Saçları yumuşatmak için

Ophelia12

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2014
366
150
Kızlar merhaba.Saçlarımda boya yok ve kalın telli.Zeytinyağı ve gliserin denedim ama pek yumuşamadı.yumuşak olması için ne yapabilirim? kuruluktan oluyor diye düşünüyorum ne kullanmamı önerirsiniz?nemlendirici saç kremi mı kullanmam gerekir?

Kızlar merhaba.Saçlarımda boya yok ve kalın telli.Zeytinyağı ve gliserin denedim ama pek yumuşamadı.yumuşak olması için ne yapabilirim? kuruluktan oluyor diye düşünüyorum ne kullanmamı önerirsiniz?nemlendirici saç kremi mı kullanmam gerekir?
Benide aksine çok ince telli saçlarım.Siz gene bakım yağları kullanın.

Bu konuda en iyi fikri kuaför verir ama tavsiyem köylü pazarlarında doğal zeytinyağı sabunu satılıyor onları dene endüstriyel şampuanlar ve kremlerin içinde ne olduğu belli değil.

Son durulama suyuna soğuk su + elma sirkesi koyabilirsin.
Yumuşacık oluyor , ilk deneyiste bile etkili

*Kokmuyor,uçuyor kokusu
Yıkadıktan sonra da etkisi kalıyor yani dimi kuruyunca?çok teşekkür ederim deneyeceğim

Bu konuda en iyi fikri kuaför verir ama tavsiyem köylü pazarlarında doğal zeytinyağı sabunu satılıyor onları dene endüstriyel şampuanlar ve kremlerin içinde ne olduğu belli değil.
Saçı dolaştırmaz mı sabun bir de zeytinyağı sabunu yağlandırma yapar mı ki?

Saçı dolaştırmaz mı sabun bir de zeytinyağı sabunu yağlandırma yapar mı ki?
Ben kullanıyorum yağlanma yapmıyor ama ilk zamanlar saçlarımı sertleştirmişti kuaförüm ilk zamanlar normal saçın alışması için zaman lazım demişti. Normal şamuandan sonra son kez sabunla yıkıyorum şimdi yumuşak ve canlı ama yinede kuaförünüze danışın mesela benim saçıma yatarken arkadaşımda istediği etkiyi vermedi

Diplere sürmeyin yağ dibe sürülmez zaten saç uçlarına sürün.
Yok yani diplere sürmüyorum ama gene de saç boylarına sürünce arınmıyor saç bir de saç dipleri yağlı ya daha da yağlı durur diye

Saç boylarına sürünce yağlı gibi durur ve dipleri yağlı olduğundan çabuk yağlanır yani onu demek istedim de
Öyle sürüp bırakmayacaksınız ki.
Dün daha dandik lorealin durulanmayan yağı varmış elimde, saçımı açık kullanacağım için biraz sıkıp uca yedirdim, sonra taradım ve kuruttum.
Bu yani.
Maskeleri, saç bakım kremlerini de saç uçlarına yapıp bekletip sonra yıkayabilirsiniz.

Yıkadıktan sonra da etkisi kalıyor yani dimi kuruyunca?çok teşekkür ederim deneyeceğim
Tabii ki kalıyor. Son durulama suyuna bir ölçü atın yeterli.
Hatta kokar falan diye şüphen varsa akşam yap, en azından insan içine çıkmamış olursun. kendin görürsün kokusu vs nasıl
Üstelik saçı besliyor,kolay taraniliyor.
Ben çok memnunum, bu sene kendi banyo sirkemi kendim yapicam 😇😇

Tabii ki kalıyor. Son durulama suyuna bir ölçü atın yeterli.
Hatta kokar falan diye şüphen varsa akşam yap, en azından insan içine çıkmamış olursun. kendin görürsün kokusu vs nasıl
Üstelik saçı besliyor,kolay taraniliyor.
Ben çok memnunum, bu sene kendi banyo sirkemi kendim yapicam 😇😇
Çok teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim😊

X