Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sac kabarikligi 😭

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Sevdanuroz

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2020
115
37
24
Arkadaşlar sac kabarikligina ne iyi geliyo ne yaptıysam engel olamıyorum kabarmasina. Hangi ürün önerirsiniz.

Balla hindistan cevizini karistirarak saça uygulamanizi öneririm bana çok iyi geldi

Aaa neden üzülüyorsun... Ben kabarık saç daha çok severim, yani aslında zevkler ve renkler farklı.
Durulanmayan saç kremi kullanma. Ben kullanıyorum çünkü kabarık şiş halde seviyorum, o dolgun gösteriyor baya.
Eğer kullanıyorsan kullanma derim. Birde saçını fön makinası ile kuruttuktan sonra ince iz yapmayacak bir toka ile topla yarım saate kabarıklığını alıyor... Saç kurutma makinası çok kabartıyor bir de kurutmamak, yani kendi halinde kurumasını beklemek.

Aaa neden üzülüyorsun... Ben kabarık saç daha çok severim, yani aslında zevkler ve renkler farklı.
Durulanmayan saç kremi kullanma. Ben kullanıyorum çünkü kabarık şiş halde seviyorum, o dolgun gösteriyor baya.
Eğer kullanıyorsan kullanma derim. Birde saçını fön makinası ile kuruttuktan sonra ince iz yapmayacak bir toka ile topla yarım saate kabarıklığını alıyor... Saç kurutma makinası çok kabartıyor bir de kurutmamak, yani kendi halinde kurumasını beklemek.
Canım dalgalı olduğundan kötü duruyor simdi mavi fön suyu kullanıyorum 🥳🥳

Öncelikle banyo öncesi sac bakim maskesi kullan ben dax super gro diplerime suruyorum 10 dakika sonrada biraz argan biraz kayısı yagini sivi keratinle karıştırıyor uclara sürüyorum (bio gold keratin) 20 dakika da bu sekilde beklettikten sonra banyoya giriyorum. Elektiriklenen saclar icin nem saglayici sampuan kullanmalisin panthene nem terapisi sampuan ve sac kremi var benim bulup alip kullandigim. Banyodan cikinca da saclarini havluyla az nemini alip banyo sonrasi yaglarindan ve syoss elektiriklenen saclar icin mor bantli bir fis fisi var cam sil gibi basligi olan bir sise onlar daha islakken suruyorum. Bir suru islem gene kabariyor ama eskisi kadar olmuyor bana kuaforum saclrin yipranik ondan kabariyor dedi bende iki ayda bir kendim uclardan aliyorum plastik disli taraklar kullanmiyorum. Bu bakimlar sonucu ne olacak bekliyorum bakalim.

Dalgalı/ kıvırcık saça düz muamelesi yaptığın için ve nemsizlikten kabarıyordur.
Saçını havluyla değil de daha antistatik malzemeli birşeyle kurut mikrofiber bezler gibi şeyler.
Sonra haftada bir nem maskesi yap, keratin maskesi yap saç canlandıkça nemlendikçe elektriklenmesi ve kabarması biter.
Saçı dalgalı kullanmayı seviyorsan bukle belirginleştirici durulanmayan kremlerden kullanabilirsin. O zaman keratin maskesi yerine daha bitki özlü protein içeren maskeleri öneririm.
Düz seviyorsan zaten direkt keratin bakımı yaptırt ya da yap direkt istediğin kabarmayan, elektriklenmeyen hatta istiyorsan düz saçlara sahip olursun.

X