Saç Şekillendiriciler Saçım Brezilya Fönü Tutmuyor

Ecita

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2016
24
20
Merhabalar,
Öncelikle saçlarımın yapısından bahsedeyim çok ince telli ve dalgalı. Dalgalarım da kendiliğinden oluşmuyordu her sabah saçımı ıslatıp tekrardan düzeltmek zorunda kalıyordum ve banyodan sonra saçımı kurutamıyordum; kendi halinde kuruması için bırakıyordum. Bu durum her sabah ekstra uğraşmama sebep oluyordu ve sürekli ıslak saçla dolaşmak özellikle kışın çok büyük sıkıntı yaratıyordu. Bu nedenle Brezilya Fönü yaptırmaya karar verdim. İlk olarak çok ciddi bir para karşılığı kuaföre yaptırdım fönümü. Şampuan olarak Newer Keratin isimli internette didik didik aramama rağmen bulamadığım ne idüğü belirsiz bir şampuan kullandırdı bana ve ilk haftadan saç uçlarım iyice kıvrılmaya başladı. Verdiğim onca para da çöp tabi... Daha sonra fönümü evde kendim yapmaya karar verdim ve uzun bir araştırmadan sonra Alfaparf'ı denemeye karar verdim. Şampuan olarak da Organix Brezilian Keratin Therapy aldım. Bu süreçte yalnızca 1 kere Newer şampuanı kullandım. Ve 4. haftada yine ucu kıvrılmış saçlar. Sıkıntı bu Newer şampuanda mı acaba yoksa benimle aynı sıkıntıyı yaşayan var mı merak ediyorum. Alfaparf'ı uygulama tarihim 9 Aralık, kuaförde yaptırdığım fönün tarihi 9 - 12 Kasım. Bugüne ait saçımın görselini de ekliyorum.

Eklentiler

• 20180104_075027.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 725
Bugün 3. uygulamamı da yaptım ve yıkadıktan sonraki hali fotoğrafta. Bakalım bu ne kadar dayanacak...

Eklentiler

• 20180107_205324.jpg
    20180107_205324.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 852
Merhaba ben 2008'den beri brezilya fönü yaptırıyorum..Her kuaför kendi kullandığı markanın en iyisi olduğunu iddia ediyor, ben de hemen hemen her markayla yaptırdım sanırım. Şimdiye kadar kuaförde yaptırıp en memnun kaldığım global keratin oldu. Daha uzun süre düz kaldı saçlarım ama zaten 4. ayda keratin akmaya başlıyor saçtan. Denize girerseniz veya sülfatsız şampuan kullanmazsanız bu süre daha kısalıyor. 6 ay dümdüz saçlar biraz kandırmaca arkadaşlar. Yaptırdığım hiçbir uygulamada 6 ay dümdüz kalmadı ama saçlarımın eski haline göre daha az elektriklendi ve düzleştiriciyle daha kolay düzleşti. Bence bu uygulamanın en iyi tarafı saçların dökülmesini ve yıpranmasını engellemesi. Daha sonraları keratin alıp kendim evde de yaptım gayet güzel oldu ama her ürün aynı kalitede değil sonuç markaya göre değişebiliyor. Saçınıza maşayla düzleştirme yapabilecek biri varsa evde kuaförde yaptırmaya gerek yok.

Brezilya fönü yaptırmayın! İçindeki zehir resmen. Uzun vadede kansere sebep olabiliyor. İçinde bulunan formaldehyde maddesi saçın düzleşmesine sebep olan madde ve bu madde kansere sebep oluyor. Derinle kesinlikle temas ettirme. Ben de 3 kere Brezilya fönü yaptırmış bir mağdurum. Son yaptırışım iki hafta kadar önce oldu fakat inanılmaz derecede saçlarım dökülmeye başladı banyoda. Saçıma deniz tuzu uyguluyorum ki etkisi gitsin ve saçımı daha kötü yapmasın.
İçinde formaldehyde bulunmayan ilaçların özellikleri ise yine kimyasal içermeleri kimyasalların ısıyla etkileşime girdiklerinde formaldehyde'e dönüşmesi. Yani çok çok zararlı.

Yabancı dilin varsa şunu mutlaka oku (yoksa da google translate'ten çevirebilirsin)
http://www.short-hair-style.com/does-brazilian-blowout-cause-hairloss.html

Saçlarımız geri dönülemez şekilde hasar alabilir, yaptırmamak en iyisi!

İyi geceler

X