bile bunlar çok etkiliyor.

Ben de sık sık saç dökülmesi yaşıyorum, insanın psikolojisine çok etki ediyor maalesef. Bence önce bir dermatologa gidin o bir incelesin saçınızı, saç derinizi, gerekli görürse kan testi ister. Saç dökülmesine etki eden herhangi bir hastalık/ vitamin vs eksikliği kan tahlilinde çıkar zaten.

Onun dışında saçınızı az yıkamaya çalışın, bırakın biraz yağlansın, saçın kendi yağı saç derisi için çok faydalı. Kendinize iyi bakın bol su için, az şeker/tatlı tüketin. Bol sebze yiyin, vitaminlerinizi alın, uykunuzu iyi uyuyun. Önemsiz gözükse bile bunlar çok etkiliyor.
O kadar haklısınız ki. Viaminleri gıdalardan mi aliyim yoksa eczaneden satılan biotin 7 takviyesi falan da aliyimmii

X