Doğal Saç Bakım Kürleri Saçlarıma bakar mısınız

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

shining

Hoş Geldin Bebeğim
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2009
1.202
2
Arkadaşlar,
Benim saçlarım aşırı kuru özellikle tepe kısmı :eek:klava:, kıvırcık ama bukleleri yok , aşırı kabarık hiç açık kullanamadım, :1no2: , kazık gibi, tiftik tiftik, aranızda benim saçım kadar kuru olup bunu düzeltebilen var mı? Lütfen önerilerinizi bekliyorum, bir resim ekledim,
Çok net çekemedim ama insan saçından ziyade kıl gibi tiftik tiftik,, senağlama

Benimki kadar kuru inatçı tfitik gibi saçı olup doğal yöntemlerle düzeltebilen arkadaşlaradn yardım bekliyorum :çok üzgünüm:

Eklentiler

• $SA552617.jpg
    $SA552617.jpg
    83,8 KB · Görüntüleme: 197
permedan boyadan bnmde böle olmustu :KK43:

sımdı cok az kaldı her boyada bıraz kestırıyorum

canım benim saçım böle degildi ama saçı böle olan birini tanıorum ve lorel elseve in arı sütlü kremini kullandı o da ben de..saçı inanılmaz yumuşaıyor canım bu saça serum da kullanmalısın ben body shoptan kullanıyorum ve acaip memnunum istersen isimlerini de verebilirim serum ve durulanan saç kremi senin işini görür tatlım

canim ben yeni denedim ama cok iyi geldi bak:

banyoda sampuanladiktan sonra vucudumu yikayana kadar uclarina ve ortalarinda sac kremi surdum sonra duruladim.
banyoda son duruluma suyunun icersine cok az bebe yagi kattim saclarima doktum durulamadim.
banyodan ciktiktan sonra durulanmayan sac kremimin icersine tatli badem yagi ve susam yagi kattim bi kapak saclarimi o kremle kremledim.

su an yumusacik ve buklelei cok guzel oldu.

dene derim..

bi de haftada bir bir kasik lavantayi bir bardak kaynamis su icinde beklet. suz saclarina dok bekletebildgin kadar beklet.

gunde 2 litre en az su ic..

saclarin cansiz kalmis.. iyi bakman lazim.

canım benim saçım böle degildi ama saçı böle olan birini tanıorum ve lorel elseve in arı sütlü kremini kullandı o da ben de..saçı inanılmaz yumuşaıyor canım bu saça serum da kullanmalısın ben body shoptan kullanıyorum ve acaip memnunum istersen isimlerini de verebilirim serum ve durulanan saç kremi senin işini görür tatlım

isimlerini verirsen sevinirim canım,,

canim ben yeni denedim ama cok iyi geldi bak:

banyoda sampuanladiktan sonra vucudumu yikayana kadar uclarina ve ortalarinda sac kremi surdum sonra duruladim.
banyoda son duruluma suyunun icersine cok az bebe yagi kattim saclarima doktum durulamadim.
banyodan ciktiktan sonra durulanmayan sac kremimin icersine tatli badem yagi ve susam yagi kattim bi kapak saclarimi o kremle kremledim.

su an yumusacik ve buklelei cok guzel oldu.

dene derim..

bi de haftada bir bir kasik lavantayi bir bardak kaynamis su icinde beklet. suz saclarina dok bekletebildgin kadar beklet.

gunde 2 litre en az su ic..

saclarin cansiz kalmis.. iyi bakman lazim.

evet cok cansizlar,, onerilerin için teşekkür ederim canım,,

bak bi de unutmadan
banyoda sampuani cok fazla kullanma findik tanesi kadar eline dok onunla yika
ve 2 kereden fazla yikama birak istersen pis kalsin temiz hissetme ama emin ol o temizlenmis oluyor.
yapman gereken sey saclarinin olabildigince nemli tutmak olacaktir.
bu kuruluktan kurtarmanin baska yolu yok.

yogun yag bakimi yapip da saclarini iyice yikamani onermiyorum. azicik azicik surup saclarini bekletmen en guzeli.. cunku yaglardan kurtarmak icin daha fazla yikiyoruz sacimiz ddaha cok yipraniyor.
gunes te cok onemli bir etken biraz sapka kullanmaya bak.. gunesten koru saclarini..

bir de vitamin eksikligin olabilir mi ona da dikkat et derim..

Ben kuaförümden duş sonrası için bitkisel yağ karşımı aldım,

Aldım derken; kendisinde duruyor, her gittiğimde uyguluyor.

Parıl parıl parlıyor saçım :)

Ama içinde hangi yağlar var unuttum :KK43: Öğrenince yazarım :)

Bir de; saç uçların çok yıpranmış, kestirirsen daha sağlıklı olur ...

Saç kremini kesinlikle tavsiye ederim. Arkadaşların çözümlerine ek olarak mutlaka saç kremini en son duştan çıkmadan önce sür çok az durula, bir de saçın yağını muhafaza etmesi gerekiyormuş. Gıcır gıcır ötmesi lazım değilmiş banyodan çıkınca. Ben artık saçlarımı birden fazla kez şampuanlamıyorum duşta daha az kabarıyor. Daha erken kirleniyor görünüşü çok daha iyi. Bir de kuruturken fön makinasını kafınızın tepesinden aşağı doğru sabit şekilde tutarak kurutun. aşağıdan yukarıya doğru tutunca daha da kabarıyor. a.s.

arkadaslar toplu olarak cevap vermeye calısacagım,,
iki kereden fazla yıkamıyorum, ama şampuanı biraz fazla kullanıyo olabirim, güneşte kalmıyorum, bol bol meyve alıyorum, çok sık cay kahve tüketiyorum, cayı o kadar acık iciyorum ki su gibi diyebilirim, su ihtiyacımı da karşılamıs olduguna inanıyorum,,
o bitkisel karışımın adını ogrenirsen cok sevinirim canım, bide ucları dedigin yerler benim saclarım,,, yani kestirisem bisi kalmaz kafamda,
Sac kremi saclarımı cok dokuyor o yuzden temkinliyım o konuda ama sac kreminin icine cesitli yaglardan koyarsam belki ise yarar ,, saclarımı kuruturken fon makinası kullanmıyorum,

Bemiks, betanten evigen kullandım bi ara ama cok ise yaramadıysa da bu halinden iyiydi ama o kadar igrenc kokuyor ki esim igrenince kokudan bıraktım

canım önerebilecegim body shop üzüm çekirdegi serumu valla öyle güzel yumuşatıp parlatıyorkii.
birde arkadaşların dediigi yaglardan dene bakalım
mesela mecitefendi diye bi yag karışımı var içinde hemen hemen bütün yaglar var onu kullandım o da güzel canım yag karışımları deneyebilirsin

Benimde saçlarım uzunken böyleydi aynı.Açık gezemiyodum..
Kısa kestirince daha iyi oldu.çok kısa değil ama.Ara makas da yapmıştı kuaför bide düzenli olarak kırıklarını aldırıyodum..
Pantene nin yeşil serisi varya extra düzleştirici yada ipeksi yumuşaklık onu kullanıyorum.He bide mutlaka ama mutlaka saç kremi kullanıyorum.Saçlarına yapabileceğin en iyi şey bence yumuşacık oluo..Bide çok sık yıkama oda kurutur saçı.
Walla şimdi ben memnunum saçımdan eskiye nazaran çok iyi.Uzadı kestirmem lazım:eek: İnş çözüm bulursun canım saçlarınayerimseniben

Arkadaşlar,, bir kaç yontem uyguladım,, su ara biraz daha iyi saclarım,, yakında bir foto daha koyacam sizde yorum yazarsaniz sevinirim,,,

saçının kendi yapısıyla alakalı benim saçımda hemen hemen böle ben bildim bilelei hep çok kuru ve ince telli böle oluncada kabarıyo işte saçın kendi yapısı böle olunca düzeltmen kolay olmuyo.ben hep pırasa saçlıları kıskanmışımdırr :KK70:

bu arada sampuan olarak dove kullanıyorum

tiresanın kuru saçlar için olanından deneyip, avonun yeni çıkan şampuan serisinde kuru ve yıpranmış saçlar için badem özlü balsam var ben onu kullanıorum durulanmayan bi bakım kremi bi kere uçları hemen acıo kırmıo parlaklık ve yumuşaklık yapıo. Piyasa şampuanlarının için bi yığın kimysal var büyük ihtimalle saçınız bu kimyasallara reaksiyon gösterio. Mümkün olduunca bitkisel özlü şampuanlar kullanın derim ben.. a.s

shinihg yağtığın yöntemleri yazarsan sevinirim bide yeni fotonu koyar msıın??benimde bu kadar değilk ama üstleri biraz seninkiler gibi...:eek:klava::enbuyukkk:

X