Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarım yeşile dönmüştü,kurtardım

pammukprenses

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2007
42
0
Merhabalar,
Öncelikle forumda aktif bir üye olmadığımı belirtmek isterim yıllar önce bir üyelik açmıştım onu kullanarak yazacağım.Zira benim gibi saçına deli gibi önem veren ve benim yaşadığımı yaşayan insanları aydınlatacağını umuyorum.
Saçlarıma 7 ay kadar önce balyaj attırdım balımsı koyu sarı bir rengi vardı fakat yazın denizden güneşten açıla açıla tuhaf bir renge dönmüştü.Bir de sarışınlık sevdası var ya hep daha açık rengi istiyor insan sirf o yüzden dün gidip loreal excellence 7.1-8.1 i kariştirip dip boya,loreal excellence 001 çok çok açık doğal sarı ile de saçımın kalanını boyadım.Sonuç resmen felaket oldu grimsi iğrenç yeşil bir renk çıktı ortaya.Ve ben gerçekten ne yapacağımı bilemedim,tam anlamıyla şok geçirdim.Daha önce evde defalarca dip boya yapmış biri olarak bu işi becerebilirim sandım ama maalesef işe yaramadı.Benim gibi bu olayı yaşayan arkadaşım,öncelikle sakin ol iyi bir kuaföre gidersen saçını minimum hasarla kurtarabileceğinden emin ol.Sırf yeşilliği gidereceğim diye domatesmiş,salçaymış,ketçapmış aspirinmiş bunlardan ve evde tekrar üst üste boya yapmaktan uzak dur zira hiç bir yararı olmuyor.Tek çaresi koşar adımlarla güvendiğin,profesyonel bir kuaföre gitmek.Ben de her zaman bunu yapardım ama artık nasıl bir gaflet anıysa badana yapar gibi boyadım saçlarımı.
Tüm gece aynaya bakıp uyuyamadıktan sonra sabah derhal kuaförüme koştum.Öncelikle turuncu bir karışım sürdüler saçtaki doreliği yok ettiğim içinmiş bu.Kısmen yeşillik azaldı ama tamamen yok oldu diyemezdik.Hafiften yeşilimsi,koyu sarı,Çağla Şıkel'in saçlarına benzer bir saç çıktı ortaya ama ben memnun olmadım.Sonrasında papatya özlü bir karışım hazırladı ki markasından emin değilim,bu karışımla saç uçlarına-dip kısımlara getirmeden-balyajlar yaptı.Buna silme işlemi diyoruz dedi.Teknik olarak ne yaptığını bilmiyorum ama çıkan sonuç beklediğimin çok çok üstünde oldu şu an saçlarımın dipleri çok açık kumral uçlar sarı.Uçlar inceldiği için bir kaç parmak kısaltmak zorunda kaldık ama zaten kestirecektim hiç üzülmedim.Her hangi bir yanma ya da kopma olmadı.Dediğim gibi sadece uçlarda çok incelen kısımları kestirdim.
Dün geceyi resmen kabus gibi geçirdikten sonra bu sonucu almak benim için tarif edilemez bir mutluluk sebebi oldu.
Kuaförüme toplamda 250 lira gibi bir şey ödedim,ki içinde kesim,saç bakımı,keratin yükleme işlemi de dahil.
Hatalar ders almak içindir.Benim dersim de saç boyama işini profesyonel ellere bırakmak gerektiği oldu.
Siz siz olun sırf ekonomik olacak diye benim gibi evde saç açma,renk değişimi işlemi yapmayın.Bırakın profesyonel,güvendiğiniz bir kuaför yapsın.
Umarım birilerine yararı olur.
Sevgiler

X