Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçımda tekrar egzama belirdi ne yapmalıyım?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Aynen saçım sık ve kabarık bir de dalgalı
Saçımı açık bırakınca ensemde ağırlık var gibi hissediyorum
Ve saçımı o kadar yıkamama rağmen egzama azalmıyor iyi bir şampuan da kullansam 1 ay iyi geliyor
Ve yıpranmış görünüyor saçlarım uzadıkça, siz saçınızı kısa mı kullanıyorsunuz artık yoksa uzun mu

en son yaz ortası kestirdim. Pandemiden dolayı gidemiyorum. Omuzumu geçti boyu ve şikayetlerim başladı yine. Kafamda 1 ton ağırlık var sanki. Çok çabuk uzuyor bi de. Saçınızı yıkayınca en son soğuk su tutun biraz iyi geliyor. En önemlisi saçın hemen kuruması. O mümkün olmuyor maalesef. Kurutma makinesiyle bile dipler kurumuyor. Uzun süre de makineyi kafama tutmak istemiyorum. Hem saçı yıpratıyor hem de beyine zarar.

Ensemde kaşıntı başladı benim de. Bazen yara oluyor hep aynı yerler ve çok kaşınıyor. Egzama böyle bir şey mi? Çok şiddetli değil bu sebeple doktora gitmedim henüz ama ara ara çok kaşındığı oluyor, ilerlemeden gitsem mi ben de acaba

kardeşimde de aynı sorun vardı. Kaşınan yerdeki saçları döküldü. Onun bir ilacı var sürünce düzeldi, saçları yine çıktı. Çok sonra tekrar kaşıntı başladı hemen ilacı sürdü geçti. Bir kaç kere tekrarladı. Uzun süredir şikayetini duymuyorum. Size de geçmiş olsun. Tedavisi var bilin istedim.

Bir arkadaşımın ellerinde egzaması vardı Barış Muslu yu takip ediyor. Tramvasını bulup temizlemiş ve geçti egzamam diyordu. Gitmediği doktor kalmadı bir araştırın isterseniz.

Teşekkür ederim cevabınız için. Çok geçmiş olsun size de. Görsellere baktım benimki pel benzemiyor, beyaz kabuklanma ya da kepek gibi bir şey yok. Sadece sivilce gibi tek tek yara oluyor ensemde arada. Belki başlangıç aşamasıdır. Doktora gitsem iyi olacak sanırım. Çok sağolun, acil şifalar dilerim.
Çok teşekkür ederim, sizinki düzelmezse doktora gidin

en son yaz ortası kestirdim. Pandemiden dolayı gidemiyorum. Omuzumu geçti boyu ve şikayetlerim başladı yine. Kafamda 1 ton ağırlık var sanki. Çok çabuk uzuyor bi de. Saçınızı yıkayınca en son soğuk su tutun biraz iyi geliyor. En önemlisi saçın hemen kuruması. O mümkün olmuyor maalesef. Kurutma makinesiyle bile dipler kurumuyor. Uzun süre de makineyi kafama tutmak istemiyorum. Hem saçı yıpratıyor hem de beyine zarar.
Bende de ağırlık durumu oluyor o yüzden önü uzun arkası kısa saç modelini mi yapsam kendime bilemedim

Bende de geçmeyen seboreik dermatit var ve düşündüğümde bende kpss hazırlık döneminde başladığını farketmiştim. Aşırı stres yapmıştım çünkü o dönemde iş ortamım da kötüydü.Tabi hala devam ettiği için theta healingle uğraşan kişiye sormuştum ve böyle bir cevap aldım. Muhtemelen siz de kendinizle bağlantı kuracaksınızdır.

Eklentiler

• Screenshot_20200531_204304_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20200531_204304_com.instagram.android.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20200531_204302_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_20200531_204302_com.instagram.android.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 44
1- Çok fazla sıcak suyla yıkamayın.
2- Duştan sonra son durulama suyunuza 2 lt suya 1 kahve fincanı olacak şekilde elma sirkesi koyup karıştırıp bunu dökün. Fark edecektir.

Kee

Kesinlikle ardıç katranı sabunu diyorum ben 10 sene boyunca gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç kortizonlu krem kalmadı bir arkadaşın önerisiyle ardıç katranı sabunu denedim tamamen bitti eşim filan şok oldu artık sadece o sabunu kullanıyorum yalnız ben bitince aktardan aldım ama o hiç ise yaramadı arkadaş internetten sipariş veriyormuş ordan aldım çok memnunum benim hem yüzümde hem saçımda vardı yüzüm o kadar kötü oluyordu ki gören acıyordu bana şimdi eser yok egzamadan
Link atar mısınız,hangi siteden alıyorsunuz?

8 senedir saçımda egzama var, neden egzama oldu bilmiyorum ama 2 defadır saçımı erkek tipi kesmek zorunda kaldım saçlarım berbat haldeydi ve kabuklar yara olduğu için saçımın arasından kan geldiği oluyordu banyoda, saçım tekrar egzama oldu ve kötüye gidiyor, doktorun önerdiği bitkisel şampuanları kullanıyorum ama en fazla 2 ay düzeliyor sonra yine egzama oluyor, bir de garip bir şekilde saçım kısayken egzama olmuyor kolay kolay ne zaman omzumu geçse saçlarım berbat bir hale dönüyor ve yolunmuş bakımsız görünüyor, saçımı da güzel yıkıyorum bir de, saçımı erkek tipi kestirmek istemiyorum çünkü mecbur kalmıştım kesmeye ve kendimi kötü hissetmiştim, sizce saçlarımı önü uzun arkası kısa kessem kullanışlı olur mu? Tekrardan kaybetmek istemiyorum saçlarımı
Vichy Dercos denemenizi tavsiye ediyorum. Benim yüzümde bile egzama çıkıyor 🤦🏼‍♂️ Vichy saça iyi geliyor vucut nemlendirmesi içinde cerave markasının nemlendirici kremi ikisi ilaç gibi geldi valla

8 senedir saçımda egzama var, neden egzama oldu bilmiyorum ama 2 defadır saçımı erkek tipi kesmek zorunda kaldım saçlarım berbat haldeydi ve kabuklar yara olduğu için saçımın arasından kan geldiği oluyordu banyoda, saçım tekrar egzama oldu ve kötüye gidiyor, doktorun önerdiği bitkisel şampuanları kullanıyorum ama en fazla 2 ay düzeliyor sonra yine egzama oluyor, bir de garip bir şekilde saçım kısayken egzama olmuyor kolay kolay ne zaman omzumu geçse saçlarım berbat bir hale dönüyor ve yolunmuş bakımsız görünüyor, saçımı da güzel yıkıyorum bir de, saçımı erkek tipi kestirmek istemiyorum çünkü mecbur kalmıştım kesmeye ve kendimi kötü hissetmiştim, sizce saçlarımı önü uzun arkası kısa kessem kullanışlı olur mu? Tekrardan kaybetmek istemiyorum saçlarımı
Benimde saçımda egzama var bende yaklaşık 10 yıldır savasıyorum bununla çok saçım döküldü. Ama şimdi çay agacı şampuanı kullanıyorum ve 2 yıkamada bitti.. İnşallah bir dha olmaz

Daha bugun bununla ilgili konu actim canim mutlaka bak. Ben kurtuldum insallah sende kurtulursun.

X