Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlar Ne Kadar Sıklıkla Yıkanır ??

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

hamarat-bayan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
93
0
saçların sağlığı için kaçgünde bir yıkanır onu merak ediyorum birde sık yıkarsak saç çabuk uzarmı koyu renk boya saçı besler diye duydum doğrumu:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:

valla cnaım çok yıkamak iyi değil diye biliyorum haftada 2 yıkıyorum ben bakım yağlarıda sürüyorum yıpranır çok ykamayla benceCADIARZU

Bende haftada maximum 3 kez yıkıyorum.çok yıkamak yararlı değil.ama su uzatır derler ama fazla şampuan yıpratır. :)

sık yıkamak iyi değil diyorlar doğru aslında saçın kendi yağıyla beslenmesi gerekir fakat bu hava koşullarında iki gün yıkanmadan durun bakayım valla benim hergün bile duş aldığım oluyor..

ben her sabah banyo yaparım öyle iki üç gün falan durayım bitlenirim valla benim saçlarım çok yağlı,yıkarım ertesi sabaha yine kirlenir.bıktım zaten her gün banyo yapmaktan bigün çürüyeceğim diye korkuyorum.komşumun kızları var kuaföre gidip fön çektiriler o saçla bir hafta dururlar ne kirlenir şaçları nede fönleri bozulur.bozulan ben olurum bu işe, kıskankanmıyorum desen yalan olur valla:kızgın:

Canim birazda yapi meselesi.Ben bekarken bakim uygulamazdim ve haftada 2 kez yikardim ama saclarim o kadar hizli uzardiki ben kesmekten usanirdim o uzamaktan usanmazdi.Hep saclarim belimde gezdim.Bence yapi meselesi birazda.

hergün ya da iki günde bir duş alırım ben. Saçlarımın yağlıdır. Bir de makyaja falan zaman ayıramam ben. O yüzden saçımın hafif yağlanmış görünmesi bile beni sinir eder. Temiz olunca saçlarım göze alır, oradan kurtarırım ben deyerimseniben

ben her gün yıkıyorum.2.gün kirli oluyo zaten.yada bana alıstıgım için öle geliyo.eskiden beri hergün yıkadıgım için.

ben önceleri haftada 2 kez yıkardım saçlarım da yağlı değil zaten kupkuru hatta :))
ama şimdilerde saçımdaki boyayı akıtmak için hergün yıkıyorum :)
ideal olanı haftada 2 kezdir bence tabi saçın yapısına göre değişior
yb639.gif

bende hergün duşla gözümü açarım :) bi ara saçlarım kedi tüyü gibi oldu, sonra bi kuaför bana dove yüz sabununu tawsiye etti, onu kullanıyorum vee acayipp yararını gördüm arkadaşlarr dove nemlendiren bi sabunya hiç kurutmadı , saçlarım hem parladı hemde daha sağlıklı oldu,tawsiye ederim :KK66: ama tabeee saçın yağınada ihtiyacı waaarrr,,kullanabilene tabe

sanılanın ve bilinenin aksine saçı hergün yıkamak yarar yerine zarar kızlar...ben çünkü cilt doktoruna sordum...saçı hergün yıkamak saçın kendini koruyucu tabakasının oluşmasına engel oluyormuş....bilginize....hergün saç yıkanmaz,,,yıkanmamalı...

hergün yıkıyorum malesef.alıştırdım ne işim olursa olsun yıkamadan yatamıyorum.çünkü 2. gün sanki 10 gündür yıkamıyormusum gibi oluyor senağlama

Kızlar ben şunu sormak istiyorum. Bazı arkadaşlar saç yağlanınca saçı besler bu yağ diyorlar.
Yalnız yağlanan saç banyoda ya da tararken daha çok dökülmez mi?
Mesela benim öyle oluyor. Saçlarım biraz yağlanınca hemen dökülme oranı artıyor.

Evet benimde yağlıyken çok fazla saçlarım dökülüyor. Ama ben saçlarımı yıkamaktan nefret ederim, kısalar ve yapısından dolayı yıkadıktan sonra dışarı çıkmamın mümlünatı yok.Her gün 1duş mutlaka alırım bazen 2 oluyor ama saçlarımı hafftada 1 yıkıyorum. :) Şansıma kirliyken jöle sürmüş gibi görünüyor çünkü çok kısa saçlarım. Ve sanırım yağlıken daha çabuk uzuyor yada benim saçlarım gerçekten hızlı uzuyor. :)

of ya hergün yikiyorum ben ama yikamazsam da yaglar damlar resmen o kadar cok yaglaniyor imkani yok bi kac gün öyle durmamin :1no2:

X