Saç Uzatma Yöntemleri Saçlarımın Sağlıklı Olma Yolundaki Maceraları Başlıyor :)

Canım baya zaman geçmiş saçların ne alemdeler
Merhaba :KK66:
Vakit bulamiyorum girmeye inan.
Saclarimi hic kesmedim bu surede.
Kuafore gitmedim.
Uclarindan kestim kiriklari topladim.
Zaten catallasmam oluyordu bir kac tane onun disinda memnundum.
Baya uzadilar. Yogun bakimlari biraktim. Hatta komple biraktim:)
Sampuanim kesinlikle sls paraben vs icermiyor buna sadece ozen gosteriyorum.
Boy ve govdesine elseve mucizevi yag kremsiz asla disari cikmiyorum.
Sac yikama suremi haftada 1 e indirdim. Kendi yagi ile besleniyor.
Ancak tek problemim uclardan incelip kopmalari..
Maalesef buna cozumum su an icin yok.
Resim yuklerim bi karsilastirma yapariz.

CYMERA_20190219_153704.jpg
Canım baya zaman geçmiş saçların ne alemdeler

Fark gülünç dimi?
Agustostan bu yana hem de..
Yapacak bir sey yok. Uzadikca incelirseler, kopar kirilirsalar ne kadar uzasalar da belli olmaz boyle iste..
Ustelik isi da kullanmiyorum..
Zaten uzatma sevdasini biraktim artik..

Eki Görüntüle 2237272

Fark gülünç dimi?
Yapacak bir sey yok. Uzadikca incelirseler, kopar kirilirsalar ne kadar uzasalar da belli olmaz boyle iste..
Saçların çok incelmiş isi da kullanmıyorum diyorsun nemsiz mi kaldı acaba. Çünkü benimde öyle olmuştu kuruluktan uzadıkça kopuyodu. Kestirdim de kendine geldi

Saçların çok incelmiş isi da kullanmıyorum diyorsun nemsiz mi kaldı acaba. Çünkü benimde öyle olmuştu kuruluktan uzadıkça kopuyodu. Kestirdim de kendine geldi
Evet ben de oyle dusunuyorum ki tek care kestirmek..
Yazi bekliyorum aslinda. O zaman omuzlarda kestiricem. Gecenlerde o kurulugu fark ederek uclara ve boya mayonez surdum. Bekledim. Surekli elseve mucizevi yag uyguladim.daha da ugrasmadim acikcasi diyorum ya Zaten artik sac uzatma takintim da kalmadi olmuyor bacim genetik sanssizsan olmuyor. Bizimki sadece hobiydi, bitti :KK66:

athena athena
Merhaba tatlım...
1 sene oldu kk ya uğramayalı ...
Hatırladığım kadarıyla saç diplerinde sorun vardı şimdi durumlar nasıl ???

Saç uçlarındaki çatallaşmalara nasıl çözüm bulacağız bilemiyorum uzadıkça inceliyor inceldikçe kestiriyoruz
Ben 2 senedir 1 arpa boyu yol alamadım
Son defa deniyorum artık kısmet uzadı uzadı uzamadı kabullenceğim bu durumu :))

Eki Görüntüle 2237272

Fark gülünç dimi?
Canım saçların aslında çok iyi uzamış ama sütyen çizgisinde dümdüz bir kesim yaptırsan çok daha sağlıklı görüneceklerine eminim

Merhaba.. uzun zamandir girmiyordum. Bu süreçte yağ bakımı yapmadım. Soğan suyu kurunu de kısa bir süre kullandım. Kendi hallerine bıraktım. Bu süreçte %90 doğal içerikli biraz pahalıca bir sampuan kullandım. Çalıştığın iş yerindeki şeflerim de dahil herkes "sen saçlarını ne ile yıkıyorsun?" Diye sordular. O kadar iyi gelmişti ki bir anda gurlesmisti. Isil işlem belki ayda 1 uyguladım genelde ordum veya topladım saçlarımı. Yine de uçlardan incelmeye çare bulamadım. Simdi; hindistan cevizi yağı sipariş verdim. Ufaktan başlayayım diyorum. Saçlarımı hiç kestiremedim sadece kendim uçlardan aldım. Son halini atıyorum. Hepinize sevgiler. CYMERA_20200531_225128.jpg

Merhaba.. uzun zamandir girmiyordum. Bu süreçte yağ bakımı yapmadım. Soğan suyu kurunu de kısa bir süre kullandım. Kendi hallerine bıraktım. Bu süreçte %90 doğal içerikli biraz pahalıca bir sampuan kullandım. Çalıştığın iş yerindeki şeflerim de dahil herkes "sen saçlarını ne ile yıkıyorsun?" Diye sordular. O kadar iyi gelmişti ki bir anda gurlesmisti. Isil işlem belki ayda 1 uyguladım genelde ordum veya topladım saçlarımı. Yine de uçlardan incelmeye çare bulamadım. Simdi; hindistan cevizi yağı sipariş verdim. Ufaktan başlayayım diyorum. Saçlarımı hiç kestiremedim sadece kendim uçlardan aldım. Son halini atıyorum. Hepinize sevgiler.Eki Görüntüle 2642698
Merhabaaa

maşallah, nasıl gürleşti ne yaptınız da bir anda gürleşti?

Saç uzaması için birsürü yağlar var bu yağları şampuanımızın içine damlatıp durulasak etkisi olur mu

Merhabaaa

maşallah, nasıl gürleşti ne yaptınız da bir anda gürleşti?
Hosgeldinn
Genel anlamda uzun bi süre bir şey yapmadım sadece doğal içerikli bir sampuan seçtim. Haftada 1 yıkamaya özen gösterdim yikadigim zaman ise Sıcak suda yıkamadım, ısil işlem uygulamadım canım. Uclari nemsiz bırakmamaya çalıştım sürekli fısfıs şeklinde satılan saç kremlerinden aldım. Banyodan sonra ve gün içinde sıktım, hepsi bu.

X