Saç Kesim Şekilleri Saçlari Ütülemek Hakkinda Genel Bilgi

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

kahvegxoxzlxuxm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2008
470
2
saçlarınıza yapacağınız en büyük kötülük saç ütülemektir.saçlarınızı ütülemeyiniz.ütülerseniz;
1.Saçlarınız kurur.
2.Saçlarınız yanar.
3.Saçlarınız zamanla dökülür.
4.Saçlarınızın rengi matlaşır.
5.Eski saçlarınızı özlersiniz.

benim bi arkadaşım sanki ben kuru temizlemeciymişim gibii gelir gelir ütületir saçlarını okutayım onaa :)

ya arkadaşlar ben ütülemiyorum zaten bi kere denedim olmadı:roflol:ama düzleştiriciyle düzleştiriyorum ama kremsiz yapmıyorum :1closedeyes:bu da yakar mı acaba:1shok:korkuyorum yafff:uhm:

benim kızımda sürekli ütülerdi aslında doğal hali daha güzel ama dinlet dinletebilirsen:uhm:

:teytey::teytey:bende hep ütülüorum arkadaslarımınkini bazende kendim ütülüorum ama saçımı kesitrdim kestireli 1 2 haftada 1 kere odaa :teytey: 1 kere arkadasımın 1 kere kardesimin saıcını yktım sac ıslaksa ayarda yüksekle yanıo hberiniz olsnnbenneyaptımkibenneyaptımki

bende saç düzleştiricisi alana kadar her hafta ütülüyodum.saçımda bazı olumsuzluklar oluyodu ama benim saçımda boya vardı ütülediğim zaman saçımın rengi daha güzel görünüodu.şimdi maşa ile düzleştiriyorum hem ütüdeki gibi düz olmuo hemde saçımın rengi fazla ortaya çıkmıo.senağlama:1no2:Ya buna nedersiniz????kafamçokkarıştı

evet ütüleyince gerçekten çok güzel görünüyo bu bir gerçek ama saça verdiği büyük zararı da unutmamak gerek bi arkadaşım vardı mükemmel saçları vardı dolgun canlı o da ütü olaylarına girince gerisini anlatmama bile gerek yok sanırım sırnaşık şey saçları şuan kısacıknaniknanik

kıslar sakın!sakın saçlarınısı ütülemein ben tam 3 sene sürakli ütüledim saçlarımı.saçımı ütülemeden bikere bile sokaa çıkmadım kimse saçlarımın kıvırcık olduunu bilmesdi..saçlarım kalçalarıma kadardı..ama son 1 senedir saçlarım kısacık okadar kötü ki saçlarım annatamam size tam bisenedir aralıksız bakım yapıom ama bana mısın demio ne dooru düaün usuolar ne de kırıkları gidio arkadaşlar şiddetle karşıyım ütüye saç düsleştirici kullanın bence ama onuda çok sık yapmayın..kimsenin benim durumuma düşmesini istemem..

bende saç düzleştiricisi alana kadar her hafta ütülüyodum.saçımda bazı olumsuzluklar oluyodu ama benim saçımda boya vardı ütülediğim zaman saçımın rengi daha güzel görünüodu.şimdi maşa ile düzleştiriyorum hem ütüdeki gibi düz olmuo hemde saçımın rengi fazla ortaya çıkmıo.senağlama:1no2:Ya buna nedersiniz????kafamçokkarıştı

saç düzleştiricinin markasını değiştir derim.Philips HP4667 SalonStraight Pro XL tavsiyemdir,artık kuaförlere gittiğim günlere acıyorum...benneyaptımki

kıslar sakın!sakın saçlarınısı ütülemein ben tam 3 sene sürakli ütüledim saçlarımı.saçımı ütülemeden bikere bile sokaa çıkmadım kimse saçlarımın kıvırcık olduunu bilmesdi..saçlarım kalçalarıma kadardı..ama son 1 senedir saçlarım kısacık okadar kötü ki saçlarım annatamam size tam bisenedir aralıksız bakım yapıom ama bana mısın demio ne dooru düaün usuolar ne de kırıkları gidio arkadaşlar şiddetle karşıyım ütüye saç düsleştirici kullanın bence ama onuda çok sık yapmayın..kimsenin benim durumuma düşmesini istemem..

saç düzleştiricilerinde ütüden bi farkı yok bende philips kullandım bi süre berbat oldu saçlarım güzel görünelim diye yakmayın saçlarınızı kızlar ütüyü hiç kullanmayın düzleştiricileride arada bir kullanın.pişman oolmayın:1no2:

saç düzleştiricilerinde ütüden bi farkı yok bende philips kullandım bi süre berbat oldu saçlarım güzel görünelim diye yakmayın saçlarınızı kızlar ütüyü hiç kullanmayın düzleştiricileride arada bir kullanın.pişman oolmayın:1no2:
nasıl kullandığınız çok önemli.philips düzleştiricide 150 dereceyi geçmiyorum.saçlarımda fazla bekletmeden 5 saniye içinde indiriyorum aşağıya, hafif soğuduktan sonra tekrar tekrar 4-5 kere.bilinçli kullanmaya çalışıyorum.haftada 1 gün düzleştiriyorum.ama saçlarımın bakımını ihmal etmiyorum.bakım kürümü uyguluyorum,ardından 1 litreye yakın en son durulama suyuma 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ve 1 yemek kaşığı limon damlatıyorum(kokar demeyin hiç kokmuyor),daha sonra saçlarımın diplerini kurutma makinesinin soğuk bölümüne ayarlayıp kurutuyorum(sıcaklıkta matlaşmaması için).sonra düzleştirme işlemini yapıyorum,saçlarım kayıyor adeta yumuşacık oluyor ve çok parlak. böylelikle düzleştirirken kırılmalarıda önlüyorum,dediğim gibi saç ilgi ister bakım ister....saçlarım boyalı ve röfleli olduğu halde onları canlandırdım.dediklerimi uygularsanız saçlarınız mükemmel ve göz alıcı olur.

nasıl kullandığınız çok önemli.philips düzleştiricide 150 dereceyi geçmiyorum.saçlarımda fazla bekletmeden 5 saniye içinde indiriyorum aşağıya, hafif soğuduktan sonra tekrar tekrar 4-5 kere.bilinçli kullanmaya çalışıyorum.haftada 1 gün düzleştiriyorum.ama saçlarımın bakımını ihmal etmiyorum.bakım kürümü uyguluyorum,ardından 1 litreye yakın en son durulama suyuma 1 yemek kaşığı üzüm sirkesi ve 1 yemek kaşığı limon damlatıyorum(kokar demeyin hiç kokmuyor),daha sonra saçlarımın diplerini kurutma makinesinin soğuk bölümüne ayarlayıp kurutuyorum(sıcaklıkta matlaşmaması için).sonra düzleştirme işlemini yapıyorum,saçlarım kayıyor adeta yumuşacık oluyor ve çok parlak. böylelikle düzleştirirken kırılmalarıda önlüyorum,dediğim gibi saç ilgi ister bakım ister....saçlarım boyalı ve röfleli olduğu halde onları canlandırdım.dediklerimi uygularsanız saçlarınız mükemmel ve göz alıcı olur.

bende senin gibi bilinçli kullandım ve haftada 1 kullanıyordum bende
kullandığım şampuanda gayet iyi kaliteli bir şampuan ama kuaförüme gittiğimde saçlarımın arasında kopuklar olduğunu ve düzleştiricileri kesinlikle kullanmamam gerektiğini söyledi sende zarar vermemiş olabilir belkide saçların yapısına göre değişiyordur

Okuldayken , yurdun ütü odaları vardı , saçlarımızı ütü masasına atıp bir güzel ütülerdik. Az yanmamıştı saç uçlarımız ama ütünün yaptığı gibi düz olmuyor saç bence ne yapılırsa yapılsın :) Yapmayın sakın, kötüden örnek olmaz :)

ben de liseye qiderken hep ütülerdim saçlarımı :roflol: sonra bi baktım kokmaya fln başladı:kızgın::roflol: yaktım hep uçlarını:çok üzgünüm: ayy çok kötüydü o zamanlar:kızgın: artık arada bi düzleştirici kullanıyorum qerçi saçlarım dümdüz ama bazen ihtiyaç duyuluo:smiley-cool: kimse saçlarını ütülemesinn:1hug:

ah ah o saç ütülemesi yüzünden kızım saclarını yaktı,mahvoldu güzelim saçları.
bende yepyeni ütümden oldum,düşüre düşüre ütüde gitti.

şimdi saç düzleştirici aldıda rahatladık.

Ben de saçlarımı ütülerdim lisedeyken. Ama ne yazık ki saçı mahvediyor, saçımın az bir kısmı yandı, ara ara elim yandı. Kendi kendime fön de çekemiyorum bir elimde saç kurutma makinesi bir elimde fırça, sürekli kuaföre de gidilmiyor... Neyse ki saç düzleştiricisi çıktı da rahatladım, şu an babylissin saç düzleştiricisini kullanıyorum, çoooook memnunum, vazgeçilmezlerimden...
Dümdüz saçlı arkadaşlar, saçlarınızın kıymetini bilin:)

X